Rezistence

Měl to být pro Tris šťastný a slavnostní den, ale všechno dopadlo úplně jinak. Po krvavé tragédii mezi frakcemi vzrůstají konflikty a nad společností se vznáší válka. Tris se musela rozhodnout už jednou – a teď ji čeká další volba. Dřívější rozhodnutí, obavy, zármutek i provinilost, to vše ji teď dostihlo a Tris nezbývá než bez výhrad přijmout svou Divergentní identitu. Dokáže se ale vyrovnat se vším, co to znamená?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/134258/rezistence-134258.jpg 4.12755

Povstalecká trilogie (2.)

Insurgent (2012)

Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

Nomia

Pro mě je celá trilogie Divergence poměrně průměrnou fantazy. Nicméně čtivost se jí nedá upřít. Velké mínus budiž značná předvídatelnost a celkem ploché postavy.

mapet85

Druhá časť trilógie Divergencia dosahuje takmer úroveň prvej knihy zo série. Vo frakciách zmietajú mocenské boje, sú v rozklade, vojna na obzore. Kniha je písaná veľmi jednoduchším štýlom a opäť sa stretávame s dobre známymi hlavnými postavami Tris a Tobiasom, ktorí knihe dodávajú „zamilovaný“ podtón. Takže na svoje si určite prídu násťroční a teda najmä násťročné. :-) Ale číta sa to dobre a ako som niekoľko krát spomínal, ja dystopie môžem.

Rea1307

Trochu slabší než předchozí díl, ale i tak bych to označila za povedené pokračování.. Jsem zvědavá na poslední díl, ale vzhledem k tomu, že tuším jak to asi celé skončí se mi do toho moc nechce.

ronniejohns
27.12.2017

Rezistenci jsem přečetla, protože mě zajímalo, jakým směrem to povede. Špatným. Druhý díl Divergence mi velmi připomíná třetí díl Hunger Games. Celkem zklamání.

Peslik
11.12.2017

Trošku slabší díl, který se, ale čte dobře a rychle. Děj je napínavý a nutí vás číst dál a dál, až najednou je ....konec a vy si říkáte "To jako fakt!!" a tak vám nezbyde nic jiného než sáhnout po třetím díle.
Líbilo se mi to, i když mi bylo řečeno, že to zas tak dobré není, holt každý máme jiný pohled na knihu. Dávám 3,5*.

Kačkaknihomol
10.12.2017

Jsem lehce na vážkách, jak mám knihu hodnotit. Na jednu stranu mě to bavilo, bylo to čtivý a mělo to nějakej spád, ale na stranu druhou mi občas připadalo, že autorka vaří z vody. A konec. Bože, bože to bylo napínavý. Děsně se těším na Alianci!

Mruskulka
27.11.2017

Kniha o trochu slabší než první díl, ale přesto mě pohltil a nemohla jsem se dočkat, až budu mít chvíli čas a do děje se opět ponořím.

Natali692000
20.11.2017

Pro mě byl tento díl trochu slabší než první, takže hodnotím 3,5*. Konec mě ale opravdu dostal. Jsem zvědavá, jak to vše dopadne.

silvinka12
08.11.2017

No už to prostě není ono. Divergence byla prostě skvělá a lehce se četla. Tento díl se četl o něco hůř. Na třetí díl se nechci vrhnout protože mě ten konec děsí :(

