Prach tisíce cest

Prach tisíce cest https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75942/bmid_prach-tisice-cest-Guc-75942.jpg 4 92 21

Madisonské mosty série

< 2. díl

Román se po šestnácti letech vrací k osudu hrdinů knihy Madisonské mosty, jejichž životy sleduje ve zkratce od okamžiku bolestného rozchodu.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Thousand country roads , 2002

MiJant
04.10.2023 4 z 5

Najskôr som si pozrel film "Madisonské mosty" s úžasnou Meryl Streep a Clint Eastwoodom, až potom sa pustil do pokračovania kultového románu o štvordňovej láske a celoživotného cestovania za "dobrým svetlom". Ozaj pekný príbeh.

n.ezn.amy
23.02.2023 5 z 5

Pokračování famózního románu Madisonské mosty, ve kterém se dozvídáme další osudy Roberta Kincaida a Francescy Johnsonové. Robert se rozhodne ještě jednou vyrazit zpět do míst, kde byl šťastný a doufá v náhodné setkání s Francescou, po kterém moc touží. A ani Francesca nedokáže zapomenout na ty kouzelné čtyři dny. A tak jsou jak dva bumerangy, které se přibližují a zároveň míjejí. Neméně skvělá kniha jako první díl o vzpomínkách, návratech a hlavně velké lásce, které ani čas a roky neubraly na síle.

Roztoč znovu laso.
Možná už ho nedostaneš
tak vysoko jako kdysi,
ale stejně,
když nad tebou bude svištět smyčka
a slunce bude vrhat na zem její stín,
začne padat dolů
k tomu poslednímu,
ještě jednou dolů ....

Filomena1961
16.02.2023 5 z 5

(SPOILER) Silné propojení s knihou Madisonské mosty. Útlá knížka, která čtenáře pohltí svým příběhem o velké lásce, která vznikla před 16 lety a navzdory všemu přetrvává až do smrti. Robertova osamělost v závěru knihy končí, když se setká s chápajícím synem. V knize je uvedeno moudro se kterým plně souhlasím. " Stavět se smutkem proti osudu nikam nevede. Věci se dějí bez důvodu a příčiny a není co dodat. Stavět se osudu je totéž jako chtít usměrnit dým nebo vítr, to by se člověk protruchlil životem. Nakonec nezbývá nic jiného, než vzít na svá bedra, co vám život připravil a jít dál.

Belanna
14.04.2022 5 z 5

Jsem ráda, že se mi do rukou dostala i tato kniha. Nejen že jsem se seznámila s životem, Roberta Kincaida a Francesky Johnsonové, ale pochopila jsem souvislosti v jejich chování, jejich hodnoty a pohled na život. Prach tisíce cest na mě zapůsobil mnohem víc, hlavně emočně.

Katka2382
21.05.2020 5 z 5

Skvělé pokračování výborné knihy.

eva-lupen
04.04.2020 5 z 5

Po letech jsem se pustila do již čtených knih a knihy R. J. Wallera rozhodně nemohu vynechat. Stále mi připadají úchvatné. Miluju je všechny, protože všechny jsou propojené a ve všech je víc než jen prostý příběh. 5* je málo.

Karola050716
13.02.2019 1 z 5

Naprostá zbytečnost, která jen kazí dojem. Madisonské mosty kniha i film, jsou naprosto úchvatné, film i víc než kniha. Tak zvané pokračování není ničím víc, než jen vzpomínáním na minulost postav, ať už společnou, nebo ne. Dějová linka s Carlislem je umělá až na půdu, jen aby bylo o čem psát. Nestojí to za to.

Nočnípták
05.09.2018 4 z 5

Jak pokračoval život Francesky a Roberta? Moc hezky napsaný příběh. Jsou to vlastně myšlenky a vzpomínky na dobu kterou spolu prožili před šestnácti lety. Krásný, trochu smutný a přitom plný empatie a lásky.
A není to červená knihovna.

kleozpatra
09.07.2018 4 z 5

Robert Kincaid nezabloudil, on se našel, byl nalezen, se špetkou dluhu a melancholie, dojemně a krásně.

EvikU.
27.10.2017 4 z 5

Bylo to pěkný, ale na první díl to nemá. I když dojemný je to pořád.

Atanone
24.04.2017 5 z 5

Po přečtení Madisonských mostů jsem očekávala větší propojení těchto dvou knih. Toho,co jsem čekala,jsem se sice nedočkala,ale dostala jsem něco jiného, stejně hlubokého a uvěřitelného.
Je to kniha pro milovníky pomalých ,krásně a poutavě napsaných příběhů.

VladkaBU
13.03.2017 4 z 5

... původně jsem si chtěla přečíst Madisonské mosty, ale zjistila jsem, že to má pokračování. Nechtělo se mi věřit, že by se dalo ještě něco psát. Sice také krásný příběh, ale už trochu míň.

Sova15
21.01.2017 5 z 5

Nádherné, po Medisonských mostech krásné vyústění příběhu.

Kopretina_aku
16.08.2016 3 z 5

Příjemné čtení na jeden nebo dva večery.

niknikita
02.02.2016 5 z 5

Nebudu srovnávat s Madisonskými mosty. Pro mne jsou oba příběhy tak úzce provázané, že se nedají oddělit a věřím, že je v nich osobní zkušenost autora. Robert James Waller mi svým skvělým a nevyumělkovaným vyprávěním připravil krásné zážitky.

Tess.96
22.07.2015 3 z 5

O dost slabší než první díl, hlavně proto, že se tady autor nemá moc o co opřít. Ano, věnuje se ztracenému synovi, ale hodně mi tam chyběla Francesca, nějaké kapitoly tam pro ní byli, ale bylo jich málo.

Imor
28.06.2015 3 z 5

Další dobrý, jednoduchý příběh, který příjemně zkrátí dlouhé osamělé nedělní odpoledne :-)

chiara
23.11.2014 5 z 5

Sláva Madisonských mostů byla podtržena i jejich filmovým zpracováním, vynikajícím filmovým zpracováním. Prach tisíce cest je rozhodně velice dobrým zakončením celého příběhu, je to překrásné pojednání o prolínání a míjení životních cest ... stačí hodina, minuta nebo jiné rozhodnutí a život pokračuje jiným směrem, je to o hodnocení prožitého života

simonabr
09.08.2014 2 z 5

Autor chtěl zřejmě navázat na slávu Madisonských mostů, ale bohužel se mu to nepovedlo, tento příběh zcela postrádal jejich sílu a hloubku, ikdyž myšlenka nebyla vůbec špatná, jen to prostě nevyšlo.

maruna
23.12.2013 5 z 5

(SPOILER) Opět moc krásný příběh po 16 letech. Našel svého syna, už dospělého, o kterém nevěděl, bohužel si ho moc neužil.

Robert James Waller
americká, 1939 - 2017
2008  85%Madisonské mosty
2003  81%Prach tisíce cest
2006  66%Tango na pláních
1996  83%Pomalý valčík v Cedar Bend
1996  80%Volání dálek

Kniha Prach tisíce cest je v