Praha 10 známá neznámá

Praha 10 známá neznámá https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261727/bmid_praha-10-znama-neznama-261727.jpg 4 5 2

Další kniha z řady nakladatelství MILPO "Praha známá neznámá" je věnována Praze 10. Úvodní kapitoly pojednávají o dějinách této části Prahy včetně pravěkých dob, z nichž se dodnes zachovaly zajímavé archeologické nálezy. Autoři zmiňují postupně historii jednotlivých oblastí v Praze 10: Vršovic, Strašnic, Malešic, Záběhlic, Vinohrad a Michle. Další části se věnují tvrzím, usedlostem, zámečkům, kostelům a kaplím, parkům a sadům. Velký význam přisoudili autoři vilám, které se nacházejí hlavně ve vinohradské části Prahy 10 a které obývaly význačné osobnosti naší kultury (bratři Čapkové, L. Šaloun). V dalších částech najdeme stati o pomnících a sochách, městské dopravě, vodních tocích, mlýnech, průmyslových podnicích, nemocnicích, sportovních stavbách a hřbitovech. Text doprovázejí současné i historické fotografie a mapky.... celý text

Tomas@S
23.01.2024 5 z 5

Na Praze 10 žiji přes dvacet let a teprve z této publikace jsem se dozvěděl o spoustě míst, které mám doslova u nosu :-) Doporučuji všem kdo se zajímají o historii této pražské části. Je zde opravdu hodně podrobných informací se spoustou obrazového materiálu.

bezprezdivky
30.11.2018 3 z 5

Z některých pasáží přímo čouhá, že se radnice Prahy 10 nejspíše finančně podílela na vydání knihy, těch pochval je tam trochu moc, ale jinak je to velmi zajímavé čtení, tedy pokud máte k 10 nějaký vztah, zejména pokud se týká historie.

Autoři knihy

Milan Polák