Pozvaní

Pozvaní https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430463/bmid_pozvani-oYc-430463.jpg 4 503 168

Manželská dvojice, Nate a Helen, jsou učiteli na prestižní střední škole v Connecticutu. Jednoho dne se rozhodnou opustit pohodlí a bezpečí předvídatelného městského života a přestěhovat se na venkov. Chtějí se tak přiblížit skutečnému životu a vše si vybudovat vlastníma rukama. Tady, na pozemku v divoké přírodě, začnou sami dva stavět dům svých snů. Díky ne příliš přátelskému postoji místních lidí a několika záhadným událostem však brzy zjistí, že jejich pozemek je spojen s temnou minulostí a že legenda o zdejším duchovi může mít reálný základ. Postupně vyvstává řada otázek – kdo a proč nechal na prahu balíček s podivným obsahem, kam zmizela jejich sousedka a koho má Helen zachránit – na které se snaží najít odpovědi. Je svět, který vidíme, jediným světem, nebo přírodní síly ukrývají víc, než jsme schopni poznat našimi běžnými smysly? Napětí se stupňuje, hranice mezi světy mizí. Může být duch pachatelem vraždy? Rozuzlení tohoto napínavého mysteriózního románu je vskutku překvapivé.... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Fobos

The Invited , 2019

kanitsuj
10.11.2020 3 z 5

Četla jsem (po Vermontském psychu) jako druhou autorčinu knihu. Na můj vkus byla zápletka příliš překombinovaná a podobně jako u Vermonského psycha se dala od určitého momentu rozkrýt pointa. Jedná se o mysteriózní žánr, který čtenář vyhledává kvůli tajemství a také aby se trochu bál. V tomto případě jsem se bála asi dvakrát a jednou jsem se nemohla odrhnout od čtení. Je to takový lepší průměr s krásnou obálkou - úplně vidím ten mokřad:-)

Domisek1
10.11.2020 5 z 5

Naprostá bomba jako. Skvělá duchařina. Knížku jsem dostala jako dárek a jsem strašně ráda za tak skvělí čtení teda . Strašně dobře a rychle se četla. Parádně napsána.

juliesze
04.11.2020 5 z 5

Jelikož tuhle nadpřirozenou tématiku moc nevyhledávám, bylo pro mě téma tohoto thrilleru velmi nevšední a neokoukané. Strašně se mi líbila samotná konstrukce kapitol střídání Helen a Olive, zpestřené historickým dokreslením. Příběh je naprosto uvěřitelný, žádné bláznovstí. Nejvíce se mi líbilo, jak dokonce i pragmatiký a racionální muž může uvěřit i neuvěřitelnému. Trochu bádání a konečnému rozuzlení nechybělo vůbec nic, o co bych knihu doplnila. Čtení jsem si vyloženě užila, i když byly chvíle, co mi běhal mráz po zádech.

Susan94
23.10.2020 4 z 5

Velmi povedené, tempo ideální, jazyk a styl vytříbený. Zápletka nebyla tolik důmyslná, ale autorka dokázala díky výběru prostředí a stylu psaní vytvořit skvělý příběh.

veronika4001
20.10.2020 2 z 5

Moc nadšená jsem nebyla. Knihu jsem koupila v době, kdy reklamy na ni ovládly knižní trh. Řadový horor, u kterého jsem se ani nebála.

asterixka
18.10.2020 3 z 5

Takový pohádkový, duchařský, ale v žádném případě horrorový příběh. Očekávala jsem slabší, ale mrazivou kingovku a dostala sladkou pusu na dobrou noc :)

MMacicekk
17.10.2020 5 z 5

Pokud budete očekávat od knihy duchařský horor, můžete být malinko zklamaní. V tomto případě se jedná spíše o mysteriózní román s prvky hororu, ale mohu říct, že výborný. Při čtení prvních sto stran můžete mít pocit, že děj stagnuje, že se zde nic významného neděje, ale velmi brzy se vše otočí a budete hltat stránku za stránkou až do napínavého závěru, který vám nedovolí knihu ani na okamžik odložit.

LeSk
17.10.2020 4 z 5

Parádní a napínavý příběh, který měl hlavu a patu. Konec byl nepředvídatelný. Doporučuji.

Andynka
15.10.2020 5 z 5

Za mě zatím nejlepší kniha od autorky.
Strašidelná, ale není úplně přitažená za vlasy. Vždy když už to vypadalo, že to autorka přežene, tak to ukočírovala a mile překvapila.
Kniha plná duchů a historie... Kde si manželský pár odkoupí pozemek, kde straší ( klasika ).
Ale Helen začne vídat duchy a její manžel Nate zas bílou laň . A tak Helen vycítí, že duch po ní asi něco chce.
Za mě opravdu skvělá duchařina. Vůbec jsem se nenudila a celý příběh hltala. Ani mi nevadila ta tloušťka knihy.
Doufám, že autorka napíše víc takových knih. I když to začíná jako klasická duchařina, rozhodně z toho vznikne něco originálního.

