Čtyřka: Divergentní povídky

Čtyřka: Divergentní povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206214/bmid_ctyrka-divergentni-povidky-am8-206214.jpg 4 1579 240

Dva roky předtím, než Beatrice Priorová podstoupila Obřad volby, to samé učinil i Tobias. Po svém překvapivém rozhodnutí se ocitá mezi Neohroženými – zde konečně může zapomenout na svého tyranského otce, přestat být tím ustrašeným klukem schovávajícím se v koutě a žít šťastný život, nebo si to alespoň myslí. Už jako Čtyřka přichází na to, že ani nová frakce není bez problémů – nejen že pro získání postavení jsou Neohrožení ochotni jít přes mrtvoly, ale zároveň skrývají tajemství, které by mohlo rozvrátit celý systém frakcí. O dva roky později Čtyřka cítí, že by měl něco udělat, ale stále netuší co. Teprve dívka, která jako první nováček skáče ze střechy do záchranné sítě, může vše změnit. S ní dokáže napravit celý svět. S ní by Čtyřka opět mohl být Tobiasem.... celý text

Povídky Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Four: A Divergent Collection , 2014

Michaelleka
29.05.2016 3 z 5

Dobrá knížka, dozvíte se něco nového o Tobiasovi, ale že byste si ji nutně k celé sérii museli přečíst, to ne.

TerraNova
24.05.2016 5 z 5

Po té celé náročné trilogii Divergence, co jsem před touhle knížkou četla, je tohle pohodová kniha - úžasná, skvělá, krásná a nevím co ještě. :D Nejlepší na tom je, že je to psané z jeho pohledu. Trošku změna po těch všech dílech. :)

PandaKombajn
08.05.2016 5 z 5

Tato kniha ze série divergence vyprávý příběh o Tobiasovi a jeho mynulosti. Rozhodně mě zaujala a já se o něm mohla dozvědět i něco dalšího. Obálka je vážně úžasná a příběh je skvělý.

Shinju
26.04.2016 3 z 5

Knížka nebyla špatná. Ale myslím si, že autorka udělala dobře, že trilogii nakonec napsala a vydala z pohledu Tris a ne Čtyřky i z toho důvodu, že je lepší, když žena píše o hrdince než o hrdinovi. :)

kalinkacz
19.04.2016 2 z 5

No, rozhodně lepší než Aliance, ale když se podívám na jednotlivé povídky, tak nejde o nic převratného... První povídka "Přeběhlík" mi přijde prakticky Divergence, jen z Tobiasova pohledu.. Další povídky mi už konečně sdělují něco nového, ale můžu upřímně říct, že to není nic, bez čeho se čtenář nemůže obejít...

konzervářka
30.03.2016 5 z 5

Určitě super doplnění série, moc dobře se čte, líbila se mě velice. Stojí za přečtení.

medvídě
27.03.2016 5 z 5

Podle mě perfektní doplnění celé série. A vůbec mi nevadilo, že některé pasáže již znám z pohledu Tris. Alespoň jsem se dozvěděla další věci o Tobiasovi a jeho začátcích a počátcích Maxovy zrady.
Pro ucelení a doplnění - stojí to za přečtení. Stejně jako předchozí díly vás tak pohltí, že máte pocit, jako kdyby jste tam byli s nimi.

Black-stars
26.03.2016 1 z 5

Zajímavý je začátek, kdy se dozvíme jak to bylo s Thobiasem, ale pak povídky z jeho pohledu a to jak vnímal Tris jsou jen přepsané úryvky z triligie. Nějak mě to úplně nevzalo!

Lalina3
25.03.2016 5 z 5

Super!
Bylo úžasné číst děj z Tobiasova pohledu.
Krásná kniha, doporučuji :-)

pejty
22.03.2016 5 z 5

Po přečtení Aliance jsem už neměl chuť číst další knihu z tohoto světa, a tak jsem Čtyřku odložil na dlouhou dobu stranou. No nakonec se mi tato kniha stejně dostala do ruky a musím se přiznat, že jsem se po pár hodinách četby ocitl na poslední stránce a měl jsem z knihy velmi dobrý pocit. Opět jsem se totiž dočkal toho, co se mi na této sérii zpočátku tak moc líbilo, i když je to tady podáno z trochu jiného pohledu.

kyticka152
19.03.2016 5 z 5

Knížka byla úžasná. Tři měsíce mi ležela na stole, než jsem se rozhodla přečíst. Bylo zajímavé vidět děj podle Čtyřky. Poslední díl se jim podle mě povedl velmi dobře. Doporučuji k přečtení.

