Pozemšťan vojevůdcem na Marsu

Pozemšťan vojevůdcem na Marsu https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222511/pozemstan-vojevudcem-na-marsu-222511.jpg 4 57 7

John Carter, pán Marsu série

Daleko na jihu, v mrazivých pustinách polárních oblastí Marsu, leží domov Svatých Thernů, nedotknutelné a uctívané rasy, o jejichž příslušnících ostatní Barsoomiané věří, že ve svých pevnostech střeží tajemství života a smrti. Pouze John Carter se odvážil proniknout na jejich území, aby tu nalezl ztracenou Dejah Thoris. Ale mezi neohroženým pozemšťanem a jeho cílem leží pohřbené kosti těch, kdo přišli před ním.... celý text

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Ladislav Šotek

The Warlord of Mars , 1919

n.ezn.amy
25.09.2023 4 z 5

Princezna Dejah Thoris je znovu unesena a neohrožený John Carter se opět musí pozvednout meč a vydat na cestu, aby jí zachránil. Ač tato kniha byla napsána před více jak sto lety, příběh je lehce naivní, tak neztrácí na svém kouzlu a skvěle popsaném dobrodružství pozemšťana.

Ayla767
21.09.2023 5 z 5

Třetí pokračování příběhu pozemšťana a neohroženého bojovníka Johna Cartera na Barsoomu.
Se svými věrnými přáteli se musí vypořádat s nebezpečnými Tharky. Jeho helijská princezna Dejach Thoris je stále v nebezpečí.

Velmi podařené ilustrace pana V. Čutta a překlad do češtiny Dr. Jirky Macáka, úžasně doplňující atmosféru dobového vydání.

l.e.d
21.04.2020 4 z 5

Třetí kniha a do hry vstupují žlutí.
Princezna znovu unesena a John (Mario) Carter se znovu rozbíhá pronásledovat padoucha. Běh, boj, zajetí, útěk + boj, běh a na konci knihy boj všech bojů a princeznička jako lusk.
Za mě by to bylo dobré zakončení, ale koukám, že série pokračuje tak snad bude ještě co objevovat.

braunerova
18.08.2019 4 z 5

Třetí díl už mě tolik nebavil, asi už těch zázračných náhod na mě bylo moc. Navíc nevím, jak se háže dýka jako bumerang:

"Thern posléze, nevěda již co by jiného počal, vytrhl z opasku dýku a vrhl ji proti mně jako bumerang."

hanak_v_exilu
15.08.2019 5 z 5

Zelenou, rudou, bílou a černou rasu už známe z předchozích dílů a tady autor přidal žlutou, o níž se zatím jen letmo zmínil. Na Marsu je stále co objevovat a Edgar Rice Burroughs to dokáže poutavě popisovat, takže vůbec nevadí, že se neustále opakuje stejné dějové schéma, jen zasazené do nových kulis.

ludek.n
20.03.2018 4 z 5

První kniha série, v níž se udatný John Carter zcela odpoutal od rodné Země a pohybuje se už jen po povrchu svého milovaného Marsu. Současně je to kniha, na jejímž konci je prohlášen za "Pána Marsu". Mezitím se musí vydat ve stopách proradných zločinců do mrazivých pustin polárních oblastí Okaru, aby zachránil svou manželku, půvabnou Dejah Thoris. Pod jeho mečem zmírají hrozivé bestie i bojovníci, kteří mají odvahu se mu postavit. Jeho přičiněním zanikají království a na jejich troskách nová povstávají. Dobrodružství na Marsu pokračuje...

Richie1
17.12.2015 4 z 5

Série dobrodružství Johna Cartera na Marsu pokračuje ve svižném tempu. Hlavní hrdina cestuje do polárních oblastí a objevuje nové rasy Barsoomské civilizace, přičemž doslova na každém kroku musí bojovat o přežití a splnění svého cíle - osvobození své lásky a manželky - Dejah Thoris.
Výborné čtení, které ani trochu nenudí a přes svou letitost zůstává podivuhodně svěží. 85%

space opera

Kniha Pozemšťan vojevůdcem na Marsu je v