Pozdravy záhrobí

Pozdravy záhrobí https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469405/bmid_pozdravy-zahrobi-CqI-469405.jpg 4 100 29

Pozdravy záhrobí série

Pracovní náplní Benedikta Klausnera je odhalovat pojistné podvodníky. K jejich dopadení používá neobvyklé metody – vidí do minulosti a rozmlouvá se záhrobím. Své schopnosti úspěšně tají až do chvíle, kdy podnikatel Mlynář zabije svou dobře pojištěnou manželku. Usvědčení vraha pak přestává být otázkou peněz a stává se pro Benedikta osobní záležitostí.... celý text

Morbidus
31.10.2021 4 z 5

Pokud máte rádi nejednoznačné hrdiny, kteří se vedle nástrah civilního života musejí potýkat s nadpřirozenými hrozbami, tato kniha je pro vás jako dělaná. Motivace i pocity veškerých postav vždy dávají smysl a postavy působí „živě“. A to včetně těch mrtvých, od celistvějších kusů až po fragmenty. Postavy se napříč knihou vyvíjejí a zejména pak nekro-pojišťovák Benedikt je vystihnut perfektně.
Příběh (respektive příběhové celky) je nabytý širokou paletou emocí a čte se úplně sám. Našlo se pár míst, kde se děj jakoby „zastavil“ nebo pro realističnost příběhu přibrzdil; výsledku to ovšem na kráse neubralo. Je to do jisté míry jemný horor, který se ale nebojí přitvrdit, když je třeba; zvládnou ho v pohodě i ti, kteří mají proti bubání výhrady. Ale buďte na pozoru - z této záhrobní knihy se nejspíš vrátíte duševně obohacení...
Skvělá kniha nejen pro hororové čtenáře - a já se těším na pokračování!

xmajl
20.09.2021 4 z 5

velmi prijemne cteni, oddychovka, ktera se cte opravdu jednim dechem sama

robin9739
18.08.2021 4 z 5

Tak toto dílo je pro mě velkým překvapením.
Celkové pojetí této knihy mně baví. To, jak je lehce a čtivě napsaná, jedná se o směsku vícero žánrů. Máme zde horor, thriller, fantasy, detektivku i nějaké to rodinné drama. Na mě udělal největší dojem celkový svět, to jak zde hlavní hrdina existuje, přežívá a pracuje, jedná se o tu civilnost, o tu lehkost. Hlavní hrdina využívá svých schopností k dobru, řeší pojistné podvody, snaží se najít pravdu, a nejen firmě ale i lidem být nápomocný. Není sice žádný Superman či Spiderman je jen Benedikt Klausner, týpek co mluví s mrtvými a vidí minulost, ale to myslím, že stačí…
Kniha je rozdělena na vícero menších příběhu, kde každý jeden příběh je jeden případ k vyšetření. Navíc zde máme něco jako hlavní dějovou linku, která proplouvá většinou menších příběhu až dojdeme do úplného velkého finále. Každý případ/příběh je jedinečný, zábavný a minimálně vás nutí nepřestat číst, dokud ho Benedikt neuzavře.
Hlavní postava, záporák i většina vedlejších postav jsou velmi reálně napsaná. Velmi rád bych toto dílo viděl jako více dílny seriál nebo aspoň komiks.

Jamolina
01.08.2021 5 z 5

Pojišťovák s nadpřirozenými schopnostmi mě prostě bavil. :) Čekala jsem, že jednotlivé příběhy budou de facto samostatné povídky a příjemně mě překvapilo, že i přesto na sebe navazovaly a dohromady tvořily ucelený příběh.

Malarkey
15.07.2021 4 z 5

Výborně čtivá, zábavná knížka, kde hlavní roli hraje Benedikt Klausner. Mladý kluk, který vidí mrtvý lidi (a má pár dalších funkcí) a díky tomu pracuje pro pojišťovnu a zkoumá různé případy. Na první dobrou to má zajímavý nápad, který se hrozně snadno čte. Místy to dokáže zaujmout tak, že se od knihy neodtrhnete, dokud neskončí kapitola. Zajímavé je, že kniha nemá ucelený děj, spíše se skládá ze série příběhů, povídek, které na sebe přímo navazují. V rámci různých pojišťovacích případů se ale prolíná i běžný Benediktův den, který je protknutý jednou – hlavní příběhovou linkou, která je tu ale jaksi druhotná. V kontextu knihy to ale vůbec nevadí, protože jednotlivé příběhy mají dost prostoru. Musím se přiznat, že díky tomuto nápadu to celé působí daleko důvěrnějším, uvěřitelnějším dojmem.

kiwisek86
11.07.2021 4 z 5

Od detektivky očekávám napětí a překvapivé rozuzlení. Toho se mi dostalo společně s mírně mrazivým prostředím a vesměs sympatickými hlavními postavami. Přečetla jsem jedním dechem a byla napnutá jak malé gatě.

Turlogh
26.06.2021 5 z 5

Znamenitě napsaný román, který lze jen doporučit k přečtení. Má totiž vše, co má správný román mít a to spád, napětí, zajímavého a spíše kladného hlavního hrdinu, několik odporných novodobých padouchů, sympatickou budoucí partnerku hlavního hrdiny a spoustu mystiky, magie a tajemna... A proto vzhůru do čtení! Přelouskl jsem knihu jedním dechem, doporučil ho partnerce, která tolik nečte, ale ani ona se od knihy nemohla odtrhnout, dokud ji nedočetla! Howgh.

KadetJaina
23.05.2021 4 z 5

Podravy záhrobí byly fajn. Místy mrazivé, místy thriller a místy detektivka. Benedikt je fajn hlavní hrdina, který začíná na tom, že je samotář, ale naštěstí oproti mnohým jiným podobným typům jím nezůstává. A to je dobře, protože má s ostatními postavami dobrou chemii a hezky se odráží jedna od druhé.
Pozdravy doporučuju. Prostě pěkná duchařina.

trudoš
10.05.2021 4 z 5

Benedikt Klausner má dar vidět i vyvolávat duše zemřelých. A tak, kromě toho, že pracuje pro nadnárodní instituci, kde si přivydělává odhalováním pojistných podvodů, občas vypomáhá zoufalým lidem, kteří se potýkají s neviditelnými běsy.
Poprvé zabodovala Veronika Fiedlerová s postavou Benedikta v roce 2018, kdy byla jedna z jejích povídek nominována na Cenu Karla Čapka. Teď, o pár let později, nabízí čtenářům sbírku čtyř příběhů, která charakterního nekromanta představuje o poznání komplexněji. Všechny texty přitom mají blízko k tomu, co bychom označili za urban fantasy říznutou hororem, přičemž atraktivitu podtrhuje tuzemské prostředí. Neříkám, že výsledek nemá svoje mouchy, především v závěrečných zvratech není autorka moc silná a strašidelnou atmosféru občas buduje zbytečně dlouho, přesto je na povídkách znát práce člověka, který si psaní pečlivě rozmýšlí. Škoda že nápady s podobnou osnovou mají tendenci rychle vyvanout, takže se těžko vymýšlejí stále nové a originální zápletky.