Divergence

Divergence https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117803/bmid_povstalecka-trilogie-divergence-gVh-117803.jpg 4 5016 851

Hlavní hrdinka Beatrice žije v Chicagu budoucnosti, kde je společnost rozdělena do 5 frakcí a každá z nich se věnuje pěstování určité ctnosti – Odevzdanost, Neohroženost, Sečtělost, Mírumilovnost a Upřímnost. Každý rok ve stanovený den si musí všichni šestnáctiletí vybrat jednu z frakcí, do níž budou patřit po celý svůj život. Beatrice se rozhoduje mezi tím, jestli zůstane s rodinou, nebo bude sama sebou – obojí mít nemůže…... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Divergent , 2011

Aquagirl
08.07.2019 4 z 5

Hodně originální příběh, četlo se dobře, osobně se mi líbí nejvíc z celé trilogie.

Wendysek
06.07.2019 5 z 5

Zajímavý námět a něco, co by se podle mého názoru mohlo dost dobře uskutečnit...

Saryinka
10.06.2019 3 z 5

U téhle knížky vážně nevím, jak ji hodnotit. Líbila se mi, ale na druhou stranu se mi zase nelíbila na tolik, abych sáhla po dalších knihách. V tomhle jsem asi dost divná, ale spoilery prostě vyhledávám... no a když jsem vlastně zjistila, jak si autorka poradila s koncem poslední knihy, tak jsem si řekla... tak tohle ne, děkuji.

Co se týče obsahu knihy... jo je to originální... dost drsný, brutální... troška romantiky (tu moje romantická duše potřebuje) ... ale pořád mám pocit, že tomu něco chybí...

protokol
10.06.2019 2 z 5

čo napísať
najprv som videl serial
a tak som sa pustil aj do knihy .
hlavná hrdinka v knihe je o niečo viac mentalne nestabilná a je tu vykreslená ako chudera .
no ak si mám vybrat tak seriál aspon 1 diel bol lepší toto bola taká omáčka ale dalo sa to čakať veď písalato žena a tie také omáčky chcú za mňa 3* a to je až moc

zíza12
09.06.2019 4 z 5

divergence je nejlepší kniha kterou jsem v životě četla. Doporučuju všem itěm kdo nerad čte protože vím že po tomhle změníte názor (jako já)

Agrim
09.06.2019 5 z 5

Hodně mě bavila

Mamosvain
03.06.2019 5 z 5

Divergence za mě prostě nejlepší díl z celé trilogie. A to říkám i bez toho, že jsem na tuhle sérii trochu upjatý, protože vlastně právě díky ní jsem se nějak víc odhodlal číst, takže u mě vždycky bude mít zvláštní místečko.
Samosebou, není zrovna cílená na kluky, takže jisté pasáže jdou zcela mimo mě, ale nijak zvlášť mi to nevadilo ani tehdy ani dnes.
Nemohu než doporučit!

terimila
31.05.2019 2 z 5

Patrně už nejsem cílovka, ale nechytilo mě to. Jako takhle: nápad není špatnej, myšlenka dystopického světa s rozdělením do tříd podle toho, co kdo považuje za důležité, je super, stejně jako výchova mladých mimo rodiny a jejich testování a věrnost/zrádcovství. Ale skvělej podklad je poněkud zabitej superrychlým a skokovým vývojem. Dokud jen sledujem výcvik mladých, tak ještě OK, ale jakmile se ke konci začne něco dít, letí to prostě děsně rychle, skákavě, a ani to moc nedává smysl. O naprosto zbytečné lovestory (což ale, chápu, je daň náctiletým čtenářkám) ani nemluvím. Naštěstí se to aspoň četlo dobře. Dostala jsem to zadarmo k nákupu na Alze či kde, tak mě aspoň nemusely mrzet promrhaný prachy za nákup e-knihy nebo rezervaci v knihovně. Po dalších dílech - asi ne překvapivě - už nesáhnu. Tohle už nejsou knížky pro mě.

