Pozoruhodný svět stromů

Pozoruhodný svět stromů https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406854/bmid_pozoruhodny-svet-stromu-kCw-406854.jpg 4 4 2

Originální, bohatě ilustrovaná příručka nabízí podrobné informace o sto padesáti druzích stromů z celého světa. Všímá si nejen jejich základních charakteristických znaků, výskytu v přirozeném prostředí či způsobu rozšíření, ale především podivuhodných vlastností jednotlivých druhů a jejich praktického využití – ať už je to ve stavitelství, řemeslech, domácnosti, zemědělství nebo tradičním léčitelství či kulinářské praxi. Cílem této knihy je pomoci čtenářům pochopit, jak neuvěřitelně různorodým způsobem stromy využíváme, jak jsme na nich záviseli v průběhu historie a jak s nimi může být spojená i naše budoucnost.... celý text

Encyklopedie
Vydáno: , Esence

Hidden Histories of Trees , 2015

asakz
29.04.2022 4 z 5

Pěkná kniha pro milovníky stromů. U každého stromu je krátké povídání, detailní barevné zobrazení větve a plodu, miniaturní ilustrace celého stromu s jeho rozměry a pak několik tematických popisných tabulí (poznámky k pěstování, různé typy moderního či tradičního využití, lidové pověry, varování apod.). Nedá se to přirozeně číst jako román, ale na příležitostné listování nebo občasné čtení je to fajn. Stromů jsem sice napočítal jen 149 oproti inzerovaným 150ti, ale kvůli tomu asi knihu nikdo zatracovat nebude.

pahorkatina
13.06.2019 3 z 5

Občas si člověk nekoupí knihu ke čtení, ale spíše k listování. Kniha je hezky řešená, ilustrace jsou působivé, i když to, že všechny nekreslil jediný autor místy působí rušivě. Hlavním účelem knihy je popsat význam vybraných druhů stromů z hospodářského hlediska.

2019  85%Pozoruhodný svět stromů
2003  0%25 výsadbových plánů pro vaši zahradu

Kniha Pozoruhodný svět stromů je v