Pomsta nosí Pradu

Pomsta nosí Pradu https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/173387/prada-pomsta-nosi-pr-173387.jpg 3 126 29

Prada série

Osm let uplynulo od doby, kdy Andrea „Andy“ Sachsová skončila s prací, „pro kterou by milion holek zemřelo“ – pracovala pro Mirandu Priestlyovou v časopise Runway Magazine. Z tohoto snu se nakonec stála noční můra. Teď je Andy na vrcholu světa: píše a dělá zpravodajství, co hrdlo ráčí; spolu s další bývalou Mirandinou asistentkou Emily provozuje The Plunge, vlastní obrovsky úspěšný a vysoce módní svatební časopis, a, co je nejdůležitější, chystá se provdat za potomka jedné slavné mediální rodiny a za svou životní lásku. Ale noc před svatbou nemůže Andy usnout. I když je tak moc šťastná – nejšťastnější, jak jen být může – pořád ji pronásleduje přízrak její bývalé šéfky. Možná je to syndrom přeživšího? Nebo to možná je ospravedlnitelná a autosugestivní paranoia. Už od začátku se Andy a Emily cítily oprávněny při dobývání světa časopisů používat adresář kontaktů – Mirandiných kontaktů – z Runway. Jak se The Plunge začíná dařit, Andy a Emily si uvědomují, že už brzy stanou své bývalé mučitelce tváří v tvář – na akcích, pořádaných pro kolegy z branže, při slavnostních předáváních cen a dokonce i na svatbách. I tak ale Andy nemůže předpokládat, jak děsivá realita se blíží – dojde ke zvratu tak prudkému, že se znovu ocitne Mirandě přímo na mušce. Karma je svině. A veškerá Andyina snaha o vybudování úplně nového života ji přivedla přímo k tomu, před kým utekla – do cesty samotného Ďábla.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Revenge Wears Prada , 2011

markyticka
27.06.2023 4 z 5

Neočekávala jsem nic a tak jsem nebyla zklamaná. Andy je jiná, už to není puťka a svět módy ji začal bavit do té míry, že mají s Emily luxusní časopis o svatbách. Ale kdo z nás myslí a jedná stejně jako před 10 lety? Za mne fajn oddychové čtení na víkend u bazénu.

Venneto
19.04.2023 2 z 5

Knihu jsem si kupovala naráz i s prvním dílem a měla od obou velká očekávání. Stejně jako u prvního dílu i nyní jsem byla zklamaná. Většinu knihy se nic nedělo, až někdy zmateně se míchala přítomnost a minulost a celkově je příběh takový vlažný. Představovala jsem si pomstu s velkým P, protože se mělo jednat o pomstu Mirandy Priestlyové, ale ve finále bych řekla, že jí v knize bylo dáno málo prostoru.

Kristy.Seb
13.04.2023 4 z 5

U prvního dílu jsem byla překvapená, jak se liš od filmového zpracování. Ale možná se mi kniha líbila víc než film. Začátek druhého dílu mě velmi nadchl. Ale druhá část dílu mi asi vadila. Vadila mi naivita Emily a vlastně i Andy.

Radka1911
18.08.2020 1 z 5

První díl mne příliš nenadchl a přesto jsem si, na začátku tohoto, myslela, že by mohl být o něco lepší. Není - pro mne to byla absolutní ztráta času.

YA-girl
05.02.2020 3 z 5

Na druhý díl jsem se po jedinečné jedničce těšila moc, ale přiznávám, že jsem zklamaná. Mirandě zde nebylo věnováno moc prostoru - a tím pádem celá ta kniha byla o dost nudnější a jaksi "sušší" než první díl... Vnímám to jako nevyužitou příležitost, protože z toho originálního nápadu určitě ještě něco vytěžit šlo ;). Jinak mě to ale bavilo hlavně proto, že mám ráda knihy z tohoto "amerického prostředí úspěšných a bohatých lidí", plus baví mě číst si o tom, jak někdo vymyslí nějaký projekt a pak ho od základů rozjíždí, jaké jsou s tím spojené starosti, a jaké to pak je, když se projektu začne dařit... :-)

Azala
29.11.2018 2 z 5

nebylo to sice nic extra, pár stránek jsem prolétla jenom očima, ale chvílemi jsem byla opravdu napnutá a přilepená ke knize, co bude dál. Není to náročné čtení, taková víkendovka. Ale s fimem Ďábel nosí Pradu se opravdu srovnat nedá.

iiiccc
22.09.2018 1 z 5

Na knihu jsem se těšila. A byla jsem zklamaná. Komu se líbil 1. díl, měl by se téhle knize vyhnout, protože mu to akorát zkazí pohled na celý příběh. Tak jako mně.

Iva1988
22.04.2018 4 z 5

Kniha byla takovou oddechovkou. Jen mi vadilo, že se v knize objevovala spousta překlepů.

ddkk
19.11.2017 2 z 5

Hm, myslela jsem, že pokračování "Prady" když nemám před očima skvělý film dle1. dílu bude pro mne záživnější. Nestalo se.

