Pozvaní

Pozvaní https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430463/bmid_pozvani-oYc-430463.jpg 4 500 167

Manželská dvojice, Nate a Helen, jsou učiteli na prestižní střední škole v Connecticutu. Jednoho dne se rozhodnou opustit pohodlí a bezpečí předvídatelného městského života a přestěhovat se na venkov. Chtějí se tak přiblížit skutečnému životu a vše si vybudovat vlastníma rukama. Tady, na pozemku v divoké přírodě, začnou sami dva stavět dům svých snů. Díky ne příliš přátelskému postoji místních lidí a několika záhadným událostem však brzy zjistí, že jejich pozemek je spojen s temnou minulostí a že legenda o zdejším duchovi může mít reálný základ. Postupně vyvstává řada otázek – kdo a proč nechal na prahu balíček s podivným obsahem, kam zmizela jejich sousedka a koho má Helen zachránit – na které se snaží najít odpovědi. Je svět, který vidíme, jediným světem, nebo přírodní síly ukrývají víc, než jsme schopni poznat našimi běžnými smysly? Napětí se stupňuje, hranice mezi světy mizí. Může být duch pachatelem vraždy? Rozuzlení tohoto napínavého mysteriózního románu je vskutku překvapivé.... celý text

Literatura světová , Horory , Thrillery

Vydáno: , Fobos

The Invited , 2019

Kajami
21.09.2021 3 z 5

Kniha byla zajímavá a poutavá. Děj docela odsýpal, ale jinak mne kniha nezaujala.

AJIMKA
17.09.2021 4 z 5

Po přečtení předchozích autorčiných knih u mě stále vedou Zimní Lidé.
Tahle takový průměr. Nicméně čtivá, příběh pěkný, asi jsem čekala víc toho tajemna a napětí.

evilunicorn
01.09.2021 4 z 5

Tuhle knihu jsem si půjčil vlastně jen do počtu, očekávajíc jen nějakou "bezduchou" duchařinu (haha). O to bylo moje překvapení po jejím přečtení větší, protože tohle je velmi slušně napsaný příběh, kde jsou klasické hororové propriety používány jen velmi zlehka a spíš jen k dokreslení celého děje, který pojednává spíš o pohnuté rodinné historii, než o děsu plných lekačkách. Velmi příjemné překvapení!

suiteki
29.08.2021 4 z 5

Z prvni půlky knihy jsem byla zklamaná, příběh byl "nemastný, neslaný" a táhl se pořád v tom samém duchu. Druhá polovina mě překvapila, co chybělo první půlce, to zvládla obsáhnout ta druhá a na konci už je téměř nemožné knihu odložit a závěr tomu nasadí korunu.
I přes zdařilou druhou půlku, je pro mě tato kniha od Jennifer zatím nejslabší.

sgjoli
15.08.2021 3 z 5

Nebylo to vysloveně špatné čtení, ale musím říct, že z těch tří knih, co jsem od autorky přečetla, mi Pozvaní asi přišli nejslabší.
Zápletka sama o sobě není vůbec špatná a objektivně řečeno to vyústění s pointou je víceméně solidně dotažené do konce. Ale faktem je, že mi kniha přišla na můj vkus až příliš ukecaná. A to napětí, které se tu autorka snaží budovat, si mně nedokázalo udržet naplno. Přitom v první půlce knihy to vypadalo docela nadějně, že by to mohlo být příjemně mrazivé, ale bohužel v té druhé půlce jsem to už neuměla tolik prožít. To příjemné tajemno a napětí už jsem v tom tolik necítila - i když by člověk předpokládal, že to bude naopak s blížícím se koncem gradovat. Pro mne to tak bohužel nefungovalo.
Na rozdíl od Vermontského psycha a Zimních lidí působí ten závěr a ta pointa dost přízemně. Což asi nemusí být nutně špatné (každému čtenáři vyhovuje něco jiného), ale já očekávala trochu víc toho nadpřirozena, kterého se mi tu zas až tolik nedostalo.
Trochu jsem rozpačitá z té ústřední manželské dvojice - je to takové to klasické pojetí "senzitivní žena otevřená i možnosti nadpřirozena versus racionálně uvažující muž, který na nadpřirozeno v žádném případě nevěří" - a z toho vznikající už staré známé a otřepané problémy a rozepře. Nemohu si pomoci, ale toto zobrazení dvojic v hororech mi začíná připadat dost ohrané a trochu klišoidní... :(
Celkově mi námět přišel dobrý, ale zpracování bylo pro mne bohužel spíše průměrné.

