Rezistence

Měl to být pro Tris šťastný a slavnostní den, ale všechno dopadlo úplně jinak. Po krvavé tragédii mezi frakcemi vzrůstají konflikty a nad společností se vznáší válka. Tris se musela rozhodnout už jednou – a teď ji čeká další volba. Dřívější rozhodnutí, obavy, zármutek i provinilost, to vše ji teď dostihlo a Tris nezbývá než bez výhrad přijmout svou Divergentní identitu. Dokáže se ale vyrovnat se vším, co to znamená?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/134258/rezistence-134258.jpg 4.12982

Povstalecká trilogie (2.)

Insurgent (2012)

Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

Kniha Rezistence

Viria

Prečítala som prvý a niečo málo z druhého dielu. Hlavná myšlienka príbehu bola veľmi zaujímavá, bohužiaľ to autorka pokazila otravným vzťahom dvoch hlavných hrdinov.

martina.culik

V době, kdy jsem tuto sérii četla, jsem byla plně uchvácená dystopiemi, takže je možné, že mé hodnocení není zcela objektivní. Všechny knihy mě ale bavily a se zaujetím jsem četla příběhy hlavních postav, i když nejsem úplně bezvýhradnou fanynkou Tris.

1T0S_
29.09.2018

První díl byl zajímavý, druhý tak trošku zklamání. Do jinak celkem akčního příběhu se začaly dostávat otravné pasáže v podobě neustálých, banálních neshod mezi dvěma hlavními hrdiny.

3/5.

ivič
02.09.2018

První díl mi moc nesedl, ale přesto jsem se pustila do druhého dílu. A upřímně je to ještě horší. Tris je pořád stejně otravná, akorát ostatní zblbli ještě víc. I přesto dám šanci i poslednímu dílu.

Ajda300
19.08.2018

Trochu mě štvalo jak se Tris chovala ale jinak senzační.

lumiyeu
13.08.2018

Vsechny tri knihy cele serie mely neco do sebe a vsechny me bavily. Obcas mel clovek sice pocit, ze cte uz tolikrat ohrany pribeh, ze by knizku nejradsi odlozil. Vzdycky jsem se pres tyto cast dostala a docetla do uplneho konce cele serie. Konec jako takovy me velice zklamal. Spousta snahy a vlastne pro nic. Ale kdyz vsechny stripky skladacky pridate k sobe je v tomto pribehu jista sila a neco co Vas nuti premyslet. Za me super pribeh s trochu depresivnim koncem a misty az moc obycejnym pribehem, ale jako celek naprosta spokojenost a precteno vlastne jednim dechem.

Tánička11
15.07.2018

Asi první díl byl určitě lepší, ale konec se mi tady taky opravdu líbil.

juni
06.07.2018

Od pokračovní Divergence jsem čekala ,,trochu víc'', ale přesto to byl zajímavý příběh. Moc se těším na poslední díl.

kaca3606
19.05.2018

i přes to že se mi první díl nelíbil ,tak jsem šla do dvojky ,a bohužel tenhle díl, byl ještě horší než první

nai.ivka
27.04.2018

Dvojka je akčnější, nakonec i trojku přečtu, ale do knihovny bych si trilogii nekoupila.

DracoMalfoy
09.03.2018

Doufala jsem že bude kniha na 5 hvězd, jenže jsem se musela rozhodnout, zda jí vůbec mám dát 4. Konec byl lepší, a navnadil na další díl ale nějakých 100 stran jsem četla bez zaujetí. Tris se představila jako ukázková blbka a příběh tak trochu ztratil na přitažlivosti.

katallinka
26.02.2018

Knížky tohoto typu mi připadají vždy stejné... nicméně autorka píše velmi poutavě a tudíž se mi kniha velmi líbila.

Nomia
24.02.2018

Pro mě je celá trilogie Divergence poměrně průměrnou fantasy, není to špatné, ale k dokonalosti tomu dost chybí. Nicméně čtivost se jí nedá upřít. Jako velké minus vidím fakt, že kniha je neskutečně předvídatelná a postavy jsou bohužel značně černobílé, navíc málo vykreslené. V člověku málokterá z postav vzbudí výraznější sympatie.
Pěkný nápad s frakcemi, ale to samotné vše neutáhne, spousta věcí je v knize nedovysvětlených. Autorka se možná až příliš soustředila na teenagerovský pohled, pocity a romanci mezi Tris a Čtyřkou. Ona sci-fi stránka příběhu zůstala bohužel trochu nevyužitá. Velká škoda.

