Divergence

Divergence https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117803/bmid_povstalecka-trilogie-divergence-gVh-117803.jpg 4 5015 851

Hlavní hrdinka Beatrice žije v Chicagu budoucnosti, kde je společnost rozdělena do 5 frakcí a každá z nich se věnuje pěstování určité ctnosti – Odevzdanost, Neohroženost, Sečtělost, Mírumilovnost a Upřímnost. Každý rok ve stanovený den si musí všichni šestnáctiletí vybrat jednu z frakcí, do níž budou patřit po celý svůj život. Beatrice se rozhoduje mezi tím, jestli zůstane s rodinou, nebo bude sama sebou – obojí mít nemůže…... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Divergent , 2011

Janča..
10.05.2014 5 z 5

Co dodat, skvělá knížka. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a celou dobu jsem přemýšlela, do jaké frakce bych asi patřila. Rozdělení do 5 frakcí je skvělý nápad. Kniha je strašně dobře psaná, vtrhne vás do pocitů hlavní hrdniky, prostě super. V knize nechybí napětí,, ale ani vtipně scény. I po dočtení knihy jsem nějaké okamžiky vyhledávala a četla je znovu, i když jsem přesně věděla, jak probíhají.Vždycky jsem měla docela ráda hlavní postavy, ale nikdy bych neřekla, že si můžu někoho tak zamilovat, jako jsem si zamilovala Čtyřku. Když jsem to jméno četla poprvé, říkala jsem si "co to sakra je? to nevymyslela jiné jméno..?" ale čím dále v knize jsem byla, tím více jsem si Čtyřku oblíbila. A vztah s Tris? Nádhera. Krásně se to četlo a všechno jsem s Tris prožívala. Líbí se mi, že se jim lásku nikdo nesnaží nějak překazit, nebo zkomplikovat, jako je to například u Hunger games, kdy se neustále rozohoduje mezi 2 kluky. Abych to shrnula, knihu bych dokázala chválit ještě hodně dlouho, nedá se jí snad nic vytknout, takže rozohodně doporučuji.

blueberrypink
09.05.2014 3 z 5

Skvělá série! Prvních pár stránek nic moc, ale když se děj konečně rozjel, nemohla jsem se od toho odtrhnout"!

Esko*
08.05.2014 5 z 5

Po přečtení této knihy můžu říct, že se mi do ruky dostala další úžasná série, řekla bych nyní už má nejoblíbenější. Popravdě nevěděla jsem, co od knihy čekat. Dostávalo se ke mě mnoho rozdílných názorů, tak jsem si říkala, že budu muset vsadit sama na sebe. No a jsem nadšená. Divergence má prostě své kouzlo, které mě okamžitě vtáhlo do děje a čtení jsem si nesmírně užívala.
Rozhodně doporučuji přečíst ;)

009Ivana
08.05.2014 5 z 5

Máte rádi nebojácnost, nástrahy, dobrodružství a lásku ?? Tak tahle knížka je něco pro vás. Musím přiznat že nějaká kapitola se čte hůře a některá lépe, ale každého baví něco jiného nemůže se soudit jedna nudnější kapitola z 20 krásných no ne ?? Vůbec mě nezklamala naopak příjemně překvapila. Postavy si zamilujete a některé nepříjemné charaktery budete nenávidět. Do příběhu se vžijete jako byste tam sami byli a až tuto knížku dočtete budete chtít další.

frukeška
07.05.2014 4 z 5

Kniha byla velice čtivá, ale nemůžu dát pět hvězd, protože mi tam prostě něco chybělo. Samozřejmě další díl knihy si ráda přečtu, protože mě zajímá pokračování, ale nevím, zda vůbec chodit do kina na filmové zpracování. Jsem hodně na vážkách potom, co jsem byla na vampýrské akademii a velice jsem se zklamala, tak se bojím, aby mě nezklamal i tenhle film :)