Nikiny
13.03.2016 3 z 5

Knížka se četla sama, jen byla dost stručná, což mě mrzelo, i když chápu, že námět byl asi vyčerpán v původních třech knihách. Nakonec jsem ráda, že si autorka vybrala pro vyprávění své povstalecké trilogie postavu Tris, nic proti Čtyřce, je to správňák a dle mé představy i sexy týpek, ale více mi do vypravěčské pozice seděla Tris. I tak je fajn si přečíst, jak to vypadalo z jeho pohledu.

Bětka68
12.03.2016

Knížka se mi moc líbila, akorát musím říct že život Čtyřky jako že přišel z Odevzdanosti do Neohroženosti, že se začal kamarádit s jeho instruktorem to mě přišlo úplně stejné jako v Divergenci... Ale jinak musím říct že se mi moc líbila. Taky se musím přiznat že jsem tam nepochopila jak se tam Tris dostala v té povídce Zrádce. Z toho jsem byla trochu zmatená ale jinak perfektní knížka.

Danago
09.03.2016 5 z 5

Tato knížka mě moc bavila, doplnění celé trilogie z pohledu Čtyřky , opravdu stálo za přečtení.

Snofru
04.03.2016 5 z 5

Tahle trilogie se mi moc líbila, takže když jsem měla možnost si tuhle útloučkou "doložku" přečíst, neváhala jsem ani chviličku. A rozhodně toho nelituji. Tobias je můj oblíbenec. Dokud nebyl s Tris, tak to byl fakt drsňák a díky citům k ní se změnil. Nevím, zda k lepšímu, ale tahle knížka ukazuje jeho stránku předtím, než se poznali...a proč byl takový, jaký byl, a proč se mi zdál tak rozporuplný v Divergenci. Jo, jeho hlava mi je mnohem bližší než hlava Tris a možná proto je mi tahle knížečka ještě milejší než předchozí tři.

Xena011
27.02.2016 5 z 5

Tato slaboučká knížečka byla podobná kvalitě prvního dílu. Děj se odehrává kolem Tobiase ještě před tím, než potkal Tris. Kapitolka popisuje i jejich setkání. Určitě stojí za to si přečíst.

Nagadir
22.02.2016 4 z 5

Upřímně, tahle krátká knížečka je mnohem lepší než celá trilogie dohromady...
Rothová se měla vykašlat na Tris a psát to dál Tobiasovým pohledem, byl mnohem příjemnější hrdina, je to škoda
Hodnocení: 7,5/10

ZuzCer
16.02.2016 4 z 5

Abych řekla pravdu bavila mě tato kniha více než trilogie :/

Jul
13.02.2016

Jak už tady někdo napsal, tohle bylo skvělé zakončení trologie. Je mi jenom líto, že to mělo málo stránek ale jinak tonu nemůžu nic vytknout. V Tobiasově hlavě byly příběhy stejně krásné jako v Trisině. Ale jak autorka na začátku napsala, že po třiceti stránkách se dostala do nulového bodu, tak měla pravdu. Trisin život byl zajímavější než Tobiasův, (když nepočítém Marcuse a Evelin) třeba její rodiče nebo Calebova zrada nebo jak zabila Willa dokonce i obrat ohledně Petera byl skvělý.

elfinkaa97
10.02.2016 5 z 5

Tato doplňková kniha se mi asi z celé Divergentní série líbila nejvíc. Nevím proč, zkrátka se mi v tobiasově hlavě líbilo více než v Trisiné. Nebo tím, že jsem tady zase viděla Tris. Vůbec by mi nevadilo, kdyby ta kniha byla napsaná podrobněji. Skvělé zakončení této trilogie. Bravo!