Kira128
07.11.2017

„Jako haló?“ vypadlo ze mě, když jsem očima přelétla po závěrečných slovech na posledních stránkách Rezistence.
Nemohu tvrdit, že mi konec nevyrazil dech. Navíc jsem ho i na několik minut postrádala, nějak jsem ho totiž nedokázala přimět k tomu, aby se laskavě vrátil z opuštěné planety jménem „Neohroženost“ ke mně.
Styl psaní autorky se nemění, kniha přeci jen navazuje na Divergenci. Stále je to ich-forma, jak jsem říkala i ve svém minulém názoru, je to ich-forma tělem i duší. Plus k ní je zapojen přítomný čas. Už jsem si na takový způsob po přečtení prvního dílu této Povstalecké trilogie zvykla. A nestěžuji si. Líbí se mi, jak autorka skládá věty, líbí se mi, jak dokáže utvořit napětí, líbí se mi, že já sama při čtení prostě jen civím na stránky a nenapadají mě vhodné výrazy k okomentování jejího vyjadřování. V tomto směru to je, co se týče kvality, na vysoké úrovni. Až na ten občasný nepořádek, jenž ztělesňuje opakování slov. Bohatě by stačilo neklást ten důraz tak okatě. Takhle nevyznívá moc dobře.
Čumile, tady budou spoilery, tak couvej a roluj stránku zpátky, jestli jsi Rezistenci nečetl!
Co mě na knize asi nejvíce překvapovalo, bylo chování Tris. Vážně mě fascinovala. Vážně mě fascinovalo její myšlení. V některých chvílích jsem prostě chtěla zvednout z nočního stolku ten tvrdej budík a mrštit jím o její hlavu, aby se jí tam pořádně rozsvítilo. Takhle nepříjemnou povahu bych k ní nikdy nepřiřadila, vlastně jsem ani nečekala, že mi někdy půjde Tris proti srsti.
Začátek knihy mě také trochu odrazoval, na mé návyky tam bylo až příliš milostných scének. Na to, že jim jde o život, se tam takové momenty vyskytovaly poměrně často.
Uriah. Já to předpokládala! Předpokládala jsem, že je Divergentní! A trefila jsem se! Uriah se stal jednou z mých nejoblíbenějších postav, i když vlastně vůbec v knize není nějak zásadní. Účinkuje tam spíše jako takový vedlejší charakter. Jeho povaha, vzhled, inteligence, pocity… to všechno mě hrozně zasáhlo. A to to tam autorka nijak zvlášť nerozepisovala, to jen má mysl si utvořila své vlastní představy. Skvělé představy.
A Tobias? Tým Čtyřka navždy. I když… taky mě tu poměrně často vytáčel. V podstatě mě vždy naštval v době, kdy jsem vypěnila na Tris, jen to nebylo vždy.
Pravděpodobné ukončení spoilerů!
Kdybych měla být upřímná, narovinu říkám, že Divergence se mi líbila více. Mnohem více na mě zapůsobila. Neprohlašuji, že tento druhý díl je o nějakých šedesát stupňů dole pod prvním dílem, to vážně ne. Jen mi prostě jednička sedla více. Nic uspěchaného, milé scény, záchvaty smíchu z čehokoliv, napětí, strach… to všechno se mísilo v prvním díle. Tady šlo především o přežití.
Kniha stojí za přečtení. Kdyby nestála, už by skončila dole v tom keři pod mým oknem. Jen tak mimochodem… venku prší, je tu bahno a to, co se v těch větvích nachází, opravdu není jenom voda. Tím mířím tam, že bych ji prostě nebyla schopna zavřít a hodit ji ven. Na to se mi příliš líbila její myšlenka.
Autorka má skvělé návrhy, obdivuji ji. Nechápu, jak dokázala vymyslet rozčlenění světa do frakcí. A celkově vlastně netuším, jak ji mohl takový příběh napadnout.
Mám dojem, že jsem již řekla všechno. Doporučuji. Opětně dávám čtyři hvězdy, protože to prostě stále není ono. Ty ořechy, které se v knize nachází, prostě pořád nejsou dobré.

hroneczek
30.10.2017

Po výborném prvním díle jsem byla na knihu dost natěšená, nicméně mě poněkud zklamala. Nebyla už tak čtivá a místy se děj dost vlekl. Ale vydržela jsem.

Katnissia
30.10.2017

První díl se mi líbil a rozhodla jsem se přečíst si další a byla jsem zklamaná. Ani jsem ho nedokázala dočíst do konce. Špatně se mi kniha četla a děj se pro mě nevyvíjel nijak zajímavě.

Claire
13.10.2017

První díl byl rozhodně lepší - vztah mezi Tris a Tobiasem mě zde tak trochu štval, připadala jsem si jako kdyby jim bylo třináct... Příště by se autorka měla více snažit promyslet postavy...

Rika007
05.10.2017

Oproti jedničce nic moc:-/

Nelasp
01.10.2017

Druhý díl série. Začínají se vršit žabomyší hádky Tris a Čtyřky (ti dva mají opravdu velké mezery v komunikaci), což mi začíná vadit. Nebezpečí je všude, kam se hrdinové podívají, nikomu se nedá věřit (ani vlastním sourozencům), zkrátka hlavní hrdinové nemají lehký úkol. Velice zajímavé rozuzlení na konci. Kniha má svižné tempo, četla se velice snadno a rychle.

knihomol5555458
21.09.2017

Byla sice trochu slabší než Divergence, ale ne nějak moc. Četla se sice narocneji Ale pořád to je dobrá kniha.

