Poznámky o divadle

Poznámky o divadle https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135627/bmid_poznamky-o-divadle-MgQ-135627.jpg 5 7 2

Člověk jak se říká ví své. Tyto poznámky jsou výsledkem mého padesátiletého pobývání na jevišti. Nejsou to paměti ani vzpomínky,říkám tomu: poznámky. Tak to prosím, berte. Ani ta padesátiletá praxe mi nedovoluje vytvářet nějakou teorii. Jsou to, opakuji, jen a jen poznámky o tom, jaké postupy mám na jevišti rád a které odmítám. Pokud herec může vůbec nějaké postupy odmítat. Hraju a proto jsem rád, což mi připomíná Descartovo: myslím, tedy jsem. I nadále tedy hromadím zkušenosti, ze kterých možná budou další poznámky. Což neberte jako příslib dalšího dílu nebo vyhrožování tímto.... celý text

Literatura česká

Vydáno: , Melantrich

Sandik
04.05.2015 5 z 5

Pozoruhodné čtení nejen pro divadelníky. Horníčkovy "Poznámky o divadle" jsou chytrá knížka pro vnímavé a inteligentní čtenáře". Celkový dojem: 90%

MaxQ
14.10.2013 5 z 5

Takže, pokud čekáte veselé historky z natáčení, budete zklamáni. Jde opravdu o poznámky týkající se tvorby divadla - z hlediska režisérského, autorského, hereckého. A pro ty, co mají s divadlem něco společného, jsou to poznámky velmi užitečné. Kéž by si z nich mnozí tvůrci vzali ponaučení.

Kniha Poznámky o divadle je v