Pozor! Srdce muže

Pozor! Srdce muže https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65459/pozor-srdce-muze-65459.jpg 4 79 16

Srdce muže: divoké, nebezpečné, neomezené, volné / Kniha o problémech výchovy chlapců v muže, o roli otců v ní a o úsilí žen i církví zbavit muže všech vášní a tím z nich udělat poslušné zženštilé bytosti. Americký křesťanský poradce ve své nevšední práci plné příběhů „opravdových mužů“ nabízí svobodné nadechnutí všem těm, kdo ještě nepohřbili své touhy, neztratili chuť skutečně žít a stále ještě chtějí být tím, kým být skutečně mají. Kniha je provázena spoustou biblických citací dokazujících, že Bible - na rozdíl od církví - nezakazuje tři velké touhy každého muže: podstoupit boj, prožít dobrodružství a zachránit krásnou paní.... celý text

Duchovní literatura Osobní rozvoj a styl Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Návrat domů

Wild at Heart , 2008

jezo31
06.01.2023 5 z 5

Už teraz viem, že túto knihu chcem a musím prečítať znova.

anonymní.Ilja
30.09.2022 5 z 5

Pod touto knihou se v komentářích objevují stížnosti, že tato kniha (zejména v druhé polovině) se stává nesnesitelně "pánbíčkářskou". Těm lidem bych připomenul, že tato kniha je tu uvedená jako Duchovní literatura, přestože je to za mne spíš "osobní rozvoj z pohledu křesťasnkého autora". Nejsem potrhlý ideologický zaslepený křesťan a k duchovní literatuře odvařených zaslepených věřících jsem velmi rezervovaný, ale tato kniha mi přišla vkusná a myslím, že se jí nedá upřít, že trefuje v mnoha věcech do černého; člověku stačí jen trocha sebereflexe a zkušeností, aby přiznal, že na tom, co autor píše, něco bude. Za sebe jen dodám, že žádná jiná kniha se mnou tak hluboce nerezonovala. Brzy přečtu znovu.

Tony86
27.11.2021 2 z 5

Od poloviny mě to začalo nudit, autor přepnul do pánbíčkářského módu, navíc má bujnou představivost, příběh a Adamovi a Evě a jiných bere doslova jako historickou událost, takže nám popisuje své představy ze své bubliny. Rozhodně ale na některých místech správně poukazuje na dobrý vztah s otcem nebo jinými muži.

pydla
25.04.2021 1 z 5

Myšlenka asi dobrá. Čekal jsem však, že objevím své srdce, chlapství v pravém smyslu slova, obzvláště v dnešní době, kdy ženy nás nepotřebují, chovají se k nám občas spíš macešsky, kdy od nich slyšíme, že kdybychom tu nebyli, bylo by lépe, ale bohužel, nenašel jsem ho. Nemám problém číst o Bohu. Nemám problém číst o jeho skutcích a velikášství, když však z této knihy vyškrtáte všechny slova o Bohu, Ježíši a Adamovi, tak Vám zůstane jen pár vět, a jednou z nich bude, že pokud chceš najít své mužské srdce, musíš se vrátit k Bohu. Omlouvám se, ale tohle neberu.
Jako agitace Boha však výborné.

LuckyVagabond
05.04.2021 2 z 5

Stěžejní myšlenka, že muž potřebuje v životě podstoupit boj, prožít dobrodružství, zachránit krásnou paní je vcelku trefná.
Ale vysoce koncentrované pánbíčkářství, neustálé omílání toho samého pořád dokola a černobílé vidění světa mě odrazovalo.

