Praha Karla IV.

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha přináší barvitý obraz hlavního města Království českého v období vrcholící gotické kultury a umění na pozadí historických souvislostí, které se staly pro Prahu za vlády Karla IV. (1347 –1378) mimořádně příznivými. Po Karlově korunovaci v roce 1355 na římského císaře se stává hlavní město zemí Koruny české poprvé ve své historii i metropolí Svaté říše římské. Praha Karla IV. otevřela své brány a nabídla "stůl k pohoštění prostřený" stavitelům, studentům, umělcům, řemeslníkům, hostům, ať přicházeli odkudkoliv. V královské a císařské prestižní péči, do níž se vedle Karlovy vladařské pozice v Evropě promítla jeho západoevropská vzdělanost a kosmopolitní otevřenost stejně jako víra, respekt k přemyslovské tradici a osobní zaujetí, vykvetlo město do neotřelé krásy. Katedrála, kamenný most, univerzita a vybudování Nového Města s jeho magickým křížem kostelů dodnes stvrzují jako kamenné pečeti pražskou tvář gotické architektury, signovanou malbou a plastikou a celou sférou duchovní kultury. Knihu doplňuje kolem 130 fotografií pražských památek, reálií a dokumentačních obrázků...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291635/praha-karla-iv-3ps-291635.jpg 3.34
Žánr
Literatura naučná, Historie
Vydáno, Karolinum
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Praha Karla IV.

Přidat komentář
Káča2015
30.12.2016

Nechápu, proč ta brožovaná vazba. Téma knihy a styl pana Royta mě nepřestanou bavit a známá fakta si kdykoliv ráda oživím. Za mě plný počet hvězdiček.

dalia1769
08.07.2016

Pěkná shrnující publikace o pražských památkách svázaných s Karlem IV. Mnoho krásných fotografií, text fundovaný, ale spíše popularizačního rázu. Důstojný příspěvek ke karlovskému výročí, spíše cílený na širokou veřejnost než na odborníky nebo hlubší zájemce o historii. Uvítala bych obsáhlejší informace o různých aspektech života v Praze v Karlově době, což ale asi nebylo cílem této publikace.


ReKrk
15.04.2016odpad!

obrázková brožura asi pro turisty?

Doporučujeme

Tyranie: 20 lekcí z 20. století
Tyranie: 20 lekcí z 20. století
Hanin kufřík
Hanin kufřík
Vladař
Vladař
Sapiens - Úchvatný i úděsný příběh lidstva
Sapiens - Úchvatný i úděsný příběh lidstva