Pracháček - Velké dobrodružství se zlatou žábou

Pracháček - Velké dobrodružství se zlatou žábou https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267931/bmid_prachacek-velke-dobrodruzstvi-se-zl-Ux8-267931.jpg 5 8 2

Kouzelnou pohádku o Pracháčkovi, panáčkovi, kterého na půdě starého domu stvoří ve světle slunečních paprsků vítr z prachových zrnek, napsala Olga Stankovičová na začátku sedmdesátých let. Dodnes však (až na krátkou ukázku ve sborníku Čert má kopyto) knižně nevyšla. Kompletní rukopis se také objevil až po smrti autorky v roce 2011. Ta byla manželkou legendárního básníka Andreje Stankoviče a po léta jednou z nejbližších přítelkyň Olgy Havlové, s níž vydávala v letech 1981 – 1988 samizdatový časopis Nový brak. Po roce 1989 pracovala Olga Stankovičová ve Výboru dobré vůle Olgy Havlové. Pohádku o Pracháčkovi ilustruje jeden z nejtalentovanějších výtvarníků nastupující generace Jakub Kouřil.... celý text

Souteska
11.10.2023 5 z 5

Skvostný jazyk, hezký příběh, doporučuji pro čtení dětem, syn se nemohl dočkat pokračování každý večer:-)

Jana_Z
09.05.2016 5 z 5

Milé vyprávění pěknou češtinou o bytostech z půdy či sklepa, o princeznách i princích... Přečtěte si to raději sami :-)

Autorovy knížky

2015  93%Pracháček - Velké dobrodružství se zlatou žábou