Mandie
07.05.2014 5 z 5

Moje druhá nejoblíbenější knížka a zároveň první dystopie, kterou jsem kdy četla a také důvod, proč jsem si dystopické knihy zamilovala. Úžasně promyšlené a zpracované, celý ten frakční systém, obřad volby, talentová zkouška, simulační séra a krajina strachu-všechno je to fantasticky napsané. Nemluvě o vztahu mezi Čtyřkou a Tris-jsou prostě úžasní a hlavně se mi líbí, že tam jsou jen oni dva, kteří se tak moc milují, není tam žádný hloupý milostný trojúhelník, který je teď v každé druhé knize. Dystopické Chicago mě naprosto uchvátilo-je úžasné a přitom děsivé. Celou knížku jsem si kladla otázku, co se za tím oplocením asi skrývá. Doufám, že to bude v dalších knihách odhaleno. Tuto trilogii mám dokonce radši než Hunger Games, asi hlavně proto, že mi Tris přijde mnohem sympatičtější něž Katniss, dokázala jsem se do její role úžasně vžít (i když je tedy Tris o mnoho statečnější než já =D). Tris je skvělá hlavní hrdinka, v knize jde skvěle vidět, jak moc se změnila, ale že to, co ji změnilo, nebyla volba jiné frakce-jiným člověkěm byla už dávno předtím, hluboko uvnitř, jen tuto část své osoby musela skrývat. Tahle knížka mi hodně dala. Myslím, že jejím hlavním poselstvím je, aby se nikdo nebál překonat svůj strach, protože to, čeho se bojíme možná není ten strach, my se ho jen bojíme překonat. Teď vždy když jsem v nějaké mě nepříjemné situaci a bojím se, řeknu si-buď statečná, buď jako Tris. Já vím, trochu hloupé, ale vždycky mi to pomůže. Kdybych si měla vybrat jednou knižní postavu jako svůj vzor, pak by to byla právě Tris. A Čtyřka? O tom ani nemluvě. Je prostě dokonalý. =D Takového by chtěla každá dívka. A co se mi na tom příběhu také líbilo bylo i to, že přesto, jak tragický a dramatický děj knížka má, byly tam i humorné momenty, u kterých jsem se opravdu zasmála, byla tam pravé láska, a láska k rodině a krásné přátelství. Zkrátka poukazuje na pravé lidské hodnoty. Před nedávnem jsem knížku dočetla podruhé, protože jsem šla do kina na film a musím říct, že se vážně povedl. Samozřejmě, byl odlišný od knihy, některé momety v knize nebyly vůbec, ale co mě naopak potěšilo, bylo to, že spousta skvělých momentů tam byla a to přesně jako v knížce, tak, jak jsem si je představovala. A hlavní ta atmosféra-když jsem se dívala na film, měla jsem stejné pocity jako při čtení knížky. A to se mi moc často nestává. Knížky jsem poprvé četla loni v létě, kdy vyšly pouze první dvě a ty jsem přelouskla jedním dechem. Teď, když vyšla (konečmě!) i třetí knížka, je chci přečíst všechny popořadě za sebou, abych si dokázala lépe uvědomit souvislosti. Bohužel, slyšela jsem o Alianci nějak spoilery, ale i tak se na čtení těším, ale zároveň se bojím. =D Páni, to jsem se trochu rozepsala, no nevadí, jdu (teď už podruhé =D) číst Rezistenci. =)

sydney
06.05.2014 4 z 5

Knížka byla celém dobrá, ale ne úplně nejlepší, něco jí zkrátka chybělo. Přišlo mi, že některé scény byly moc táhla a jiné zase velmi stručné. Ale jinak dobrá knížka a už se těším na film.

luciiik123
05.05.2014

Jedna z nejlepších knížek co jsem četla! Úžasný příběh! Všem doporučuji:-)

girl15
05.05.2014

Tato knížka je ultra, mega čuprčácká !! Doporučuji přečíst ja jsem si jí stáhla do mobilu a asi si ji přečtu znova :-) a videla jsem film teď jsem na něm byla na předpremieře a taky pekněj film. Už čtu třetí díl. Rezistenci už mám přečtenou taky pekný ale Divergence je prostě BEST!!
:-*

Madeline
05.05.2014 5 z 5

Strhující, ohromující, napínavá kniha! Myslím že, když řeknu, že jsem jí celou přečetla za jedinou noc, bude to mluvit naprosto za vše! Vskutku fascinující dílo!

ivuš33
04.05.2014

Ahojte chtěla bys se zeptat zdalipak se Divergence nepodobá např.. delirium. Já takové žánry mám ráda ale nevím co od nich očekávat miluju například sérii Zavržený nebo něco podobného s lovestory podle komentářů to má skvélé hodnocení a tak přemýšlím jestli si mám divergence také předčíst děkuji za odpověd :)

Pája18
04.05.2014 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha, která vás vcucne do děje. Knihu jsem začala číst kvůli velkým ohlasům, které jsem okolo sebe každou chvíli slyšela. Koupila jsem si rovnou všechny tři díly a nelituji toho. Celý děj má něco do sebe, je vidět, že ho má Rothová promyšlený. Hlavní postavy si zamilujete a nebudete od toho odtrhnout oči. Myslím, že se mnou budete souhlasit, když celou trilogii přiřadím ke známé sérii Harry Potter nebo trilogii Hunger Games.

kacaaba
03.05.2014 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Napínavý děj, dost ostrý scény, žádný servítky. Fakt pěkný. Už se těším na další díl.

MisuleB
03.05.2014 5 z 5

No wow. Je to naprosto strhující, bombastický a originální příběh, který se jen tak nevidí. Knížka je rychle přečtená a čte se v podstatě sama. No jednoznačně opravdu skvělá kniha. Doporučuji. :´)

mikaella
03.05.2014 5 z 5

kniha se mi moc líbila...zajímavý příběh...hlavní postavy jsem si zamilovala...no skrátka podobný typ knih je něco pro mně...napětí, vzrušení, rychlý spád a pomimo i malá lovestory...jsem zvědavá na další díly i když ze zkušenosti, ten první díl je vždy nejlepší

radule86
03.05.2014

jedna z nejlepších knih, jakou jsem kdy četla...

esussi
03.05.2014 4 z 5

Knížka byla celkem dobrá, ale pokračování asi číst nebudu. Obzvlášť, když už jsem nakoukla na jejich hodnocení a recenze. Film Divergence celkem ušel, ale oproti knížce by neobstál.

goldennepal
03.05.2014 5 z 5

Opravdu pecka,děj tě vtáhne a chceš být součástí,moc výborné.

Noreen
02.05.2014 5 z 5

Kniha si mě získala hned na prvních stránkách a musím upřímně a od srdce vykřičet do světa, že je mnohokrát lepší než Hunger Games!
Už jen fakt, že vše, co mi na HG vadí (skoro vše) mi u Divergence přijde přirozené a naprosto skvělé o tom dosti vypovídá...
Doporučuji!

salvatore
02.05.2014 5 z 5

Je to skvělá knížka nemůžu porovnávat s HG to jsem zatím nečetla ale podle filmu se mi zdá Divergence o hodně lepší než HG,knihy jsou boužel většinou o moc lepší než film.