Novak98
29.05.2019 5 z 5

Divergenci jsem přečetl doslova jedním dechem. Příběh je velmi čtivý a hned se do něj člověk vžije. Nejvíc se mi líbí, že se z hlavní hrdinky nestane naráz ,,superwoman,, , ale že se postava Tris postupně vyvíjí. Prostředí je popsáno velmi detailně a děj má krásný spád. Nemůžu nic víc, než knihu doporučit, určitě si najde oblibu i u lidí, které sci-fi a antiutopie moc nezajímá. Za mne 5/5.

ElizabethB
28.05.2019 5 z 5

Som strašne šťastná, že som si konečne mohla prečítať Divergenciu. A vôbec som to neľutovala, pretože táto kniha je úplne božská. Skvelá, napínavá a dokonalá. Nemôžem sa dočkať, keď si budem môcť prečítať Rezistenciu. :)

krovacek
21.05.2019 5 z 5

Ctiva, napinava, s zenskou hrdinkou, co si vic prat:) I Ctyrka byl velmi sympaticky. Cetla jsem az pote, co jsem videla film a nicemu to nevadilo (i kdyz lepsi je samozrejme trochu pozapomenout:)

barbora0275
20.05.2019 2 z 5

málokdy to říkám, ale - film je lepší, než kniha. Vytvořila zajímavý svět, ale zasadila do něj místy hloupou teen-romanci.

PhoebePollard
18.05.2019 5 z 5

Zcela jednoznačně nejlepší z celé série. Dává nejvíce smysl a Tris se chová alespoň trochu jako ta Neohrožená hrdinka, kterou se nám spisovatelka snažila vykreslit. Škoda, že čtenáři nebyl poskytnut pohled od alších frakcí a že zápletka není o něco méně průhledná. Jako odpočinková literatura přečtená za dvě tři hodinky ale dobré a člověka to chytne.

Sarajana
13.05.2019 5 z 5

Musím se přiznat, že jsem knihu dlouho odkládala, film se mi líbil, ale nějak jsem četla ostatní knihy, než abych se pouštěla do této série. Každopádně je kniha lepší než film. Je to skvělý příběh a já mu nemám co vytknout.

katka-kacav3318
08.05.2019 4 z 5

Úžasný příběh. Nebyly tam žádné slabé momenty. Jen bych ocenila, kdyby jsme se podívali i do ostatních frakcí.

maja11231
05.05.2019 4 z 5

Kniha je prostě dokonalá

Dada_cte
28.04.2019 5 z 5

Pro mě dokonalá kniha! Někde je docela předvídavá, ale jindy zas dokáže překvapit! Rozhodně stojí za to si přečíst, těším se na další díly! Kniha se rychle čte, mě trvala asi čtyři hodiny - doslova jsem ji hltala - DOPORUČUJI ❤️❤️

Veveerka_123
07.04.2019 5 z 5

Knihu jsem původně číst nechtěla. Objevila jsem ji poprvé v povinné četbě a to, co jsem si o ní zjistila, mě nenadchlo. Jenže zanedlouho nastaly "temné časy", když jsem neměla co číst. Musela jsem se tedy dokopat, abych zašla do knihovny a knihu si půjčila. Děj mě okamžitě vtáhl do příběhu a já jsem každé slovo přímo hltala. Už dlouho jsem nenašla tak skvělou knihu, která by přesně odpovídala mému vkusu.

DannyLady
05.04.2019 4 z 5

První díl filmové série mám velice ráda (na rozdíl od jeho filmového pokračování) a tak sem se rozhodla, že dám šanci knižnímu zpracování, protože nebudeme si nalhávat, ale knihy jsou v 99 % případů lepší než film. A je tomu tak i u Divergence. Kniha dává více prostorů k tomu si hlavní hrdinku oblíbit, ale i větší prostor vedlejším postavám. Větší prostor než ve filmu zde dostává i Čtyřka, kterého si musí každý zamilovat. Těším se na pokračování.

Áža707
25.03.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem četla už po druhé. Má velmi napínavý děj. Krásné se čte, člověk se snadno vcíti do hlavní postavy Tris. Kniha má skvělou gradaci a nepostrádá špetku lásky, která se v příběhu vyvíjí. Doopravdy doporučuji. :)