Etule
03.09.2017

Páni to bylo teda slabý. Chápu, že u druhých dílů to tak nejspíš funguje, ale musím říct, že mě to skoro vůbec nebavilo. Tak jak mi Tris v první díle nevadila, tak v druhém díle si to vybrala aj s úroky. Její obraty v náladách mi lezly těžce na nervy. Nicméně to neznamená, že bych si nepřečetla závěrečný díl. Snad to bude o něco lepší. :)

archandelka
12.08.2017

No oproti Divergenci se to četlo o něco náročněji. Nicméně pořád si myslím, že je to celé postavené na dobré myšlence, i když podle mě celá ta love story, která se příběhem táhne, už je dost přehnaná.

DanielŠ.
12.08.2017

Kniha Rezistence byla dobrá, nicméně první díl byl mnohokrát lepší, ale tak už to u druhých dílů z delších sérií většinou bývá. To ale neznamená, že mě kniha nebavila a že jsem si ji neužil.

karolinalet
20.07.2017

Jak už to bývá zvykem, kniha je slabší než první díl. I tak mě ale do děje dostala a rozhodně jsem ráda, že jsme si ji přečetla. Je to asi jeden z nejlepších druhých dílů, které jsem u trilogie četla.

Anniie
17.07.2017

čekala jsem teda o něco víc... tenhle díl mě doslova zklamal :-( . Zajímalo by mě kolik to je stránek, kdy se Tris a Tobias/Čtyřka hádají... Jak jsem se na knížku těšila tak mě zklamala... Ale velké plus je za obálku ta je naprosto úžasná, z té filmové se mi chce zvracet! Ale na tuhle se vždy ráda podívám :) . A knížku ne/ doporučuju, tak napůl... asi by si ji měli přečíst lidi co mají rádi takový žánr ale nečekejte nic velkýho... Škoda protože první díl je fakt moc hezký :)

Luucie
11.07.2017

K dočtení knížky mi chybí asi 50stránek, které snad padnou za vlast dnes večer, ale už teď si troufám napsat hodnocení. Nebavilo mě to. Možná, že si od tohoto tématu zase potřebuji na chvíli odpočinout, proto jsem knihu četla téměř tři měsíce.
Oproti Divergenci mi to přijde jako propad. Možná je to tím, že jsem nejdříve viděla film a až potom četla.
Chování Tris se mi nelíbilo, Peter překvapil, ale určitě to neudělal jen tak pro nic za nic, že.

Uvidíme, co přinese Aliance.

1Světluška2
09.07.2017

Ten to díl byl o trochu horší než ten prvni, ale také jsem si ho zamilovala. Tris mi někdy lezla na nervy, ale to tak bývá. Myšlenky Rothové byly opravdu zajímavé. Čtenáři co mají radi Sci-fi a oddechové čtení, rozhodně si to přečtěte.

Veronika33
04.07.2017

Kniha bola o poznanie pútavejšia ako Divergencia. Príbeh príjemne ubiehal bez väčších nudných častí. Nie je dokonalá, ale bola pútavá, takže OK. Som zvedavá na záverečný diel trilógie.

Storm5007
28.06.2017

Rezistence mi přijde o něco slabší než první díl. Nicméně čte se velmi dobře a opět jsem ji přečetla velice rychle. Druhý díl jde více do hloubky jsou popisovány detailně všechny frakce. Co se mi moc líbilo je, že do hry vstupují tzv. Odpadlíci tedy ti co nespadají do žádné frakce. V prvním díle se o tomto uskupení lidí autorka pouze zmínila jako o něčem z čeho mají lidé strach. Strach, že nikam nepatří. Co se mi naopak nelíbilo je celkové chování Tris s diametrálně odlišnou povahu jejich vztahu s Tobiasem. Už to nebyl ideální vztah, ale vztah plný lží a nedůvěry. Ale to byl jistě záměr autorky, aby si připravila půdu pro další díl :oD. Kniha se mi celkově moc líbila.

burianek
19.06.2017

Nelíbil se mi styl psaní. Není to můj šálek kávy. Dočetl jsem jen se sebezapřením až do konce.

MájaM.
22.05.2017

První díl mi přišel o něco lepší,ale i přesto hodnotím kladně. Pokud se vám líbil první díl,tak doporučuji přečíst.
Konec vás určitě navnadí na další díl. Nemohu se dočkat!

lulu28501
19.05.2017

Přečetla jsem ji 27.12. 2015
Az teď sem dávám svou recenzi.
Mě se tahle kniha a i celá série moc líbí .

Kiwi24
11.05.2017

Za prvé mě úplně nehorázně štvalo chování Tris. Kdyby to Tobiasovi řekla všechno na začátku, tak by to bylo mnohem lehčí!!! taky mě štve, že mu podle svého chování a postoje moc nevěří. (omlouvám se za spoilery...)

DARKeccentric
29.04.2017

První díl je mnohem lepší.