Druhé vydanie, upravené obsahovo aj formálne (graficky zjednotené s ostatnými doteraz vydanými zväzkami). Slovensko v staroveku, v čase historických Keltov, Rimanov, Germánov a ďalších národov.

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/115156/pramene-k-dejinam-slovenska-a-slovakov-i-uzemie-slovenska-pred-prichodom-slovanov-115156.jpg 4.73

Pramene k dejinám Slovenska a Slovákov 1.

Literatura naučná, Historie
Vydáno, Literárne informačné centrum

Pramene k dejinám Slovenska a Slovákov I. - Územie Slovenska pred príchodom

DavidGreňa
15.11.2017

Trošku náročne čítanie, ale celkom zaujímavé. Skoro celá kniha pozostáva z úryvkov starovekých spisov. Hlavne antickych autorov. Preto obraz starovekého Slovenska je potrebne si z týchto úryvkov poskladať. Každá kapitola ma aj krátke zhodnotenie daného obdobia a to aj po stránke archeológie a numizmatiky.

historie slovenské dějiny archeologie historické prameny antika starověk starověké rukopisy

Autoři knihy

Eva Kolníková
slovenská, 1935
Titus Kolník
slovenská, 1932 - 2017

Kniha Pramene k dejinám Slovenska a Slovákov I. - Územie Slovenska pred príchodom Slovanov je v

dalších seznamech1x