Gravedigger
12.10.2020 5 z 5

Výborná kniha, zatím nejlepší od autorky. Napínavá, super téma, fajn postavy. Taky pěkně dlouhá, četla jsem ji vyjímečně déle, než jeden den, a to dva dny :D troufám si dokonce říct, že jedna z nejlepších, co jsem kdy četla. Rozhodně si ji budu pamatovat (obvykle po čase na příbeh zapomenu)

vera4669
12.10.2020 5 z 5

Od autorky rozhodně nejlepší kousek, kniha se četla sama, vše do sebe krásně zapadlo, napětí, zvědavost jak to dopadne, za mě super ;)

mona.benny
11.10.2020 5 z 5

Zatím nejlepší kousek od autorky.Vermotske psycho bylo pro me zkalamanim a zimni lide takovy prumer. Pozvaní se cetlo samo, napětí nechybělo a konec mě překvapil,že sem to opravdu nečekala. Vřele doporučuji.

MamaKnihomolka
07.10.2020 3 z 5

Když jsem začínala číst tuto knihu, říkala jsem si "co jiného číst v čase Halloweenu než pořádnou duchařinu." Četbu jsem dlouho odkládala protože předchozí kniha Vermontské psycho mě zklamala a bohužel tato nebyla výjimkou.
Až do půlky byl děj o ničem, až když se začalo pátrat po informacích tak to bylo zajímavější. Na duchy z nějakého důvodu věřím, ale vůbec jsem se nebála. Ano pár scén bylo lehce strašidelných, ale myslím, že si autorka mohla víc pohrát a dát volnost své fantazii. Jak ukázala v Zimních lidech je skvělá a nápaditá. U knihy Zimní lidé (kterou jako jedinou vřele doporučuji) jsem měla při čtení fakt divný pocit, že mě někdo pozoruje, ale tady...nic.
Co se týče postav tak mi přišli bez charakterů, neslaný nemastný. Co se týče Helen tak mi zkrátka přišla jako magorka posedlá historií.
Ani s popisem prostředí si podle mě nedala autorka moc práce. Tajemný les s mokřadem a hrozivou historií by se dal popsat více do detailů a děsivěji.
Co se týče konce tak mi přišel odfláknutý a vše klíčové namrskané v pár kapitolách na konci.
Pro mě byla kniha velké zklamání. Jen díky rozuzlení dávám tři hvězdy.. Za mě se žádný "wow" nekonalo.

kasavubu
02.10.2020 4 z 5

Zimní lidé mě sice zaujali o trochu více, ale ani tato kniha nebyla vůbec špatná. Byla sice trochu předvidatelná, a to zejm. ve věci odhadu, kdo je potomkem Hattie, nicméně hlavního pachatele jsem neuhodla, a za to má autorka u mě body navíc. Na závěr do sebe všechno pěkně zapadlo, přesně jak to mám ráda. Možná jsem čekala, že bude příběh trochu napínavější a hororovější, to se zde úplně nekonalo.

klaraj093
29.09.2020 5 z 5

Opět super.. Po Vermontském psychu, které mě po Zimních lidech trochu zklamalo, mi tato kniha zvedla u autorky dojem.. Kniha je čtivá, napínavá ..

a.k
28.09.2020 5 z 5

Mladý manželský pár se rozhodne opustit město a v nehostinném lese na okraji močálu postavit svůj vysněný domek. Místo ale žije svou vlastní minulostí a manželé budou vystaveny nejen nepřátelství sousedů, ale i něčemu temnému a nevysvětlitelnému.
Autorčiny knihy jsou každá úplně jiná. Od tohto románu nečekejte žádný duchařský horor. Tady jde o pomalý příběh s notnou dávkou tajemna a je to kupodivu velmi příjemné čtení s mysteriózní atmosférou. Doporučuji.

Leena
27.09.2020 5 z 5

Moc se mi to líbilo, takový hezky tajemný duchařský příběh.
Žádné psycho, ale k zamyšlení a tak nějak hezky mě to pohladilo po duši.

oolinkaa
27.09.2020 5 z 5

Výborná kniha. Pro mě stejně dobré a tajemné , místy hororové jako Zimní lidé . Tato autorka prostě umí psát a ráda si přečtu každou její knihu. Doporučuji všem, kdo si rád přečte o historii, minulosti a o duších

Mirin1349
22.09.2020 5 z 5

Co Jennifer dělá, dobře dělá. Na Pozvané jsem se strašně těšila, jako většina z kolegů čtenářů nalákaná skvělými Zimními lidmi i trochu vlažnějším Vermontským psychem. Raději čtu knihy, kde převažují sympatické postavy nad těmi protivnými, takže při čtení jsem byla spokojená. Celkově mi autorčiny knihy přijdou takové autentické, postavy nejsou ploché ani jednoznačně dobré nebo zlé. Nebylo to sice na nějaké velké schovávání pod peřinu, s přehledem jsem mohla číst večer, ale přesto mi to nijak nevadilo a knížka mi do sekce horor docela dobře pásne. Párkrát jsem si pomyslně klepala na rameno, jaký jsem machr, že jsem nějaký zvrat v knize dopředu odhadla. No a pak přišlo závěrečné rozuzlení a já sklopila uši a šla šoupat nohama. Skvělá práce, tuhle autorku budu mít i nadále v hledáčku.

Bisdog
17.09.2020 5 z 5

Napínavá a splnila očekáváni i když Zimní Lide byly o trochu lepší přečteno jedním dechem a doporučuji kdo má rád příběh A téma nadpřirozena ......