Krvavé tažení

Krvavé tažení https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/303199/bmid_krvave-tazeni-H9l-303199.jpg 5 185 29

Prachmistři série

Polní maršál Tamás svrhl krále a odstranil největší vnitřní nepřátele nového režimu. Ovšem nyní musí vyhrát válku proti Kezu, který má děsivou převahu. Už tak zoufalou pozici mu navíc ještě zhorší zrada. Tamás a jeho nejlepší muži jsou náhle odříznuti od Adra a nezbývá jim nic jiného, než se vydat na dlouhou cestu napříč nepřátelským územím a odrážet neustálé útoky pronásledovatelů. V Adopestu se zatím přiostřuje boj o moc. Gangy a špioni hrají tu nejšpinavější hru ze všech, v níž má lidský život cenu jako drobné, které je možné rozhazovat plnými hrstmi. Je to čas podlosti, ale i hrdinství. A v nejtemnější hodince království se k armádě vrací poslední prachmistr Taniel, jen aby zjistil, že Kezu pomáhá někdo, komu prohnal hlavu kulí - do hlubin šílenství se propadající bůh Kresimír, který je pevně odhodlán zničit své nepřátele... a dost možná i celý svět!... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Talpress

The Crimson Campaign , 2014

Slezadav
04.03.2024 4 z 5

Velmi dobře napsaný román. Za mě asi nejlepší části byly s Tamásem za nepřátelskou linií. Trochu na nervy mi lezlo neustálé míchání bohů do příběhu. Myslím, že by kniha mohla velmi pěkně fungovat i bez nich. Celkově nemám moc rád v příbězích jakékoli entity, které svou mocí vysoce převyšují skoro vše ostatní. I tak jde o velmi napínavé čtení, které mi častokrát nedovolilo knihu odložit.

Alma-Nacida
27.08.2023 4 z 5

Druhý díl mě bavil mnohem víc než první, děj se soustředí na tři hlavní postavy a dává tak příležitost skončit v napínavé chvíli a přeskočit na to, co zrovna prožívá jiná postava. V podstatě je román vybudován ve stylu klasického dramatu; zatímco první díl byl expozice s kolizí, ve druhém následují krize a peripetie. Jen doufám, že závěr nebude katastrofa. Snad přežije aspoň někdo. I když bez božské kuchyně, nevím, nevím. ;)

hanzmb
11.07.2023 5 z 5

Autor ubral na kouzlech a zásazích bohů a celé to "polidštil". A úroveň knihy šla proti původnímu dílu nahoru. Děj se soustředil na 3 postavy, které se v něm přitom vlastně nepotkají. Přesto mají vazby logiku a není třeba si pomáhat zásahy shůry. Samozřejmě zůstává spousta vedlejších postav z minulého dílu, který děj zpestřují. Opravdu velmi povedené fantasy, přijatelné i pro nás čtenáře starších ročníků.

Lokina
26.06.2023 5 z 5

Velké očekávání přišlo s dalším dílem ze série Prachmistři. A zklamaná rozhodně nejsem. Jsem velice spokojena s tímto pokračováním a takto si představuji navazující díly u mnoha fantasy sérií.
Jedná se o velmi povedené čtení. Příběh je strhující, přímo až pohlcující, akční s nečekanými zvraty.
Postava Tamáse se mi zamlouvá čím dál více a nejednou si celou scénu, kde figuroval, si ukradl pro sebe.
V tomto světě plném krutosti a válek není pro velkou lásku moc místa, ale to, co je mezi Tanielem a Ka-Poel, jistým způsobem mění dynamiku příběhu, ale nenarušuje hlavní příběh a romantická linka tak nepadá do klišovitého patosu.
Sérii doporučuji :-) A těším se na připravovaný seriál.

r0st4
23.06.2023 5 z 5

Prazvláštní styl psaní zůstal (a pořád nevím, za kým to jde), ale bomby se tu jely parádní. Zběsilé tempo konce první knihy se do dvojky přeneslo téměř ze sta procent a četlo se to v podstatě jedním dechem!

Ani jedna ze tří (čtyř, budeme-li počítat i Nilu, která tu ale byla oproti jedničce lehce upozaděná) hlavních dějových linek v podstatě neměla hluchá místa a pochválit je třeba i vývoj jednotlivých postav, u kterých se konečně šlo trochu víc do hloubky.

Série za mě má jednoznačně vzestupnou tendenci a je mi skoro líto, že už mi zbývá jen poslední díl :)

Gordonlord
15.08.2022 4 z 5

Tady už to pro mne byly jasné 4/5.