sarka9190
11.08.2021 2 z 5

(SPOILER) Pozvane jsem vytáhla po Jo Nesbovi, jako něco krapet odlehceneho. Kniha se četla dobře, ale upřímně, dej byl hodně násilně ohnuty přes koleno. U Zimních lidi mě více dejovych linii bavilo. Tady to na mne působilo šíleně uměle a preplacane. Spoiler:kdyby se vynechala linie Helen a Nata, byl by z toho docela slušný thriller, jak dívka patra po sve matce vs minulost jejích předků. Respektive předkyn. Prostě méně je více a tady to platí stonasobne.

Areska7
05.08.2021 4 z 5

Prima příběh, atmosféra i postavy. Nemůžu říct, že bych se přímo bála, nejvíc jsem se vyděsila, když jsem četla před spaním a z kouta vyběhla naše kočka :-) Záhada matky Ollive byla předvídatelná, ale i tak jsem se těšila až mi to autorka potvrdí.

Mug
25.07.2021 4 z 5

Dávám čtyři hvězdy knize, kterou jsem ještě nedočetla. Příběh mile rezonuje s mým nitrem, baví mě, ponouká zkoumat Vermont na mapách, rozpaluje touhu ztratit se v lesích a trochu se bát.

megamysl1901
17.07.2021 5 z 5

Super knížka. Byla děsivá a plná napětí. Před spaním jsem ji radši nečetla, jinak bych se bála usnout. Doporučuji všem, kteří mají rádi duchařské příběhy a rádi se bojí. Hodnotím 5*.

slaska77
11.06.2021 4 z 5

Autorka umí moc hezky nakombinovat prvky dramatu, trileru s velmi lehkou duchařinou, kniha vám tak přímo utíká pod rukama a než se nadějete, žmouláte poslední stránku. Oceňuji krásně popsané nezvyklé prostředí a trošku mě mrzí, že konec knížky mi vlastně přišel trochu násilně střihnutý, ocenila bych pár stránek navíc.

Teri27
04.06.2021 4 z 5

Že bych se u toho bála , to ne. Ale napínavé to bylo, konec překvapil.

Krchnaida
19.05.2021 3 z 5

(SPOILER) Asi čtvrt knihy jsem četla s mírným nezájmem, ale pak mě začala bavit. “Škodnou” jsem tipla v průběhu čtení správně. Duchařiny jsem čekala víc, ale nevadí. Brrr, v životě bych si domů vědomě nevzala věc, která přežila tragédii, natož abych si ji umístila přímo do stavby / vybavení svého domu.

Trustty
13.05.2021 4 z 5

Příjemné překvapení. Kniha se pěkně četla. Děj odsýpal. Nic náročného, taková oddechovka :)

dominika8192
12.05.2021 4 z 5

Tohle bylo hodně povedené, ačkoli ta posedlost hlavních hrdinů mi už ke konci lezla krkem. Čekala jsem otevřenou nepřátelskost a zášť vůči "přivandrovalcům", ale ten jeden podmračený pohled v železářství mě celkem rozesmál. Helen mě tím, jak furt pátrala po předmětech mrtvých ženských, pěkně srala - kdo by, ksakru, do baráku dobrovolně tahal předměty patřící mrtvolám, aby je tím "shromáždil na jednom místě"? Pošahaná myšlenka a Nate s tím jeho naháněním bílé laně... radši nepokračuji. Jinak se to četlo opravdu hodně dobře, nebylo tam ani moc hluchých míst, konec mě příjemně překvapil.

