Divergence

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Hlavní hrdinka Beatrice žije v Chicagu budoucnosti, kde je společnost rozdělena do 5 frakcí a každá z nich se věnuje pěstování určité ctnosti – Odevzdanost, Neohroženost, Sečtělost, Mírumilovnost a Upřímnost. Každý rok ve stanovený den si musí všichni šestnáctiletí vybrat jednu z frakcí, do níž budou patřit po celý svůj život. Beatrice se rozhoduje mezi tím, jestli zůstane s rodinou, nebo bude sama sebou – obojí mít nemůže…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/117803/povstalecka-trilogie-divergence-gVh-117803.jpg 4.34140
Série:

Povstalecká trilogie / Divergencia (1.)

Žánr:
Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo
Orig. název:

Divergent (2011)

Počet stran:344
Jazyk vydání:český
Překlad:Radka Kolebáčová
Ilustrace/foto:Joel Tippie
Autor obálky:Linda Marečková
Vazba knihy:pevná / vázaná
ISBN:978-80-7447-125-4
Nahrávám...

Komentáře (762)

Kniha Divergence

Přidat komentář
Saryinka
10. června

U téhle knížky vážně nevím, jak ji hodnotit. Líbila se mi, ale na druhou stranu se mi zase nelíbila na tolik, abych sáhla po dalších knihách. V tomhle jsem asi dost divná, ale spoilery prostě vyhledávám... no a když jsem vlastně zjistila, jak si autorka poradila s koncem poslední knihy, tak jsem si řekla... tak tohle ne, děkuji.

Co se týče obsahu knihy... jo je to originální... dost drsný, brutální... troška romantiky (tu moje romantická duše potřebuje) ... ale pořád mám pocit, že tomu něco chybí...

protokol
10. června

čo napísať
najprv som videl serial
a tak som sa pustil aj do knihy .
hlavná hrdinka v knihe je o niečo viac mentalne nestabilná a je tu vykreslená ako chudera .
no ak si mám vybrat tak seriál aspon 1 diel bol lepší toto bola taká omáčka ale dalo sa to čakať veď písalato žena a tie také omáčky chcú za mňa 3* a to je až moc

zíza12
09. června

divergence je nejlepší kniha kterou jsem v životě četla. Doporučuju všem itěm kdo nerad čte protože vím že po tomhle změníte názor (jako já)

Agrim
09. června

Hodně mě bavila

Mamosvain
03. června

Divergence za mě prostě nejlepší díl z celé trilogie. A to říkám i bez toho, že jsem na tuhle sérii trochu upjatý, protože vlastně právě díky ní jsem se nějak víc odhodlal číst, takže u mě vždycky bude mít zvláštní místečko.
Samosebou, není zrovna cílená na kluky, takže jisté pasáže jdou zcela mimo mě, ale nijak zvlášť mi to nevadilo ani tehdy ani dnes.
Nemohu než doporučit!

terimila
31. května

Patrně už nejsem cílovka, ale nechytilo mě to. Jako takhle: nápad není špatnej, myšlenka dystopického světa s rozdělením do tříd podle toho, co kdo považuje za důležité, je super, stejně jako výchova mladých mimo rodiny a jejich testování a věrnost/zrádcovství. Ale skvělej podklad je poněkud zabitej superrychlým a skokovým vývojem. Dokud jen sledujem výcvik mladých, tak ještě OK, ale jakmile se ke konci začne něco dít, letí to prostě děsně rychle, skákavě, a ani to moc nedává smysl. O naprosto zbytečné lovestory (což ale, chápu, je daň náctiletým čtenářkám) ani nemluvím. Naštěstí se to aspoň četlo dobře. Po dalších dílech však - asi ne překvapivě - nesáhnu. Tohle už nejsou knížky pro mě.

Novak98
29. května

Divergenci jsem přečetl doslova jedním dechem. Příběh je velmi čtivý a hned se do něj člověk vžije. Nejvíc se mi líbí, že se z hlavní hrdinky nestane naráz ,,superwoman,, , ale že se postava Tris postupně vyvíjí. Prostředí je popsáno velmi detailně a děj má krásný spád. Nemůžu nic víc, než knihu doporučit, určitě si najde oblibu i u lidí, které sci-fi a antiutopie moc nezajímá. Za mne 5/5.

ElizabethB
28. května

Som strašne šťastná, že som si konečne mohla prečítať Divergenciu. A vôbec som to neľutovala, pretože táto kniha je úplne božská. Skvelá, napínavá a dokonalá. Nemôžem sa dočkať, keď si budem môcť prečítať Rezistenciu. :)