Praha

Praha https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449197/bmid_praha-5uO-449197.jpg 4 9 4

Mánička178
02.09.2022 5 z 5

Ach, tato obrazová publikace mě velmi zaujala :)

Vidět Prahu sedmdesátých let, šedou, špinavou, oprýskanou, nahlédnout do zákoutí Malé Strany a Starého města, jejich prázdných ulic, ve kterých se zastavily kroky pouhých pár bělovlasých stařečků o hůlce. Číst si o domech U tří špačků, U královny včel, U modré podkovy, U bílé čelisti, U zlaté obruče - o domech, jejichž názvy naleznete již pouze v katalogu památkového ústavu. Nahlížet na místa, která již neexistují - vyasfaltovaný Karlův most, karpatský kostelík v Kinského zahradě, na místa, kdy Gottwaldovo nebo Leninovo bylo kdeco. Nahlížet na nabubřelé památníky socialismu - "krásu a harmonii moderní architektury" v podobě sídlištových domů, dálničních nadjezdů a podjezdů...
To vše ve mně vytváří velmi zajímavý koktejl pocitů - nezapomenutelné :)

Kontryhelka
13.07.2022 5 z 5

Sice hodně stará kniha, ale pro mně veliká nostalgie. Krásné fotografie, nádherná místa a popisy. Známá místa i naprosto neznámé kouty naší matičky stověžaté. Díky knize jsem objevila spoustu nádherných a pro mně nových míst, která jsem s velkou radostí již jako školačka velice ráda poznala a navštívila. S mamkou jsme si výlety v Praze opravdu hodně vždycky užily, je stejná milovnice památek jako já. Krásné a nostalgické.

andrii24
12.07.2021 5 z 5

Okem, krokem. Přes práh fotogenické magie.

draka
02.08.2020 5 z 5

Krásná publikace s fotografiemi, nad kterými je mi vždy dobře a zastaví se čas. Praha je vděčným cílem všech fotografů a tato publikace s nevšedními pohledy to jen potvrzuje.

Praha fotografie Prahy pragensia

Autoři knihy