PetaZ
25.04.2021 4 z 5

Pomaly rozjezd, proto hvezda dolu, ale jinak skvela kniha

groula
22.04.2021 5 z 5

Tak to byla zase jízda. Několik noci husí kůže při čtení. A ten závěr. Masakr....

Nixa
21.04.2021 5 z 5

Tohle bylo skvělý! Knihu jsem přečetla jedním dechem. Hlavní postavy mi byly sympatické a oblíbila jsem si je od prvních stránek.
Manželé Nate a Helen koupili pozemek a začali stavit svůj vysněný dům. Ostatní lidé z vesnice z jejich nastěhování neměli moc velkou radost, jsou přesvědčeni, že na pozemku straší duch čarodějnice Hattie. Helen začíná pátrat co se vlastně Hattie stalo. V knize se prolíná minulost, přítomnost a ještě dějová linka dívky Olive, která pátrá po své zmizelé matce a po pokladu, který podle legendy Hattie někde schovala.
Jde o detektivní příběh s prvky duchařiny a i když jsem se nebála, tak jako při čtení předchozích knih ( Zimní lidé a Vertmonské psycho ) byla jsem fakt nadšená. Hrozně mě bavilo jak Nate a Helen postupně staví dům, zažívají ty běžné stavební problémy a později detektivní práce Helen po tajemství a životě Hattie.
Konec byl překvapivý a fakt se mi líbilo, jak do sebe vše zapadlo.

Pája699
13.04.2021 4 z 5

Chvilku mi trvalo se začíst, ale v konečném důsledku to bylo milé překvapení tato kniha. Helen a Nate mě místy teda štvali svým chováním, ale i tak super počtení. Pro mě krásné popsání krajiny a mokřadu. A jestli nevíte, jak se staví dům, tak tady se to dozvíte :-) Kdo nemá rád vyloženě "krváky" tak je tato kniha určena právě pro něj. Je to takový thriller s nádechem duchařiny. Najde Olive poklad a jak to všechno vlastně bylo? Neváhejte začněte číst.

Arwen777
05.04.2021 5 z 5

Tak tohle mi sedlo a udělalo radost, jsem ráda, že jsem si knihu koupila. Naprosto souhlasím s komentářem čtenářky elfka.saf, mluví mi z duše. Tam, kde někteří vidí rozvleklost, tam já vidím skvěle vystavěný příběh s pomalinku se zhušťující tajemnou atmosférou. Pravda, zvraty tu nenajdete na každé stránce, ale mě kniha chytila od prvních řádků a nesmírně obdivuji umění autorky udržet vás v napětí a očekávání po dobu více než 400 stran a to i při popisování stavby domu.
Ano, není to žádný krvavý nebo extrémně strašidelný horor, kniha se dá číst i večer, což strašpytlové jako já ocení. Na druhou stranu mi přijde skoro až reálný, moc se mi líbilo vykreslení chování lidí a síla davu, odlišnost jako terč. Tam, kde by měli vidět dar, vidí mnozí ohrožení a cítí nenávist jen pro to, že to nechápou.
Krásný byl i popis přírody, především mokřadu a jeho tajemného kouzla. A sledovat pátrání v minulosti bylo také velice zajímavé.
Je to takový dobrodružný duchařský detektivní příběh. Váhala jsem mezi 4 a 5 *, ale kniha asi přišla ve správnou dobu a já si čtení opravdu užila. Pokud se pár večerů chcete příjemně odreagovat od obyčejných všedních přízemních starostí, neváhejte.

Monika848
31.03.2021 2 z 5

Za mě příliš zdlouhavé a nudné čtení. Příliš mnoho hororových prvků se neobjevovalo a trvalo celkem dlouho, než se mi do toho podařilo začíst.