Aliance

Aliance https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182922/mid_povstalecka-trilogie-aliance-7aP-182922.jpg 4 3190 513

Na frakcích založená společnost, v níž Tris Priorová kdysi věřila, je v troskách – zničená násilím a mocenskými boji, zjizvená ztrátou a zradou. Když tedy dostane možnost prozkoumat venkovní svět, neváhá, je připravená. Třeba právě za plotem ona i Tobias naleznou společný lehčí život, svobodný od zbytečně komplikovaných lží, zamotaných vztahů a bolestných vzpomínek. Ale Trisina nová realita je mnohem alarmující než ta, co nechala za sebou. Staré objevy jsou rychle zbaveny své důležitosti. Výbušné nové pravdy mění srdce těch, které miluje. A Tris tak znovu musí bojovat, aby dokázala pochopit složitost lidské povahy – i své vlastní – zatímco čelí rozhodování o odvaze, oddanosti, obětavosti a lásce. Vyprávění ze dvou pohledů přivede sérii k silnému závěru a odhalí tajemství dystopického světa, jenž uchvátil miliony čtenářů.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Allegiant , 2014

klas
26.12.2020

série byla spletitá (jak děj, tak i mezilidské vztahy). bylo tam vepsáno spoustu pocitů a emocí. všechny knihy byly čtivé a mně osobně se moc líbily. jen škoda toho konce.

mám z něj stejný pocit, jako když Rowlingová dala dohromady Rona a Hermionu. prostě mi to nesedí

FireShrew
24.10.2020 2 z 5

(SPOILER) Tak tenhle díl byl naprosto tlačen na pilu, aby se to nějak skončilo. Postavy se chovali naprosto divně a tupě, dodnes nechápu vztah dvou mladých lidí, kteří se spolu ani nestihli vyspat, naprosto zbytečný smrt hlavní postavy "zrovna na konci", asi si autorka potřebovala dokázat něco z osobního života. Na autorku to očividně už byl moc velký svět, který vůbec neměla promyšlený a my ho nechápali. Tohle opravdu nezvládla. Filmy jsou dramaturgicky zpracovány a upraveny, aby dávaly lepší smysl. Bohužel selhaly na autorčině základu. Škoda.

MyBookWorld
12.10.2020 4 z 5

Nejslabší z celé série, přesto skvělá knížka. Konec knihy jsem musela číst několikrát, protože jsem při prvním čtení neviděla přes slzy. Ani při druhém :D

akcive11
04.09.2020 5 z 5

Jsem velkým fanouškem triologie + Čtyřky.
Autorka píše tak, že slova hltáte :) Pokud jste viděli pouze filmy, doporučuji přečíst knihy,.. poté se dozvíte, tak příběh skutečně skončí.

ydnac
02.09.2020 5 z 5

Tak tahle série mě uvedla do dalšího možného fantasy světa. Perfektně vymyšleno. Člověk se ještě nemusel bát, že to bude podobné něčemu:-)i když pokud je dobře napsáno a člověk si zamiluje postavy, snadno odpustí i podobnost s jinými knihami:-)Doporučuji každému kdo nečetl:-)

Luc.i
30.07.2020 4 z 5

(SPOILER) Po Rezistenci, která mě zklamala jsem moc nečekala ale třetí díl se mi jako závěr série líbil. Sice mi přišlo že se tam celkem opakuje děj z druhého dílu jen trošku předkládaný ale jinak fajn. Tady se dost věcí vysvětlilo což se mi líbilo a věci tak zapadly do sebe. Postavy zase občas jednaly trochu nelogicky (Ehm jakože třeba Tris jen tak chtěla poslat bráchu na skoro jistou smrt, ikdyž jsem jí to stejnak nevěřila).
Věděla jsem jak kniha dopadne ale čekala jsem to jinak a v mých představách to bylo akčnější
Celkem 4/5*

