Požádej a je ti dáno

Požádej a je ti dáno https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/221694/pozadej-a-je-ti-dano-221694.jpg 4 111 29

Tato fascinující kniha vám předkládá učení nefyzické entity Abraham. S její pomocí se naučíte zhmotňovat svá přání, tak abyste mohli žít radostným a spokojeným životem, jaký si zasloužíte. Pochopíte, jak jsou vaše vztahy, zdravotní problémy, finance, otázky týkající se zaměstnání a dalších věcí ovlivněny vesmírnými zákony, jež vládnou v naší časoprostorové realitě. Druhá část knihy popisuje účinné postupy, které vám pomohou být v souladu s pozitivním proudem života. Kniha nabízí 22 různých účinných postupů k dosažení našich cílů. Bez ohledu na to, v jaké životní etapě se právě nacházíme, existují postupy, jak svůj život zlepšit.... celý text

Literatura světová , Esoterika, astrologie, okultismus , Osobní rozvoj a styl

Vydáno: ekniha ? Synergie

Ask and It Is Given , 2005

escritor
05.08.2022 4 z 5

Často opakující se myšlenky, ale člověk je někdy natvrdlý, tak je to asi potřeba, a když ne, může to přeskočit :) . Jinak skvělý popis vytváření reality. Druhá polovina knihy ukazuje i postupy, které tvorbu dokážou podpořit.
Doporučuju i audioknihu, kterou namluvila Martina Kociánová. Je stručnější, ale vše podstatné tam je.

VeruMalfoy
24.06.2022 4 z 5

Je to velice dobrá a zajímavá knížka, i když jsou pasáže, které mohly být napsané jinak nebo úplně vynechané, protože se opakují. I tak se mi kniha líbila a rozjasnila mi den. Od přečtení jsem se k ní už několikrát vrátila. Takže prakticky už ji mám přečtenou tak asi třikrát, tedy aspoň druhou polovinu, které bylo záživnější a zajímavější.

Elea
31.08.2021 4 z 5

Jedna z lepších knih na toto téma.

ava.s
28.08.2021 1 z 5

Uf...no mám to za sebou, ale že to dalo zabrat.
Knihu jsem dostala do ruky cca 3 roky zpět, poté co v mém životě přišel velký zvrat a přišla jsem prakticky o všechno. Ve velice těžké životní etapě, kterou bych nepřála nikomu. Nic jsem neočekávala a přistupovala jsem ke knize velice otevřeně. Bylo mi tenkrát doporučeno pár esoterických knih tohoto typu jako např. Klíč , Tajemství, Čtyři dohody, různé blogy...

Osobně tento typ literatury nevyhledávám, ale řekla jsem si proč ne.... Po přečtení předmluvy jsem kroutila hlavou, po úvodu si tukala na čelo a když paní začala líčit jak ji poznamenalo zahlédnutí útržku Vymítáče ďábla v autokině a monolog o Abrahamovi, tak jsem se šla zeptat majitele knihy, jestli doporučení byl nějaký vtip...Prý ne a mám vydržet, že to opravdu nejsou "kecy" nějaké americké sekty pomatenců.
Nevydržela jsem a knihu odložila, nedávno mi přišla znovu do ruky, tak jsem jí dala druhou šanci...

Číst se to moc nedá, na střídačku jsem brala do ruky knihu a poslouchala audioknihu. Je to vlastně nezáživný, nesmyslný a hlavně zbytečný úvod a pak stále dokola opakování jedne myšlenky až do zblbnutí.

Ok, myšlenka svým způsobem dává smysl, tento přístup / učení / postup / názor na život tu je.... Je součástí (nejen) budhismu ...Stejnou myšlenku, ale mnohem lépe a podrobněji vykládá třeba i Pema Chödrön v první kapitole knihy Žít s lehkostí (na cca 4 stránkách). I např. kniha od Franckhe je daleko lépe pojatá...

Za mě je kniha Požádej a je ti dáno komerční a ne moc zdařilý projekt, který horko těžko přelouskáte, ale moc Vám nedá. Navíc absurdní tvrzení, že z každého problému, i toho který řešíte roky, se dostanete pozitivními vizualizací max. za 22 dní...haha. Takhle jednoduché to opravdu nebude. Trauma? PTSD?

Možná kniha opravdu někomu pomohla, ale podle mě jsou daleko lepší knihy na trhu, i ty se stejnou tématikou... Mě osobně v konečném důsledku přišla spíš demotivující.... nedoporučuji.

Ema22
04.07.2021 3 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu, a protože jsem u toho vařila a uklízela, musela jsem se občas trochu vracet. Navíc se některé myšlenky opakovaly, takže jsem měla dojem, že jsem ve špatné kapitole. Ohledně zákonu resonance a vysílaných přání je podle mě čtivější a srozumitelnější Franckh.

PietroGrencik
27.03.2021 5 z 5

Kníh na podobnú tému bolo napísaných mnoho.
Za mňa je toto jedna z tých lepších.