Julinka679
20.02.2018

Knížka se četla jedním dechem, mělo to spád, bylo to zajímavé, napínavé a konec opět otevřený (takže abych brzo začala číst Alianci!). Jediné za co ubírám hvězdičku tak je chování Tris, která mi většinu času lezla na nervy a občas i chování Tobiase nebylo moc logické... Když od toho odhlédnu, tak je Rezistence skvělá a já si díky ní "zamilovala" Christinu, Lynn,... ale hlavně Uriaha :-) a pokud očekáváte podobnost s filmovým zpracováním, tak v tom se kniha dost liší :-)

pipa36
25.01.2018

Ne ne, toto se fakt četlo hrozně - přečetla jsem, ale s obtížemi. Tento díl byl výrazně slabší, než první, a když k tomu přičtu pro mě velmi těžce čitelný styl psaní... 3 hvězdy a do dalšího dílu už nejdu.

mapet85
11.01.2018

Druhá časť trilógie Divergencia dosahuje takmer úroveň prvej knihy zo série. Vo frakciách zmietajú mocenské boje, sú v rozklade, vojna na obzore. Kniha je písaná veľmi jednoduchším štýlom a opäť sa stretávame s dobre známymi hlavnými postavami Tris a Tobiasom, ktorí knihe dodávajú „zamilovaný“ podtón. Takže na svoje si určite prídu násťroční a teda najmä násťročné. :-) Ale číta sa to dobre a ako som niekoľko krát spomínal, ja dystopie môžem.

Rea1307
04.01.2018

Trochu slabší než předchozí díl, ale i tak bych to označila za povedené pokračování.. Jsem zvědavá na poslední díl, ale vzhledem k tomu, že tuším jak to asi celé skončí se mi do toho moc nechce.

ronniejohns
27.12.2017

Rezistenci jsem přečetla, protože mě zajímalo, jakým směrem to povede. Špatným. Druhý díl Divergence mi velmi připomíná třetí díl Hunger Games. Celkem zklamání.

Peslik
11.12.2017

Trošku slabší díl, který se, ale čte dobře a rychle. Děj je napínavý a nutí vás číst dál a dál, až najednou je ....konec a vy si říkáte "To jako fakt!!" a tak vám nezbyde nic jiného než sáhnout po třetím díle.
Líbilo se mi to, i když mi bylo řečeno, že to zas tak dobré není, holt každý máme jiný pohled na knihu. Dávám 3,5*.

Kačkaknihomol
10.12.2017

Jsem lehce na vážkách, jak mám knihu hodnotit. Na jednu stranu mě to bavilo, bylo to čtivý a mělo to nějakej spád, ale na stranu druhou mi občas připadalo, že autorka vaří z vody. A konec. Bože, bože to bylo napínavý. Děsně se těším na Alianci!

Mruskulka
27.11.2017

Kniha o trochu slabší než první díl, ale přesto mě pohltil a nemohla jsem se dočkat, až budu mít chvíli čas a do děje se opět ponořím.

Natali692000
20.11.2017

Pro mě byl tento díl trochu slabší než první, takže hodnotím 3,5*. Konec mě ale opravdu dostal. Jsem zvědavá, jak to vše dopadne.

silvinka12
08.11.2017

No už to prostě není ono. Divergence byla prostě skvělá a lehce se četla. Tento díl se četl o něco hůř. Na třetí díl se nechci vrhnout protože mě ten konec děsí :(