Postavy jsou vykreslenější než v prvním díle, děj má větší jiskru a napětí. Kvůli gradaci děje před bitvou Tamáse s Bejonem je Ipille, kdy zároveň Adamant podnikal svoji závěrečnou razii proti Lordu Vetasovi jsem málem nedošel do práce, jak bylo nemožné se od knihy odtrhnout. Opět něco, co mohu přirovnat k literární obdobě heroinové závislosti. Je to tak propracovaná, napínavá a nápaditá fantasy, až to škodí.

Vzájemné vztahy mezi postavami - ať už Adamant versus Lord Vetas, nebo vztah Tamáse a Vlory, či Tamáse a jeho protivníka Bejona, nebo nejasná asi-romance mezi Tanielem a Ka-Poel jsou ukrutné tahounské provazy, které mi nedovolili se od knihy vzdálit na metr. Jakoby nestačil poutavý děj a všechno ostatní co dopadlo na jedničku.

Jen občas se to zadrhlo a po vypjatějších momentech přišlo zvolnění, které nebylo tak úplně nařachané, ale oproti prvnímu dílu už zde nejsou hluchá nudná místa.

Tohle bylo vážně skvělé.

kuruteku
14.08.2021 5 z 5

Druhá kniha z plné série - a najednou tam všechno je: na dně naděje, kamarádství v boji, láska, zrada. A řada malých překvapení Claremont, Kresomir, Hilanska, Ket - každý/každá se zdá být jiným, než ve skutečnosti je. Každý vojín (Olem) má v torně aspoň plukovnickou hůl - proč mi jen připomíná Saturnina?, každý čaroděj i jádro dobráka (Bo). Už se těším na další díl, snad bude naznačeno víc o Ka-Poel a Nile. A Tamas dopije pohár hořkosti do dna, i když si to snad ani nezaslouží.

Hellrampage
09.12.2020 5 z 5

Parádne pokračovanie výbornej fantasy. Dej šlapal dopredu ako parný valec a vy si to ako čitateľ užívate na prednom sedadle. Najviac mi sedela linka s Tanielom a Tamásom (a niekedy bol zlý preklad a z Taniela bol Tamás, ale to nevadilo) a najmenej s Adamatom. Idem sa vrhnúť rovno na tretí diel.

Alex.Barunka
11.09.2020 3 z 5

Strašně ráda bych zrovna této knize dala pět z pěti, všechno zavřela a nemusela se ohlížet přes rameno. Ale jsou to mizerný tři s odřenýma ušima, protože...

Autor toho do příběhu chtěl zahrnout sakra moc. Od bojů přes politiku, postavy, vztahy a svět. Ale ono mu to, jak to říct.. prostě nešlo. Na sérii, která je založena na politickým puči mu ta politika hodně utíkala. Měl sice hojně zastoupenou akční podstatu knihy, ale zapomínal a pokulhával. Když jsme u toho poněkud akčnějšího aspektu knihy, autorovi ale sakra nejdou boje, bitvy, strategie a všechno okolo. Jsou místa, kdy si protiřečil, jsou místa kdy, skládal nelogičnosti a jsou místa, která sloužila pouze jako nějaká berlička pro posun v ději. No problema, kdyby ovšem za něco stála.

Každopádně miluju ten svět a atmosféru střelnýho prachu v kombinaci s bohy a privilegovanými. To je fakt mňamka. Mňamka je i Taniel, který se z počátečních záchvatů zuřivosti hezky vyšvihl. Tempo je úžasný pro ty, kteří se neradi brodí bahny popisný fantasy.

Ale ty vztahy, ty vztahy. Ale ty emoce, ty emoce... No nic, hlavu vztyčenou. Na trojku se stejně těším!

nier
15.04.2020 3 z 5

Současná situace mě připomněla tuto knihu, kterou jsem asi před rokem odložila...chvíli jsem opravdu nechápala proč, čtení mě (až na Adamatovu linku bavilo). Bohužel ke konci jsem už byla přesycená neustále se opakujícími scénami, kdy někdo napadl Taniela - přišlo mi to pořád stejné a jak jsem již někde četla, autor udělal z hrdinů takové skoro supermany. Třetí díl si nejspíš přečtu zase s odstupem.

QEDS
17.03.2020 4 z 5

Velice dobré pokračování, ale už není tak moc čtivé jako první díl. Přece jenom už víme co můžeme od hlavních hrdinů čekat a moc nás nepřekvapí. První díl jsem doslova hltal a chtěl jsem se dozvědět jak to zakončí, u tohoto pokračování jsem ten pocit měl až skoro na konci knihy. O čaj jsem se musel do čtení přemlouvat.

CharlesWard
23.01.2020 2 z 5

Vypadá to, že těch 132 lidí asi četlo úplně jinou knihu. Politika a machinace o moc je zpět, a příběhy hlavních hrdinů jako by byly jen vatou, na rozepsání stran. Jako jediná, mně ze všech těch podle mně zbytečných zamotaných linii, nutila knihu dorazit ta Tanielova a to teprve od jeho úkolu podniknout partyzánskou misi (asi poslední 1/4 knihy). Má obsedantně kompulzivní porucha dočítat rozečtené knihy, zde dostala pořádně zabrat...

