Čtyřka: Divergentní povídky

Čtyřka: Divergentní povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243553/bmid_ctyrka-divergentni-povidky-243553.jpg 4 1579 240

Nový příběh ze světa Divergence. Co bylo před tím, než Tobias potkal Beatrice? Příběh frakce Neohrožených. Dva roky předtím, než Beatrice Priorová podstoupila Obřad volby, to samé učinil i Tobias. Po svém překvapivém rozhodnutí se ocitá mezi Neohroženými – zde konečně může zapomenout na svého tyranského otce, přestat být tím ustrašeným klukem schovávajícím se v koutě a žít šťastný život, nebo si to alespoň myslí. Už jako Čtyřka přichází na to, že ani nová frakce není bez problémů – nejen že pro získání postavení jsou Neohrožení ochotni jít přes mrtvoly, ale zároveň skrývají tajemství, které by mohlo rozvrátit celý systém frakcí. O dva roky později Čtyřka cítí, že by měl něco udělat, ale stále netuší co. Teprve dívka, která jako první nováček skáče ze střechy do záchranné sítě, může vše změnit. S ní dokáže napravit celý svět. S ní by Čtyřka opět mohl být Tobiasem.... celý text

Povídky Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

Four: A Divergent Collection , 2014

Petttra
14.03.2015 5 z 5

Na tuhle knížku jsem se moc těšila. Zajímalo mě, jaké to pro Tobiase bylo než přešel k Neohroženým a taky jak si vedl ve výcviku. Knížka je bombová! Určitě doporučuju! :)

Barbra06
12.03.2015 4 z 5

Tak samozřejmě, že to není stejný zážitek jako Divergence. Kdo od toho očekává bůhví co, nemůže se pak divit, že je zklamaný. Já jsem do toho šla s tím, že je to jen takový dodatek k celému příběhu z pohledu Tobiase. A po přečtení rozhodně nemám pocit zklamání ani nic podobného. Pro mě byla větším zklamáním spíše třetí kniha Aliance. Naopak tohle se mi celkem líbilo. Nebylo to zbytečné čtení ani plýtvání papíru a knížka ani není nijak přehnaně tlustá. Dozvěděla jsem se víc o minulosti Tobiase a i to, jak vnímal Tris a to mi stačí bohatě. Takže autorce děkuju za skvělý nápad !

bibi.r
12.03.2015 2 z 5

Velmi slabé a žádné nové informace

Sali88
11.03.2015 4 z 5

Pěkná knížka. Něco mi v ní chybělo, ale líbila se mi :)

Fourgirl
01.03.2015 5 z 5

Neví někdo, jestli nebudou další povídky nebo něco podobného ? :)

LilianaFalcon
25.02.2015 1 z 5

Ehm... Proč to má tak dobré hodnocení? Tohle mi připadalo jako dost zbytečné plýtvání papíru.
Hvězdička je za tu první naučenou simulaci.

Ronnie68
24.02.2015 5 z 5

Knihu jsem téměř zhltla jedním dechem. Je to posazené před dějem Divergence a od poloviny knihy jsou popisovány scény, které se objevily i v divergenci, které jsou popisovány z pohledu Čtyřky. Byla to super kniha.

Kaia
23.02.2015

Tady se mi naskytlo takový štěstí, že jsem tuto knihu četla dřív nežalianci. Jinak se mi hodně líbil Tobiasův náhled na věc. Pak mi přijde,že knížka se nedrží názvu. Vůbec to nebyli divergentní povídky (Ty byli asi tři a nezabrali víc než 12 stránek knihy) ale jsem díky tomu ještě víc spokojená. Ještě mě překvapilo, že Tobias o všem věděl,jenom to Tris neřekl. Za to dávám knížce 4* ,ale nwm jak se to nastavuje na vrchu :D. Prostě super knížka :o)

Equestrian
21.02.2015 4 z 5

Mohlo to být více rozepsané (detaily ohledně Tris), ale jinak se mi to celkem líbilo, i když pochybuju, že by takhle uvažoval chlap, ale ok :) kniha se mi líbila a moc, prostě Veronica Rothová ♥

Deena_
16.02.2015 5 z 5

Za mě dávám 5* ..jsem spokojená..dozvěděla jsem se nějaké detaily, které mi v prvním díle Divergence utekly nebo jsem pořádně nepochopila jejich význam..lehce se četla :)

ewi
11.02.2015 2 z 5

pridavam sa k tym nazorom, ze je to podla mna zbytocna kniha ....neprinasa nic nove, okrem toho polka knihy su len znovu opisane a precitovane pasaze z Divergencie akoze z Tobiasovho pohladu ...i ked v style pisania je vidiet u autorky trochu posun k lepsiemu.

hrubik
11.02.2015 4 z 5

Příběh z pohledu Tobiase se mi líbil. Nebyla to taková pecka, jako když jsem četla Divergenci, nebylo to už něco nového, ale zase to prohloubilo a vysvětlilo některé věci a bylo to příjemné připomenutí celého příběhu.