Kira128
07.11.2017

„Jako haló?“ vypadlo ze mě, když jsem očima přelétla po závěrečných slovech na posledních stránkách Rezistence.
Nemohu tvrdit, že mi konec nevyrazil dech. Navíc jsem ho i na několik minut postrádala, nějak jsem ho totiž nedokázala přimět k tomu, aby se laskavě vrátil z opuštěné planety jménem „Neohroženost“ ke mně.
Styl psaní autorky se nemění, kniha přeci jen navazuje na Divergenci. Stále je to ich-forma, jak jsem říkala i ve svém minulém názoru, je to ich-forma tělem i duší. Plus k ní je zapojen přítomný čas. Už jsem si na takový způsob po přečtení prvního dílu této Povstalecké trilogie zvykla. A nestěžuji si. Líbí se mi, jak autorka skládá věty, líbí se mi, jak dokáže utvořit napětí, líbí se mi, že já sama při čtení prostě jen civím na stránky a nenapadají mě vhodné výrazy k okomentování jejího vyjadřování. V tomto směru to je, co se týče kvality, na vysoké úrovni. Až na ten občasný nepořádek, jenž ztělesňuje opakování slov. Bohatě by stačilo neklást ten důraz tak okatě. Takhle nevyznívá moc dobře.
Čumile, tady budou spoilery, tak couvej a roluj stránku zpátky, jestli jsi Rezistenci nečetl!
Co mě na knize asi nejvíce překvapovalo, bylo chování Tris. Vážně mě fascinovala. Vážně mě fascinovalo její myšlení. V některých chvílích jsem prostě chtěla zvednout z nočního stolku ten tvrdej budík a mrštit jím o její hlavu, aby se jí tam pořádně rozsvítilo. Takhle nepříjemnou povahu bych k ní nikdy nepřiřadila, vlastně jsem ani nečekala, že mi někdy půjde Tris proti srsti.
Začátek knihy mě také trochu odrazoval, na mé návyky tam bylo až příliš milostných scének. Na to, že jim jde o život, se tam takové momenty vyskytovaly poměrně často.
Uriah. Já to předpokládala! Předpokládala jsem, že je Divergentní! A trefila jsem se! Uriah se stal jednou z mých nejoblíbenějších postav, i když vlastně vůbec v knize není nějak zásadní. Účinkuje tam spíše jako takový vedlejší charakter. Jeho povaha, vzhled, inteligence, pocity… to všechno mě hrozně zasáhlo. A to to tam autorka nijak zvlášť nerozepisovala, to jen má mysl si utvořila své vlastní představy. Skvělé představy.
A Tobias? Tým Čtyřka navždy. I když… taky mě tu poměrně často vytáčel. V podstatě mě vždy naštval v době, kdy jsem vypěnila na Tris, jen to nebylo vždy.
Pravděpodobné ukončení spoilerů!
Kdybych měla být upřímná, narovinu říkám, že Divergence se mi líbila více. Mnohem více na mě zapůsobila. Neprohlašuji, že tento druhý díl je o nějakých šedesát stupňů dole pod prvním dílem, to vážně ne. Jen mi prostě jednička sedla více. Nic uspěchaného, milé scény, záchvaty smíchu z čehokoliv, napětí, strach… to všechno se mísilo v prvním díle. Tady šlo především o přežití.
Kniha stojí za přečtení. Kdyby nestála, už by skončila dole v tom keři pod mým oknem. Jen tak mimochodem… venku prší, je tu bahno a to, co se v těch větvích nachází, opravdu není jenom voda. Tím mířím tam, že bych ji prostě nebyla schopna zavřít a hodit ji ven. Na to se mi příliš líbila její myšlenka.
Autorka má skvělé návrhy, obdivuji ji. Nechápu, jak dokázala vymyslet rozčlenění světa do frakcí. A celkově vlastně netuším, jak ji mohl takový příběh napadnout.
Mám dojem, že jsem již řekla všechno. Doporučuji. Opětně dávám čtyři hvězdy, protože to prostě stále není ono. Ty ořechy, které se v knize nachází, prostě pořád nejsou dobré.

hroneczek
30.10.2017

Po výborném prvním díle jsem byla na knihu dost natěšená, nicméně mě poněkud zklamala. Nebyla už tak čtivá a místy se děj dost vlekl. Ale vydržela jsem.

Katnissia
30.10.2017

První díl se mi líbil a rozhodla jsem se přečíst si další a byla jsem zklamaná. Ani jsem ho nedokázala dočíst do konce. Špatně se mi kniha četla a děj se pro mě nevyvíjel nijak zajímavě.

Claire
13.10.2017

První díl byl rozhodně lepší - vztah mezi Tris a Tobiasem mě zde tak trochu štval, připadala jsem si jako kdyby jim bylo třináct... Příště by se autorka měla více snažit promyslet postavy...

Rika007
05.10.2017

Oproti jedničce nic moc:-/

Nelasp
01.10.2017

Druhý díl série. Začínají se vršit žabomyší hádky Tris a Čtyřky (ti dva mají opravdu velké mezery v komunikaci), což mi začíná vadit. Nebezpečí je všude, kam se hrdinové podívají, nikomu se nedá věřit (ani vlastním sourozencům), zkrátka hlavní hrdinové nemají lehký úkol. Velice zajímavé rozuzlení na konci. Kniha má svižné tempo, četla se velice snadno a rychle.

knihomol5555458
21.09.2017

Byla sice trochu slabší než Divergence, ale ne nějak moc. Četla se sice narocneji Ale pořád to je dobrá kniha.