Pozdě k ránu

kniha od:


Koupit

Sbírka obsahuje verše a básně v próze, jež lze zařadit do dekadentního proudu české poezie. Autor se snaží o čistou kantilénovou formu a v mnohém zde nacházíme stejné pojetí jako např. u Jiřího Karáska ze Lvovic. Pro autora je charakteristické částečné používání symbolických výrazů jimiž se pokouší zpřítomnit svůj vlastní osud, kterými dosahuje mystického až vizionářského účinu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63477/big_pozde-k-ranu-Jy9-63477.png 3.7121
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Pozdě k ránu

Cortegos
04.03.2021

Náročnější čtení - některé básně se minuly s mým chápáním, ale pro jiné to za přečtení stálo. Vyzdvihl bych úvodní Pozdě k ránu, Upír a nejvíce na mě zapůsobila báseň v próze Subtilnost smutku.

rencovav
19.12.2020

Snad ještě krásnější, než jak si to pamatuji. Moc se mi líbilo střídaní poezie v próze a ve verších volných a vázaných. Ocenila jsem, že pokud se báseň rýmuje, krásně plyne a zní (na rozdíl od Březinova Svítání na západě, kde občas byly ty verše zkrátka příliš dlouhé, než abych je dokázala číst melodicky). Nejvíce mnou hnula báseň Rozkvetlý smutek. Ale samozřejmě - Pozdě k ránu a Svou violu jsem naladil jsou klasiky, na které nedám dopustit. A také vlastně báseň Pršelo v noci.


Ronnie68
16.12.2020

Byla to vlastně směs mezi poezií a prózou ... přečetla jsem, ale žádný extra zážitek to ve mě bohužel nevyvolalo ...

mol378
15.11.2018

Je neuvěřitelné, že tento dekadent byl také starosta Sokola... Není nad Libeň a její spisovatele. Něco zhudebnil Jan Haubert.

RichardvonT.
12.01.2017

Přátelé knihomolové, tohle je POESIE. Kdo nečekal o prázdninách na venkovské cestě mezi poli v horkém létě na svítání mírně ovíněn a nevybavil si přitom Pozdě k ránu, žije o setinu procenta chudší život. Tak to je.

buccaneerka
18.10.2016

Přečteno, ale silný dojem nezanechalo...

Seeker
14.05.2014

Geniální autor - geniální dílo. Naleznete tu hluboké, citové, neklidné a přitom uklidňující, až hypnotické verše. Hudební metafory a podobenství jsou úchvatné.

WEIL
27.09.2011

Autor si zde vyzkoušel co měl ve svých teoretických záznamech - tedy užít slov v jejich intimní hloubce, a především přistupovat k problému jako k architektonickému problému....Koho to víc zajímá, ten si to může nastudovat rovnou z rozborů autora.