Pozdravy záhrobí

Pracovní náplní Benedikta Klausnera je odhalovat pojistné podvodníky. K jejich dopadení používá neobvyklé metody – vidí do minulosti a rozmlouvá se záhrobím. Své schopnosti úspěšně tají až do chvíle, kdy podnikatel Mlynář zabije svou dobře pojištěnou manželku. Usvědčení vraha pak přestává být otázkou peněz a stává se pro Benedikta osobní záležitostí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469405/big_pozdravy-zahrobi-CqI-469405.jpg 4.533

Kniha Pozdravy záhrobí

katchamccall
18. listopadu

Za mě naprosto super! Záhrobí, jak ho vykreslila autorka, je tak lehce uvěřitelný, že místa, kudy nerada chodím, vnímám teď úplně jinak :-). Děj tak krásně plynul, nebyly tam žádný zbytečný žvásty a nepůsobilo to fantamagoricky. Benedikta si zamilujete, jako fakt. Já ho teda rozhodně miluju :-D.
Na knihu jsem narazila na veletrhu knih a setkala se i přímo s Veronikou Fiedlerovou, která byla tak strašně hodná a rovnou mi knížku podepsala :-). Takže se z Pozdravů záhrobí stala srdcová záležitost :-). Nakladatelství Golden Dog se mi začíná hodně dostávat pod kůži.

Ilčik22
16. listopadu

Já duchařinu nemám ráda, já se totiž nerada bojím, ale s Benediktem, to je jiná káva, za tím si stojím. To mrazení v zádech, když četla jsem knížku, ten sotva slyšitelný vzdech, to šimrání motýlů v bříšku. Ten příběh mne uchvátil, nedá se od něj odtrhnout, i když by mě Benedikt jistojistě ochránil, prohlížím doma každý kout. Hltám písmena, slova, řádky, stránku za stránkou, sem tam otočím se zpátky nocí probděnou a na konci nakukuju vpřed pootevřenými vrátky.

jiri5027
12. listopadu

Tak tohle se musí přečíst! Detektivka s nadpřirozenými prvky působí svěže a nechala mě svým stylem zavzpomínat na Vraždy v Ulici Morgue, nebo i na hororového Nekroskopa. Autorka umí vládnout slovem a to vás i po vlažnějším začátku pohltí. Za mě super čtivo!

FlexiMZ

Já jsem nadšená! Přiznávám, že ze začátku jsem si nebyla jistá, jestli mi kniha sedne a docela jsem se bála toho, že ne. Ale opak je pravdou! Pozdravy záhrobí jsou v první řadě úžasně čtivé. Jakožto pomalý čtenář jsem skoro až nechápala jak snadno a rychle se mi text čte a jak moc mě příběh vtáhl. Začetla jsem se hned. Z dějem už to bylo takové nejistější. Ze začátku se mi to moc nezdálo. Kniha je rozdělena do několika částí, kdy každá část se zabývá jedním případem, který náš hlavní hrdina řeší. A zároveň je na pozadí ještě další linka... No, trochu zamotanější koncept, ale o to dokonalejší a překvapivější rozuzlení věcí, které vám v průběhu čtení začnou zapadat do sebe a dávat smysl. Nečekejte od toho mrazivý thriller nebo horor, po kterém nebudete moct zamhouřit v noci oči, spíš je to geniálně vystavěný román o duchách a jednom fajn chlápkovi, co s nimi komunikuje a pomáhá tak vyšetřovat vraždy a pojistné podvody. Těším se, až autorka vydá něco dalšího a těším se ještě o to víc, že je to češka!

Morbidus

Pokud máte rádi nejednoznačné hrdiny, kteří se vedle nástrah civilního života musejí potýkat s nadpřirozenými hrozbami, zbystřete. Ačkoli podobné příběhy nejsou ojedinělé, tento vyčnívá tím, že nepostrádá lidskost. Motivace i pocity veškerých postav (zejména pak nekromantického pojišťováka Benedikta) jsou vždy jasně pochopitelné a nic zde není zbytečně zlehčováno ani zamlčováno.
Každý z vyšetřovaných případů má svou specifickou atmosféru (čekejte výrazné výkyvy pocitů, občas přeháňky) a občas zavrzaly na mě až příliš podrobné technikálie. Přesto se na pozadí subpříběhů táhne hlavní dějová linka, která posléze hladce vpluje do uspokojivého finále. Hvězda navíc je za skvěle zvládnutý archetyp hlavní postavy.
Fajn kniha, která stejně dobře poslouží pro odpočinek ducha i pro hloubavé mysli.

xmajl

velmi prijemne cteni, oddychovka, ktera se cte opravdu jednim dechem sama

robin9739

Tak toto dílo je pro mě velkým překvapením.
Celkové pojetí této knihy mně baví. To, jak je lehce a čtivě napsaná, jedná se o směsku vícero žánrů. Máme zde horor, thriller, fantasy, detektivku i nějaké to rodinné drama. Na mě udělal největší dojem celkový svět, to jak zde hlavní hrdina existuje, přežívá a pracuje, jedná se o tu civilnost, o tu lehkost. Hlavní hrdina využívá svých schopností k dobru, řeší pojistné podvody, snaží se najít pravdu, a nejen firmě ale i lidem být nápomocný. Není sice žádný Superman či Spiderman je jen Benedikt Klausner, týpek co mluví s mrtvými a vidí minulost, ale to myslím, že stačí…
Kniha je rozdělena na vícero menších příběhu, kde každý jeden příběh je jeden případ k vyšetření. Navíc zde máme něco jako hlavní dějovou linku, která proplouvá většinou menších příběhu až dojdeme do úplného velkého finále. Každý případ/příběh je jedinečný, zábavný a minimálně vás nutí nepřestat číst, dokud ho Benedikt neuzavře.
Hlavní postava, záporák i většina vedlejších postav jsou velmi reálně napsaná. Velmi rád bych toto dílo viděl jako více dílny seriál nebo aspoň komiks.

Jamolina

Pojišťovák s nadpřirozenými schopnostmi mě prostě bavil. :) Čekala jsem, že jednotlivé příběhy budou de facto samostatné povídky a příjemně mě překvapilo, že i přesto na sebe navazovaly a dohromady tvořily ucelený příběh.