Čtyřka: Divergentní povídky

Čtyřka: Divergentní povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206214/bmid_ctyrka-divergentni-povidky-am8-206214.jpg 4 1579 240

Dva roky předtím, než Beatrice Priorová podstoupila Obřad volby, to samé učinil i Tobias. Po svém překvapivém rozhodnutí se ocitá mezi Neohroženými – zde konečně může zapomenout na svého tyranského otce, přestat být tím ustrašeným klukem schovávajícím se v koutě a žít šťastný život, nebo si to alespoň myslí. Už jako Čtyřka přichází na to, že ani nová frakce není bez problémů – nejen že pro získání postavení jsou Neohrožení ochotni jít přes mrtvoly, ale zároveň skrývají tajemství, které by mohlo rozvrátit celý systém frakcí. O dva roky později Čtyřka cítí, že by měl něco udělat, ale stále netuší co. Teprve dívka, která jako první nováček skáče ze střechy do záchranné sítě, může vše změnit. S ní dokáže napravit celý svět. S ní by Čtyřka opět mohl být Tobiasem.... celý text

Povídky , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Four: A Divergent Collection , 2014

Elea
15.12.2016 5 z 5

Knížka se mi líbila, vysvětluje některé situace z Divergence, Tobias je prostě perfektní.

sarekaslukova
07.12.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, jelikož postavu Toiase jsem v celý sérii měla v oblibě a bylo milé se o ní dozvědět něco víc. Trochu si oživit věci z Divergence a podívat se co se dělo před Tris a něco se i dozvědět o Tobiasových pocitech. Za mě po Divergenci asi nejlepší knížka v sérii.

MotorkaN
23.11.2016 4 z 5

Jednoho dne jsem šla do knihkupectví a dívala jsem se po této knižní sérii na doporučení přátel. Vedle sebe byla Divergence a Čtyřka. Nejdříve jsem si přečetla přebal Divergence a potom přebal Čtyřky, Řekla jsem si, že jelikož se děj Čtyřky odehrává ještě dva roky před tím, než se objeví Beatrice, tak proč nezačít Čtyřkou, abych měla ve všem o Tobiasovi jasno? Tak jsem sáhla po Čtyřce. Kniha byla velmi napínavá, ale přišla mi dost krátká. O Beatrice jsem se z této knihy nedozvěděla skoro vůbec nic, ale s tím se dalo počítat, když autorka tohle napsala jako ”Čtvrtý díl”. Tuhle knihu musím doporučit a už se těším, až si přečtu Divergenci, což nebude dlouho trvat...

verulik196
29.10.2016 5 z 5

Taková milá pohodová knížka. Sérii jsem četla před rokem, takže jsem si to oživila. V zásadě se v ní nedozvíte nic nového, ale příběhu to neubírá na kvalitě, čte se rychle, já jsem dneska přečetla 130, tedy většinu stránek.

Phoenix16.cz
22.10.2016 4 z 5

Relativně slušné dokončení série. Nic nového se víceméně nedovíme, ale je to příjemné zavzpomínání na původní trilogii. Nejslabší povídka byla Zrádce, kde jsme vlastně prožívali stejné okamžiky jako v knize, ale ne z pohledu Tris.

Ailee
20.10.2016 4 z 5

Ačkoli se v povídkách nic extra zajímavého nestalo, a většinu si člověk dokázal uvědomit a domyslet díky původní triologii, byly rozhodně zajímavé a dobře se četly. Díky tomu, že se týkaly jen věcí, které se staly buď před začátkem nebo během Divergence, byly o to přitažlivější. Někdy bych si docela ráda přečetla i o osudu dalších postav, třebaže na mě triologie jako komplet moc dojem neudělala.

mia1990
19.10.2016 3 z 5

Postila jsem se do čtení téměř hned po dočtení série Divergence, kterou jsem zvládla jedním dechem a i když Tobiase miluju, tohle jsem bohužel nedočetla. Mám to rozečtené a asi se k tomu jen tak nevrátím a nevím proč, nějak mě to nenadchlo.

