Rezistence

Rezistence https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134258/bmid_rezistence-134258.jpg 4 3705 514

Měl to být pro Tris šťastný a slavnostní den, ale všechno dopadlo úplně jinak. Po krvavé tragédii mezi frakcemi vzrůstají konflikty a nad společností se vznáší válka. Tris se musela rozhodnout už jednou – a teď ji čeká další volba. Dřívější rozhodnutí, obavy, zármutek i provinilost, to vše ji teď dostihlo a Tris nezbývá než bez výhrad přijmout svou Divergentní identitu. Dokáže se ale vyrovnat se vším, co to znamená?... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Insurgent , 2012

Siu83
02.06.2014 4 z 5

Mě přišel druhý díl slabší. Ten první byl podle mě lepší. Ale jdu rychle na třetí :-)

VioletV
01.06.2014

Musím říct, že mně se Rezistence líbila úplně stejně jako díl první a ani na chvíli mě nenapadlo, že bych byla nějak zklamaná... Rezistence je opravdu o dost akčnější a plná zvratů a bojů, ale líbí se mi, že více poznáváme ostatní frakce a i další postavy. Souhlasím, že i mě Tris chvílemi lezla na nervy s tím neustálým riskováním života a také neustále vracením se ke smrti jejích rodičů a zastřelení Willa a přinášením obětí atd. Tobiasovi se vůbec nedivím :D
Konec skončil dost napínavě a já se hnedka vrhám na Alianci, na kterou se moc těším, hlavně na dvojí pohledy :)

TheMajkee
27.05.2014 4 z 5

Mnohem lepší než první díl. I když je knížka pořád dost dějově předvídatelná (možná je to záměr, aby byl čtenář chytřejší než postavy a mohl si to užívat), aspoň se celá nemotá kolem výcviku a kolem popisu pocitů nevyrovnané puberťačky. Tentokrát už dojde na pořádné zvraty, akci a na rostoucí napětí, kvůli kterému se nejde od knížky odtrhnout. Navíc to konečně začalo mít prvky dystopie, který mi u Divergence trochu chyběly.

ivet92
26.05.2014

No..první díl byl teda lepší, ale konec vyzněl dost zajímavě a těsím se, až si přečtu další díl. Nicméně pořád mě to nutí srovnávat tuto knihu s Hunger games, které se mi líbily víc. Každopádně se těším i na filmové zpracování druhého dílu, první díl byl podle mého názoru zpracován dobře, hlavní postava - palec nahoru, jsem zvědavá, jak to pojmou tentokrát ;)

suze
23.05.2014 4 z 5

No, Divergence to sice nebyla, ale i tak zaslouží čtyři hvězdy. Knížka měla sice spád i napětí, ale Tris mi místy lezla na nervy - idkyž v dané situaci je její chování asi pochopitelné a omluvitelné. Ale na každý pád mi chyběly frakce...!!! :)

Elliska63
20.05.2014 5 z 5

Tento díl je úžasný, má to spád. Tris a Tobias se postupně sbližují, ale nemají to jednoduché. Musí prchat před Jeanine, později si i kvůli některým věcem lžou, trochu to narušuje jejich vztah a důvěru. Ta se naštěstí vrátí. Ten příběh je silný, svým způsobem nedokončený a proto doufám, že další díl bude bomba. Někdy mě u toho mrzí, že ty díly mají pouze 400 stránek. I love Divergent, Insurgent and Allegiant.

Buhvico
20.05.2014 5 z 5

Super čtení, pořád se něco dělo, takže jsem to přečetla na jeden dech.. Těším se na další díl, docela netrpělivě...

Liana
19.05.2014 5 z 5

skvelá kniha, napätie od prvej po poslednú stranu, nevedela som prestať čítať, zdala sa mi ešte lepšia ako divergencia, ale to možno preto, že tú som čítala hneď po pozretí filmu a nebolo to už potom pre mňa také napínavé. Každopádne sa neviem dočkať ako ešte dnes otvorím tretiu časť tejto trilógie a začítam sa do nej. Som veľmi zvedavá, ako sa to celé skončí.

Loved Katherine
16.05.2014 3 z 5

Jo, dobrá kniha. Ale na Divergenci nemá.
Opět, je to mdlé, pusté, šedé, depresivní. Díkybohu za veselé stránky.
I přes to, Rezistence patří mezi knihy, které si chci rozhodně zařadit mezi moje knížky na poličku.

JanaDor
15.05.2014 5 z 5

Jupí!!! Druhý díl je stejně suprový jako první. Opravdu mám velkou radost, že i tento díl si zachoval čtivost a napětí. Myslím si, že až dočtu tuto trilogii, tak další týden budu dohánět spánkový deficit a budu jako medvěd v zimě. No jo, když já chci vědět jak to dopadne. Já už chci číst další díl. Pomoc. Jsem závislá na této povstalecké trilogii:)

luciiik123
14.05.2014 5 z 5

Skvělý díl, spousta napětí a akce:) těším se na 3. díl

Petra28
14.05.2014 5 z 5

... líbilo moc ... těším se na třetí díl.