Byxy123
10.02.2015 5 z 5

Přidávám se k názorům, že kdyby byly povídky trochu více rozvité, daly by se použít jako knížka před Divergencí, akorát z jiného podledu. Stojí za to si je přečíst. Doklapnou k sobě některé věci, které třeba předtím zůstaly nevysvětleny. :)

Barča 008
10.02.2015 5 z 5

Kdyby tohle byl první díl ještě před Divergencí (i když samozřejmě ne takhle kusovité), bylo by to snad i lepší, ale takhle mi to připadalo jako: Neurazí, tak proč si to nepřečíst. :)

MisuleB
08.02.2015 5 z 5

Čtyřka byl zajímavé zpestření předešlé trilogie. Tobiase jako postavu jsem si oblíbila možná i víc než Tris. Ačkoliv poslední část povídek, "Zrádce", mě až tak nebavila, ty tři předešlé byly skvělé. V podstatě jsme se dozvěděli to, co už jsme věděli, ale rozhodně stálo za to, pozorovat, jak se z Tobiase stala ta osoba, kterou jsme poznali v Divergenci, jak dospěl k té osobě, která nám byla představena a co k tomu vedlo.

Kateriska
05.02.2015 4 z 5

Co se týče Tobiasova pohledu na věc, celkem se mi líbil. Přišlo mi, že autorka už nemusela psát o setkáních s Tris. Pouze by mohla knihu ukončit prvním setkáním ústřední dvojice. Hodně postav a v nich těžká orientace jsou jedním z největších nedostatků celé trilogie i této kolekce povídek. Veronica Roth určitě není nejlepší autorkou tohoto žánru, ale dokázala aspoň knihy celkem dobře napsat z pohledu Tobiase a Tris. Čtyřka je takovým bonusem, který ovšem svojí kvalitou předčí podivnou Rezistenci.

Eleanor-ka
31.01.2015 5 z 5

Jsem ráda za tuhle knížku. Jsem ráda za to, že Veronica Roth napsala knížku i z pohledu mé nejoblíbenější postavy z celé Divergent universe - Čtyřce.

Od začátku až do konce jsem děj hltala, hlavně na začátku, protože to, jste neviděli ani ve filmu a nečetli ani v knize... Musím říct, že mě překvapilo hned několik věcí a právě proto tuto knihu hodnotím tak, jak jsem hodnotila.:)

PS: vůbec by mi nevadilo, kdyby celý Divergent byl z jeho pohledu, ač na Tris jsem si zvykla.

Anne Leyyd
30.01.2015 5 z 5

Tak tady nemusím váhat a dávám 5 hvězd. Nevím, čím to je, ale tyhle povídky byly přesně TÍM, co bych od Čtyřky čekala - jasný, výstižný, silný, mužský, zranitelný a odvážný pohled. A ne ten mimózní rádoby "romantik" jakým byl v Alianci. Kdyby byla Aliance psaná tímto stylem, snad bych Veronice odpustila i ten zmrsknutý konec.

Každopádně tuto knihu doporučuji všem, kteří četli sérii Divergence a mají rádi Čtyřku (což jsou doufám všichni :-)) Maximálně jsem si ji užila a jsem vážně ráda, že jsem si ji mohla přečíst.

Pro ty, co sérii nečetli bych s touto knihou počkala, protože se mohou dost špatně orientovat a špatně (nebo vůbec) pochopit některé souvislosti.

Hm, jen tak MIMOCHODEM - někteří kluci přinesou holce kytku, jiní jí složí básničku, další ji vezmou do kina nebo bruslit... A co Čtyřka, dámy? Ten vás vezme do krajiny strachu - no není to originální? Vážně vím, proč ho mám ráda :D :-)

Monisek.B
29.01.2015 3 z 5

Takové nemastné neslané.. Neříkám, že je to uplně špatné, celkem se mi to i líbilo a jsem ráda, že jsem se o Tobiasovi dozvěděla trochu víc... Po obrovském zklamání v podobě Aliance jsem od toho ani moc nečekala, takže jsem vlastně ve výsledku i příjemně překvapená.

paloma
28.01.2015 3 z 5

Nic jsem od této knihy nečekala a také mi nic nového nedala. Připadá mi tak nějak nadbytečná. Vše už bylo napsáno v předchozích dílech.