Mareček1993
19.03.2020 5 z 5

SUPER kniha. Pomohla mi veľmi pochopiť, prečo sa správam tak, ako sa správam, a aj to ako môj život ovplyvnil vzťah s mojím biologickým otcom...

heliiinka
06.08.2019 5 z 5

Velice dobrá kniha, naučila mě nové věci a doslovně řekla to, co jsem už tušila. Doporučuji každé ženě, která chce být tou správnou oporou a říkat (nejen) svému muži to, co potřebuje a jak to potřebuje.

kniho0962
13.09.2018 5 z 5

Zaujímavé myšlienky a pohľady na problematiku rozdielnosti medzi mužom a ženou a aj návod, ako vytvoriť medzi nimi most, ktorý sa nezrúti pri prvej možnej prekážke.

vmatusko
11.03.2018 4 z 5

Výborná kniha, presne v názve vystihuje o čom je - "Objavuje tajomstva duše muža" John Eldredge pekne opisuje mužov a hovorí o nich že túžia po dobrodružstve, dobýjaní,... Rozpráva o tom že muž musí bojovať a nikdy sa nevzdávať!
Som rád že som sa ku tejto knihe dostal, odporúčam prečítať minimálne všetkým mužom, ktorý svojím životom túžia kráčať s Bohom.
Knihu idem prečítať ešte raz a povypisovať si z nej zaujímavé pasáže - je ich tam dosť.

Asterionela
31.01.2017 3 z 5

Dobré téma a skvělé postřehy, jen mi přijde, že autor zbytečně opakuje myšlenky stále dokola. Nicméně možná to pro mě není tolik aktuální, protože nejsem muž :D

janulka1310
26.04.2015 3 z 5

První polovina knihy byla pro mě opravdu přínosem, protože s takovým pohledem na mužské srdce jsem se ještě nesetkala a v mnohém mi autorovy myšlenky pomohly pochopit některá mužská jednání. Druhá polovina knihy byla pro mě docela oříškem, v některých částech jsem se ztrácela a něčemu vůbec nerozuměla, takže mě to samozřejmě ani moc nebavilo. Ale zřejmě ještě nejsem připravená na trochu vyšší level:)

Arry
25.07.2014 5 z 5

Výborná kniha, ve které se dozvídáme, jaké jsou tři hlavní touhy muže: Podstoupit boj, Prožít dobrodružství, Zachránit krásnou paní. S těmito principy se setkáváme v průběhu celé knihy v podobě příběhů, citací z různých knih, včetně Bible, i osobních prožitků autora. Velmi oceňuji, že v dnešní době plné nadvlády něžného pohlaví ve vztazích a kultu ženského těla existuje kniha, která se vrací k základním principům definujícím mužství. Doporučuji!

Ivinho
28.05.2013 5 z 5

Viděl jsem hodnocení knihy, pak ji otevřel a začal ji číst. V průběhu čtení jsem narazil na pasáže, které mě velmi oslovily. Byly zde ale pasáže které jsem dokázal číst jen se sebezapřením. Konec knihy mě ale neskutečně praštil, míra poznání a prožitku byla neskutečná. Přišlo mi, že poslední kapitoly byly přesně to, proč jsem tu knihu tak dlouho, ikdyž s problémy četl.
Tuto knihu hodnotím jako tu z nejlepších jaké jsem na toto téma četl (nemám přečtené všechny). Srdce muže je fascinující čtení, které pokud vydržíte do konce, dokáže rozplakat muže i ženu.

muska291
27.03.2013 5 z 5

citala som to asi pred 6 rokmi...velmi sa mi to pacilo...teraz ked mame s priatelom vela problemov som si na nu spomenula....dala som ju precitat aj jemu tak dufam ze ho oslovi tak ako mna :) a rozhodne odporucam aj knihu pre zeny-ocarujuca :)

tool
03.10.2012 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četl. Často se k ní vracím. Čisté, zdravé a motivující čtení pro chlapy a pro ženy v jejich blízkosti (manželky, dcery, matky ...). Velmi tuto knihu doporučuji.

joni
01.06.2012 5 z 5

Skvělá kniha, četla jsem ji, i když nejsem muž a trochu mi poodhalila jinou povahu druhého pohlaví :)