ODPORÚČAM

DK197
02.02.2021 3 z 5

AUDIOKNIHA: Dobrá, ale zbytečně roztahaná myšlenka. Obsah by se dal zjednodušit a zkrátit. Nehledě na naprosto divný a neužitečný úvod. Poslouchala jsem audioverzi na půl ucha a bohatě to stačilo.

Barbanka
18.09.2020 3 z 5

Z této knihy mám rozporuplné pocity. Určitě je v ní mnoho moudrého, ale i plno zbytečně pronesených vět u kterých mi unikal smysl. Je spousta lepších motivačních knih, které se čtou lépe a víc si z nich odnesete.

Lessana
18.08.2020 2 z 5

Svojho času pomerne populárna kniha. Určite môže naštartovať chuť vzdelať sa ďalej. Akurát väzba v tomto vydaní je na jedno použitie - doslova. Aj keď s ňou narábate šetrne, zlepenie brožovanej väzby po chvíli nevydrží a jednotlivé papiere knihy sa rozsypú vôkol...

HelenBarbora
30.04.2020 5 z 5

Skvělá kniha o řízení vlastních myšlenek, jimiž si člověk tvoří svůj svět. Neuvěřitelné a pozvbuzující, věřím, že to funguje. Dávám sto hvězdiček :)

kkubinova
03.04.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších knih. Dobře se čte.

anansie
23.02.2020 5 z 5

Kromě začátku, který mě nudil, je kniha výborně návodně napsaná. A vůbec nevadí, že se jedna a tatáž myšlenka opakuje na tisíc různých způsobů zas a znova, protože jedině tak se pěkně zažere pod kůži a může být pochopena. Postupy na zvyšování vibrací jsou dost dobře aplikovatelné. Stačí vyzkoušet a pozorovat. Kniha je, myslím, vhodná pro ty, co se sebou pracují a věří tomu, že nic v životě není náhoda.

studienka
28.12.2019 5 z 5

Zaujimavo napísane, človek je naozaj tvorcom svojho štastia, tak popracovať na sebe treba priatelia

kristyna6605
01.12.2018 5 z 5

Dokonalé

RyonMathrin
26.06.2018 4 z 5

Tato kniha svým názvem vlastně spoiluje sama sebe.
Nezáleží mi na tom, kdo informace podává, jestli spisovatelka, nebo fiktivní mnohobytost. Důležité je sdělení a to se mi celkem líbí. Protože je to celkem jasná věc, která se opakuje v mnoha jiných knihách či zdrojích: Člověk je sám strůjcem svého života, nebo lépe – naše myšlenky jsou tím, co nám utváří život; na co myslíme, to přitahujeme. Publikace toto rozvíjí do detailu a dává návod, jak co nejlépe zapracovat na svých myšlenkách k dosáhnutí hmatatelného výsledku. Některé komentáře říkají, že je to příliš podrobné a hlavní myšlenka lze vyjádřit výrazně stručněji. Jsem toho názoru, že určitá část lidí ocení spíše tento polopatický návod. Mě osobně to vyhovovalo též.
Každopádně doporučuji. Hlavně pesimistům.
Pokud by tato kniha byla dobrá alespoň k tomu, že byste potkávali méně protivných lidí, tak splnila svůj účel :-)

RyonMathrin
26.06.2018 4 z 5

Tato kniha svým názvem vlastně spoiluje sama sebe.
Každopádně doporučuji. Hlavně pesimistům.

Alíša236
26.12.2017 5 z 5

Pro mě velice inspirující a návodná kniha, hlavní poselství je pro mě již známé z jiných knih, ale tato mé uvědomování posunula zase dále a objevila jsem v ní nové souvislosti a díky ní se mi propojilo zase více věcí dohromady.

DYRKA98
09.08.2017 5 z 5

Výborná kniha, inspirující!

Najkol1
02.06.2017 5 z 5

Skvěle napsaná kniha. Výborně řečeno a dobře vysvětleno. V mnoha věcech mi kniha otevřela oči s lepším pohledem na určitou věc. Jedna z nejlepších knih!! ☺

Denika
25.12.2016 5 z 5

Někdy trošku složitější na čtení, obzvláště v teoretickém úvodu do Abrahamova učení. Dopodrobna popsané kroky k úspěchu jsou skvělou pomůckou, moc se mi líbily. Nejsem si jistá, jestli bych byla schopná odhodit veškerý odpor a začít bezmezně věřit, že když něco opravdu chci, můžu to mít - tak daleko jsem asi ještě nedošla. Kniha je nicméně velmi příjemným čtením a pokud to, co se v ní píše, je pravda, pak je to neuvěřitelné. Kdokoli postupy zákona přitažlivosti používá, tomu fungují, tak nezbývá než je zkusit také. :)

rozvoj osobnosti, osobní rozvoj esoterismus, ezoterika vykládací karty

Autoři knihy

Esther Hicks
americká, 1948
Jerry Hicks
americká, 1927 - 2011

Kniha Požádej a je ti dáno je v