Pozvání do psychologie osobnosti

Kniha uvádí do všech významných témat psychologie osobnosti a pomáhá formovat způsoby myšlení o osobnosti. Pojednává o tom, z čeho se osobnost skládá, jaké jsou složky osobnosti a druhy vlastností. Objasňování osobnosti se opírá o nejnovější poznatky z výzkumů osobnosti a ze světové odborné literatury. Kniha razí novou cestu postupného odkrývání vlastností a procesů, na nichž závisí, jak si člověk uvědomuje sebe a svou životní situaci, jak jedná a jak zvládá úkoly života. Zvolený postup výkladu vede čtenáře krok za krokem k psychologickému poznání úlohy vlastností osobnosti v řízení lidského vědomí a jednání. Díky použitému členění látky je kniha netradičním úvodem do porozumění a pochopení sebe i druhých. Autor, který je profesorem psychologie na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně, v knize zužitkoval svou mnohaletou zkušenost z výuky psychologie osobnosti na vysoké škole i z přednášek pro personalisty a pracovníky pomáhajících profesí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/10831/pozvani-do-psychologie-osobnosti-10831.jpg 4.415

Kniha Pozvání do psychologie osobnosti

Noisette73
21.06.2021

Moc pomohla, ale velice lehce se opotřebuje a je velice odborná a člověk se musí hodně soustředit.
Psychologii nestuduji prvním rokem, ale tato bichlička mi dala zabrat.

gwineth
18.03.2016

Pokud se čtenář nezalekne nemalých rozměrů učebnice, dostane se mu do rukou velmi přehledný, ucelený a srozumitelně podaný úvod do studia psychologie osobnosti. Zaměření na tento podobor je velmi náročné, ale pokud se mu chce student začít věnovat, tato kniha podle mě poskytuje výtečný start.