Elize
07.11.2019 5 z 5

Ach můj bože! Z pomalého rozjezdu v prvním díle se to zhouplo a tohle jsem prostě musela přečíst za dva dny - jinak to nešlo! Napínavé od začátku do konce. Naprosto dokonalý popis bitvy a krásná romantická linka, která nijak děj nenarušovala a nekazila napětí - právě naopak, netrpělivě jsem čekala, kdy se to konečně mezi Tanielem a Poli dostane tam, kam má. Dokonce i nudný detektiv Adamat mě bavil. Zkrátka super, rozhodně doporučuji!

Finn69
29.10.2019 3 z 5

Hodnotil bych asi stejně jako první díl - docela dobrá, čtivá fantasy. Trošku mi tedy připadá, že se z děje vytrácí to originální (prachmistři a jejich magie) a z hlavních hrdinů se místo toho stávají neporazitelní a nesmrtelní superhrdinové zápasící s bohy. A když už něco takového, to bych si raději znovu přečetl Simmonsovo Ilium.
Uvidíme co třetí díl, přiznám se že začínám mít trošku obavy co se z toho vyvine.

tonysojka
07.06.2019 5 z 5

Dobrodružné,krvavé a magické,pro fanoušky fantasy lahůdka

jakub6611
04.06.2019 3 z 5

Druhý díl je už o něco slabší ale stále velmi dobré fantasy. Jen co bych tedy vytkl - a to bude zřejmě chyba korektora - je zvláštní že se v kapitole mluví o Tanielovi, v další větě o Tamasovi a na konci věty o Tanielovi :)
Za překlad bych také ruku do ohně nedal.
Teď se těším na třetí díl!

denniys
11.03.2019 5 z 5

Tak tohle je už prostě dospělá kniha..vynikající díl, lepší než první..politika, intriky, zrady, přátelství, čest, mraky krve a usekaných končetin..úprk armády přes kezské území mi trochu připomněl Coltainův psí řetěz z Malazské ságy padlých a nutno podotknout, že to se ještě žádné knize nepovedlo, takže za to klobouk dolu a o jednu hvězdičku víc..kdo má rád bitvy a knihy, které se s ničím nes*rou a nevoněj růžově, si tuto knihu zaručeně užije ;)

Metla
26.12.2018 4 z 5

Druhý díl „Prachmistrů“ nasazuje od začátku strhující tempo, které se překvapivě daří udržet až do finále, tedy bezmála 600 stran.
Hlavní postavy už známe a dozvíme se o nich jen málo nového. Tamás musí použít veškerý svůj um, strategické myšlení i lstivost, aby se dokázal probít přes nepřátelské území. Jeho syn Taniel bojuje se svou závislostí, se svými city, s kezskými protivníky i s nadřízenými ze své armády. Adamat se veškerými myslitelnými prostředky pokouší zachránit milovanou rodinu. Všichni tři při ve svých liniích hojně prolévají krev nepřátel i tu vlastní. Trochu méně prostoru má neobyčejná pradlenka Nila a její snaha chránit nezletilého následníka trůnu. Na obou stranách konfliktu přibude několik nových hráčů, jsou to však jen kosmetické změny.
Události jsou proměnlivé, o akci a brutální scény není nouze – chvílemi autor možná až příliš tlačil na pilu, přesto jsem s napětím hltala jednu stránku za druhou. A mohlo by to napětí být větší, kdyby ústřední postavy nevykazovaly až nadpřirozenou nezničitelnost. V téhle sérii prostě nefigurují normální smrtelníci (pouze jako bezejmenný komparz určený k likvidaci), což poněkud zamrzí. I tak hodnotím vysoko, adranští hrdinové jsou fajn (i tomu sebelítostivému feťákovi Tanielovi musím přiznat několik sympatických vlastností), padouši jsou správně padouchovití a čte se to jedna báseň… až na pár kopanců v textu, které jdou na vrub nepozornosti odpovědného redaktora. Čtyři velmi silné hvězdičky se zamyšlenými pohledy směrem k páté.

martina1199
23.08.2018 5 z 5

Bylo to opravdu krvavé tažení, příběh plný akce, kdy oddech nebyl dopřán ani hrdinům, ani čtenářům :-) Hned se vrhám na třetí díl, jelikož prostě potřebuji vědět, jak to celé dopadne :-)

Stellia
24.02.2018 5 z 5

Nemám slov...Fantastické! Prachmistri ma chytili pevne za srdce už prvou knihou. A teraz to zovretie ešte viac zosilnelo...