Veronika33
02.07.2017 4 z 5

Tak táto kniha klasicky ako všetky od tej autorky sa dobre a ľahko čítala. Ako pokračovanie knihy Diabol nosí Pradu, trošku zbytočné, prijala by som skôr nový príbeh s novými postavami. Taká príjemná oddychovka

tarantinka
21.02.2017 2 z 5

Název druhého dílu bych poupravila spíš na Mimi nosí Pradu...kdybych si chtěla dopodrobna číst o mateřství, plenkách a prdíkách, o nechuti k sexu po porodu a podpůrných mateřských skupinách, jdu na emimino nebo podobně zaměřenou stránku.
Jsem ráda, že Andy se nakonec vrátila ke kořenům, ale jinak nic moc. Film je prostě film a rozumím, proč dvojka není zfilmovaná.

mynamail
25.11.2016 1 z 5

Strana 118. Končím. Byla to naprostá ztráta času.
Pořád jsem si říkala, už to přece musí začít být zajímavé, ale stále nic.
Možná film by byl lepší, nevím, ale kniha za mě strašná.

janesy
26.01.2016 4 z 5

Tak mne na rozdíl od mnoha čtenářů tento 2. díl bavil mnohem více. Snad i proto, že zde už nebyla ta kvanta nezáživných popisů čehokoliv, jako v 1. díle a děj měl trochu spád. Myslím, že 4* si zaslouží :)

Peti
18.01.2016

Druhá kniha ze série Prada mě nadchla ještě méně, než ta první. Nudné vyprávění ze života Andy a Emily, chybí zde Andrein sarkasmus a cokoliv dalšího... Posledních pár stran je sice trošku zábavnějších, ale knihu to dle mého rozhodně nezachránilo.

nai.ivka
01.08.2015 1 z 5

Děsná nuda, zajímavé by to trošku bylo snad až na samotném konci, kde se zas ale všechno vyřešilo snad samo asi aby to autorka měla z krku, asi si moc nevěděla rady s celou knihou.

HDosoudilová
28.04.2015 4 z 5

Musím říct, že kvůli recenzím jsem k druhému dílu byla skeptická, ale opět mě kniha velmi mile překvapila. Bavila mě snad ještě víc než první díl:-) Další skvělá oddechovka.... Jediné, co mě na obou dílech štvalo, byly šílené překlepy a chyby. No a konec mě dost překvapil, čekala jsem úplně něco jiného.

Kexina
05.01.2015 1 z 5

Upřímně, od knížky jsem nic nečekala a nebýt toho, že jsem ji dostala půjčenou, asi bych ji nikdy ani nečetla. Ale byla jsem ... naprosto zklamaná.

Dokázala bych pochopit, že z více než 300 stránek je cca 200 o módě a společenských událostech, koneckonců je to příběh z tohoto prostředí. Překousla bych i tu záplavu uslintaných rádoby romantických scén (dalo se to čekat). Ale co rozhodně nepřekousnu, tak tu naprostou absenci děje! V knížce je jediná kapitola, ve které se dá mluvit o ději, o nějaké zápletce a místo toho, aby ji autorka dál rozvíjela, okamžitě ji ukončí a velkým oslím můstkem ("o rok později", zná někdo větší klišé?!) se opět vrátí k nicneříkajícímu bezobsažnému ději. Zakončení ve stylu big-love-story je pak už jen logickým vyústěním celého trápení autorky i čtenářů.

Jedna z mála knížek, které jsem měla sto chutí odložit a už se k nim nikdy nevrátit.

SPOILERY:
Opravdu nepochopím, proč se knížka jmenuje POMSTA nosí Pradu. Proč se autorka vzdala toho nejzajímavějšího, z čeho mohla "vytřískat" nejvíc? Max se spokojil s jediným pokusem o smíření s pugétem tulipánů a psíma očima a pak se bez jakéhokoli odporu nechal vyhodit z bytu i manželství. Totéž v bledě modrém Emily, ta jindy tak aktivní a cílevědomá žena. Barbara bez jediného slova dovolila rozvod (byť s nemilovanou snachou) a "pošpinění jména rodu", které by rozvod pro takovou honoraci bezpochyby znamenal. Miranda (jakou tam měla vlastně roli, když celou dobu byla jen křoví?) se spokojí s podpisem smlouvy a koupí jednoho časopisu, aniž by využila příležitosti a porušení jednoho z bodů smlouvy a POMSTILA se. Andy se prostě jednoduše (sorry, ale jedna noc "trápení" není dostatečný popis) smíří s rozvodem, svou rolí svobodné matky a vlastně si ani nehledá novou práci, ani nepřemýšlí co s penězi za prodej (kromě jedné jediné věty kdesi o tři kapitoly později)... Prostě absolutně zahozená příležitost.

Thamilka
02.11.2014 1 z 5

Na knížku jsem se strašně moc těšila a nakonec opravdu jedna velká nuda.Nakonec jsem začala přeskakovat stránky :-O nekonečně dlouhá část o jejím snoubenci, svatbě, pak dítě, Miranda, o kterou jde podle mě nejvíc, se dostala na řadu až v polovině knihy a stejně se tam skoro nevyskytovala. Takže nedoporučuji ani jako oddechovou literaturu! Lepší napsat jen jeden super díl a nezkazit to další druhým dílem o ničem...

J.books
17.08.2014 3 z 5

Samozřejmě po přečtený druhého dílu jsem si musela koupit i tenhle,ale jak jsem čekala je to slabší odvar,ale i tak potěšil.

Ankavi
08.08.2014 3 z 5

Oddechové letní čtení, nicméně jsem čekala víc. První díl jsem nečetla, pouze viděla jako film, tak jsem byla napjatá, jaké budou další osudy hlavních postav... Ano, lidé se mění, takže i zde došlo k posunu - ne vždy tedy k lepšímu. Za mě naprosto průměrné, ničím nezajímavé čtení - neurazí, nenadchne. Lehce matoucí jsou přesuny v čase mezi kapitolami, ale když si člověk zvykne, přestane mu to vadit...

pro ženy

Lauren Weisberger