Pramlok: Cena Karla Čapka za rok 1982

Pramlok: Cena Karla Čapka za rok 1982 https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87395/bmid_pramlok-cena-karla-capka-za-rok-198-7tm-87395.jpeg 5 1 1

Pramlok představuje výběr vítězných povídek za rok 1982, tedy výběr z počátků Ceny Karla Čapka vůbec. Ročník 1982 soutěže pořádala skupina okolo organizátora prvního celostátního setkání přátel science fiction v Pardubicích Pavla Poláčka. Pardubický con (alias Parcon), se tehdy jmenoval Celostátní setkání příznivců vědeckofantastické literatury, a i to vlastně neoficiálně, neboť oficiálně to nebylo nic jiného než trochu rozbujelé, dva a půldenní slavnostní vyhlášení výsledků soutěže O cenu Karla Čapka. První pardubické setkání však nakonec změnilo nadobro obraz science fiction v Česku a na Slovensku; vznikla řada klubů, desítky fanoušků zde navázaly kontakty a poprvé tak vznikl fandom, sdružení fanoušků science fiction do té doby v Československu neexistující.... celý text

anonymní.Ilja
anonymní.Ilja
04.04.2022 5 z 5

Je moc zajímavé, že tato kniha ještě nemá hodnocení. Vykoukla na mne její obálka v knihovně a nemohl jsem odolat její lákavosti. Popis? Vybrané povídky z prvního ročníku Ceny Karla Čapka? Wow!

Jde o 13 povídek (z toho jedna opravdu dlouho a jedna na stránku) od různých autorů na různá témata. Žánr sci-fi je známý tím, že mnohdy myšlenka převyšuje kvalitu literární, ale na to, že jde o příspěvky do prvního ročníku tehdy podivné soutěže, výsledky jsou famozní. Nejdelší povídka sice trvá o to déle, že je napsána slovensky, ale stojí za to. Moje doporučení tu je.

Část díla

všech 13 částí díla