Pozvání do psychologie osobnosti

Pozvání do psychologie osobnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/10831/pozvani-do-psychologie-osobnosti-10831.jpg 4 17 4

Kniha uvádí do všech významných témat psychologie osobnosti a pomáhá formovat způsoby myšlení o osobnosti. Pojednává o tom, z čeho se osobnost skládá, jaké jsou složky osobnosti a druhy vlastností. Objasňování osobnosti se opírá o nejnovější poznatky z výzkumů osobnosti a ze světové odborné literatury. Kniha razí novou cestu postupného odkrývání vlastností a procesů, na nichž závisí, jak si člověk uvědomuje sebe a svou životní situaci, jak jedná a jak zvládá úkoly života. Zvolený postup výkladu vede čtenáře krok za krokem k psychologickému poznání úlohy vlastností osobnosti v řízení lidského vědomí a jednání. Díky použitému členění látky je kniha netradičním úvodem do porozumění a pochopení sebe i druhých. Autor, který je profesorem psychologie na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně, v knize zužitkoval svou mnohaletou zkušenost z výuky psychologie osobnosti na vysoké škole i z přednášek pro personalisty a pracovníky pomáhajících profesí.... celý text

Kabuky
12.06.2022 5 z 5

Výborná učebnice.

xTerezax
25.05.2022 2 z 5

Kniha je obsáhlá, logicky členěná, naučná, nicméně ani trochu čtivá. Celkově je napsaná velice odborným jazykem, což sice za normálních okolností vůbec není na škodu, ale je pak o to těžší se z ní něco naučit, pochopit předkládané souvislosti a hlavně si je zapamatovat. Jelikož je kniha hojně využívána jako učebnice pro VŠ studenty psychologie, nehodnotím ji příliš kladně.

Noisette73
21.06.2021 4 z 5

Moc pomohla, ale velice lehce se opotřebuje a je velice odborná a člověk se musí hodně soustředit.
Psychologii nestuduji prvním rokem, ale tato bichlička mi dala zabrat.

gwineth
18.03.2016 4 z 5

Pokud se čtenář nezalekne nemalých rozměrů učebnice, dostane se mu do rukou velmi přehledný, ucelený a srozumitelně podaný úvod do studia psychologie osobnosti. Zaměření na tento podobor je velmi náročné, ale pokud se mu chce student začít věnovat, tato kniha podle mě poskytuje výtečný start.

osobnost člověka

Vladimír Smékal
česká, 1935
2002  85%Pozvání do psychologie osobnosti
2005  86%O lidské povaze
2004  100%Dítě na prahu dospívání
2006  70%Víš, jak žít?
2002  80%Utváření a vývoj osobnosti

Kniha Pozvání do psychologie osobnosti je v