Poznámky o kinematografu

Poznámky o kinematografu https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70835/poznamky-o-kinematog-70835.jpg 4 22 2

Kniha postřehů, formulovaných s tvarovou dokonalostí aforismů, francouzského filmového režiséra, jehož dílo je výrazně individuální a nenapodobitelné a nelze je zařadit do žádného proudu či směru.

Literatura naučná , Umění

Vydáno: , Dauphin

Notes sur le cinématographe , 1995

Matty
31.01.2017 5 z 5

Základní příručka pro každého, kdo to s filmem myslí vážně. Ať jako teoretik, nebo praktik. Z mnoha vět, které jsem si během četby vypsal, vybírám pět. Berte to třeba jako upoutávku na knihu, jejíž přečtení vám zabere sotva hodinu, ale ke které se budete pro inspiraci vracet léta:

o Příliš očekávaný obraz (klišé) se nikdy nebude zdát přesný, dokonce i když je.
o Opravuj skutečnost skutečností.
o Pravda je nenapodobitelná, lež nezaměnitelná.
o Herec, který se učí svoji roli, předpokládá předem znalost „sebe“ (která neexistuje).
o Je prospěšné, aby to, co nalezneš, nebylo to, co jsi očekával.

Jarin212
07.01.2014 5 z 5

Velice obtížně sehnatelná kniha z celkem pochopitelných důvodů - inspirativnost Bressonových poznámek je pro toho, kdo se zaobírá filmem, takřka nepřehlédnutelná. Vzniká metodická mozaika, jejíž jednotlivé dílky lze libovolně rozvíjet dál ve vlastních interpretacích. Zcela doporučuji!

Autorovy knížky

Robert Bresson
francouzská, 1901 - 1999
1998  84%Poznámky o kinematografu

Kniha Poznámky o kinematografu je v