Pozvánka od mafiána

Pozvánka od mafiána https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391571/bmid_pozvanka-od-mafiana-M93-391571.jpg 5 2 2

Román o jednom z nejvýznamnějších a nejobávanějších novinářů 90. let v dobách Klondiku v Čechách a o jeho nekonečném boji s velkým mafiánem. A to v prostředí, kde jedinou autoritou jsou peníze a moc, všechny ostatní hodnoty jsou spíš vnímány jako projev slabosti. Odhaluje zázemí médií, jejich postupy a ukazuje, jak jsme neustále někým ovládáni. Nelítostná hra s lidskými životy ve střední Evropě se prolíná s příběhem dívky v Tibetu, kterou mniši brání v utajeném klášteře před čínským komunistickým režimem. Dívky předurčené historickým proroctvím k velkým činům. Čtenáři se představí dva světy se zcela rozdílnými přístupy k životu. Román, v němž splývá hranice mezi skutečnými událostmi a fikcí.... celý text

Romány , Literatura česká

Vydáno: , Klika

Parwana
Parwana
07.06.2019 4 z 5

Jedna z nejlepších knížek, co jsem letos četla. Kromě toho, že se četla poměrně sama a udělat denně 150 stránek fakt nebyl problém, jsem se také dozvěděla, jak to u nás chodilo v devadesátkách, a je to zde vylíčeno velmi čtivě a stravitelně. Touto knihou se skvěle krmí mozek, jinde bych takové vědomosti hned tak nezískala. Vše nakonec spěje k nevyhnutelnému konci, který je poměrně otevřený a můžeme se jen domýšlet, co se dělo dál. Čekala jsem vlemi suchopárné dílo, které po několika stranách odložím, ale byla jsem velmi mile překvapena. Nemohu než doporučit. Atraktivní téma, skvělý styl psaní, dobře, i když možná místy jen tak mimochodem vykreslené hlavní postavy. Kam se hrabou všichni Vieweghové a Hartlové tohoto světa.

Margherita_N
Margherita_N
30.04.2019 5 z 5

Obdivuju šíři znalostí o Tibetu a netradiční propojení dvou naprosto odlišných světů!

Autorovy knížky

2018  90%Pozvánka od mafiána

Kniha Pozvánka od mafiána je v