Melcrovka
18.10.2016 5 z 5

Tobiase jsem si z divergentní série neskutečně zamilovala, tak jsem neodolala a tyto povídky si přečetla dokonce ještě než byly přeložené do češtiny. Pohled Tobiase na již odvyprávěné pasáže z původní série dává celému příběhu nový rozměr. Pěkné.

Tabby
02.09.2016 5 z 5

Za mě to bylo krásné počtení. Tobiase jsem si oblíbila už v Divergenci, tak nezbylo nic jiného než si tuto knížku přečíst a jsem nadšená. Úžasně to dokreslilo celou sérii a dozvěděli jsme se o Tobiasovi více, a co se všechno stalo než se potkali s Tris. :)

DenčaKrnáčová
05.08.2016 5 z 5

Jedním slovem: super. Hezky to dokreslí celý děj série, připomene určité pasáže z Divergence a dokreslí nevysvětlené situace.

Božílidi
02.08.2016

Doporučuji !!!

Lucie.H
28.07.2016 5 z 5

já nemám slov prostě boží příběhy ze strany Čtyřky/Tobiase

AnetaM
23.07.2016 4 z 5

Já vůbec nevím, kolik dát hvězdiček!
Nejdřív, po docteni Divergence jsem si rikala, ty jo ja uz vím jak se jmenuje, tak to bych si mohla Čtyřku přečíst. Když jsem přečetla i Rezistenci, napadlo me, no, po Divergenci jsem teda nevěděla vůbec nic, teď aspoň vím o nějaké te věci, kterou schovavali Odevzdání. No a nakonci série jsem brecela a konečně se mohla pustit do Čtyřky, protože jsem konečně věděla všechno.
Tak nakonec čtyři, protože všechny díly Divergence dostali pět. Stejně je to asi 4,5.
Ctyrku-Tobiase naprosto miluju!!♡♡

Sixtinka144
21.07.2016 5 z 5

Tyto povídky jsem přečetla jedním dechem! Pokud jste četli ostatní díly, tak vám tyhle povídky určitě nesmí uniknout! Tobiase jsem měla ráda od začátku ale po přečtení povídek jsem ho měla ještě radši. Plus je tam vysvětlení co se dělo před tím než se s Tris potkali. Za mě je to skvělé zakončení- nebo vlastně začátek :D ♥

KaileyBlot
15.07.2016 5 z 5

Kdo přečetl sérii Divergence je snad povinnost přelouskat i tyto povídky. Tak nějak to dotvoří celý příběh a i dovysvětlí některé věci. Také se dozvíme, jak některé klíčové situace vnímal Tobias.
Moc se mi to líbilo. Rozhodně skvělý nápad.

Sam99
14.07.2016 4 z 5

Knihu jsem četla s roční pauzou od posledního dílu. Skvělé připomenutí některých okamžiků z Divergence. Velmi doporučuji.

Scathia
04.07.2016 4 z 5

Četla jsem to jedním dechem, nechtěla jsem se ještě se Čtyřkou loučit :-) dobře napsané dílko

kristynka8396
02.07.2016 5 z 5

Doplněk k sérii a musím říct, že se mi líbil nejvíc. Rychlé, věcné a žádné kecy kolem. Je hezké vidět, že "legendary four" není studenej čumák, jak se jevil právě v těch sériích :)

vodopad152
13.06.2016 4 z 5

Kniha byla super jenom jsem se v ní občas ztratila, ale velice rychle jsem se našla. Hrozně ráda mám styl psaní této autorky. DOPORUČUJI!!!

girdi
06.06.2016 4 z 5

Po posledním dílu trilogie, který už byl velice utrápený, jsem si dala delší pauzu, a po ní byla Čtyřka příjemným svěžím počtením. Když nečekáte žádná velká překvápka a přistoupíte na to, že jde pouze o povídky, tak budete snad spokojeni stejně jako já.