Karoli282
11.05.2014 5 z 5

Zase skvělý díl, i když se přiznám, že se moc dobře neorientuji v postavách, kdo je do koho zamilovaný, kdo je sourozenec od někoho a pár dalších věcí. :D Jen škoda, že další díl bude asi pochmurnější.
Aspoň, že se na konci Tris se Čtyřkou usmíří.

Janča..
10.05.2014 4 z 5

1.díl mi přišel lepší než druhý, ale to je asi normální. V prvním díle pro mě bylo všechno nové, teprve jsem se seznamovala s rozdělením na frakce a s hlavními postavami. Ale ani druhý díl mě nezklamal. Podle mě tam bylo až moc věcí, které by se daly nějak obejít. Občas jsem se vracela zpátky, abych si připomněla, co se vlastně odehrálo, protože tam bylo hodně věcí a je celkem těžké se v tom orientovat. Podle mě také zemřelo dost postav a je to trochu divné..Tris se každou chvíli vrhá do nejakého nebezpečí a vždy to přežije a pak se někdo jiný vydá někam poprvé a hned zemře. To, jak se Tris neustále vrhala do nebezpečných situací s výmluvou, že to musí udělat pro rodiče mě dost štvalo. Ale nechci tu knížku jen kritizovat. Je to skvělá knížka a nebýt školy, přečetla bych jí za 1 den, takhle jsem jí přečetla za 2 dny. I když nebyla tak dobrá jako první, nemohla jsem se od ní odtrhnout a chtěla jsem vědět, co se stane dál. Při posledních kapitolách jsem doslova hltala každé slovo a nevnímala nic jiného. Když jsem dočetla poslední větu, rychle jsem otáčela na druhou stranu a chtěla vědět, jak to bude dál, ale našla jsem jen prázdnou stránku. Takovýhle konec jsem vážně nečekala a po dočtení jsem asi 5 minut jen seděla na posteli a všechno si urovnávala v hlavě a přemýšlela, co se to vlastně stalo.
Rozhodně doporučuji a co nejdřív běžím pro 3.díl.

blueberrypink
09.05.2014 4 z 5

Skvělý díl, spousta napětí a akce, rozhodně se nebudete nudit!

Esko*
08.05.2014 5 z 5

Druhý díl se mi líbil snad ještě víc než jednička. Prostě úžasné. Přečteno jedním dechem, na konci mi dokonce úplně vynechal, protože Rezistence je zakončena velmi překvapivým dějovým zvratem, který vás nechá pár minut prostě mlčky civět, něž to vstřebáte, a pak se rozběhnout pro další díl!

kacaaba
08.05.2014 5 z 5

Druhý díl jsem přečetla jedním dechem. Moc se mi to líbilo, ale musím souhlasit s martina321, taky mě vadili její sebevražedný skony a potřeby se obětovat. Teď jsem zvědavá, jak to dopadne.

gossipavlina
07.05.2014 4 z 5

Líbilo se mi méně než Divergence. Trochu jsem se ztrácela v ději, v postavách. Ale možná to byla moje chyba, že jsem se málo soustředila. Tento díl je víc o Tris, o jejích vnitřních pocitech, myšlenkách, názorech. Občas mě to její sebezpytování a vrhání se po hlavě do nebezpečí hlava nehlava už vadilo. V případě této knihy mě baví víc akce než psychoanalýza. Ke konci jsem si musela občas připomenout, kolik je Tris vlastně let. A proč? V šestnácti dívky obvykle řeší kluky, co na sebe atp, jsou milé a romantické a neřeší zbraně, nezachraňují svět. Nicméně se mi námět pořád líbí.
Konec napověděl o čem bude další díl, na který se těším.

martina321
06.05.2014 5 z 5

Druhý díl splnil má očekávání, jen mi občas hádky mezi Tris a Tobiasem připadaly až moc drastické :D A trochu mi v první polovině vadily Trisiiny sebevražedné sklony, ale na druhou stranu se není čemu divit, po tom co prožila. Knihu jsem však přečetla v rekordním čase, což jen vypovídá o její skvělé kvalitě. Na konci mi spadla brada a já už se nemohla dočkat třetího dílu.

MisuleB
03.05.2014 5 z 5

Opravdu skvělá knížka. Jednička se mi sice líbila trochu víc, ale tohle byla též bomba. (I když to člověk čte podruhé :´) ) Jsem opravdu zvědavá, jak to autorka završí, neboť konec byl opravdu dost... ehm, nenapadá mě slovo... zajímavý? :´)
Rozhodně stojí za to si přečíst, jako Divergenci.