Maara320
27.07.2020 5 z 5

Závěrečný díl dystopie Divergence. Skvělé a úžasné. A přiznám se, že na konci i také slza ukápla. Vřele doporučuji.

jcernaa
15.07.2020 2 z 5

Jsem z knihy docela zklamaná, čekala jsem že za zdí bude něco úplně jiného. Po tomto odhalení, mi děj z předchozích dílů a celý život Trys přišel úplně k ničemu a sice je z knihy fajn ponaučení co by se mohlo stát z naší společnosti, nicméně se děj úplně zvrtnul a kniha mě už tolik nenadchla. První díl je super, ale pak už kvalita knih hodně klesá. Čekala jsem od knihy více. Hodnotím 5/10 :(

Alieen
01.07.2020 3 z 5

Jsem zklamaná. Nikoliv z toho, jak to dopadlo s Tris, ale tak nějak celkově. Bylo to už zbytečně zamotané, přehnané. Člověk už vážně nevedel, s kým ma sympatizovat. To, co bylo "za plotem" mě také moc nenadchlo, čekala jsem víc.

Lana92
09.06.2020 5 z 5

V životě jsem se do žádné knížky nedokázala tak vcítit... Film je 100% odlišný než knížka a její dej mě naprosto uchvátil... I slza ukapla...

Makaja
24.05.2020 3 z 5

(SPOILER) Nejslabší díl, ne kvůli konci , ten je pro mě v pohodě.... nemusím mít happy end za každou cenu a navíc mi Tris stejně lezla na nervy už od druhýho dílu. Trochu mě udivila forma, ale nakonec to bylo logické, někdo to musel dovyprávět. Jen prostě to za plotem už nějak nebylo ono, experiment měl logické trhliny a zkrátka...... no zkrátka by mi stačila Divergence nějak líp zakončená..

Sixtinka144
12.05.2020 5 z 5

Já vím, že tahle kniha je hrozně nenáviděná, ale asi pořád nechápu proč :D Jakože jasný, všichni milujeme happyend, všichni chceme dokonalé konce, přesně tak ,jak si je v hlavě vysníme. Ale prostě to, že knížka končí jinak, než vy chcete z ní nedělá špatnou knihu ,nebo se pletu ? :D Prostě tohle mi přijde hrozně absurdní. Když jsem knihu četla poprvé před šesti lety, byly na to hrozné kecy. Autorka dostávala sodu za to, co provedla hlavním hrdinům, ale u mě si tím získala neskutečný respekt. Přeci jenom, ted už vychází tolik knížek, tolik příběhů, že už jsou takové konce běžné, ale dřív jich tolik nebylo, a jen málo jaký autor byl schopný to udělat :D Jasně, celá tahle série je moje srdcovka a mám ji ráda, a Tris i Tobiase miluju, vracím se k nim skrz rereadingy poměrně často, ale i tak mi ten konec nevadí... Ba naopak, mu to přidalo na uvěřitelnosti. Přece jenom, všichni nemůžeme být neporazitelní a nepřekonatelní, že? Za mě jedno velké ano!

midone
01.05.2020 3 z 5

Ten konec? Jako já si nemůžu pomoct, ale přijde mi, že byl napsán jen proto, aby čtenáře naštval. To mělo být epesní finále a ne takováto pohroma.

Veveerka_123
23.02.2020 5 z 5

Nenávidím Veroniku Rothovou.

Tereza.Fait
07.02.2020 1 z 5

Doctu vsechno, co nacnu.. ale tohle me zklamalo. Ctu kvuli stastnym koncum, tohle pro me neni.

Petra-1
28.11.2019 3 z 5

Pro mě to byl nejslabší díl celé série, jak už někdo psal, konec není i je překvapivý. Jo i slza ukápla.

Alex.rrr
15.11.2019 3 z 5

Prostě ne, první díl super, pak pomalu a jistě upadá a závěr je úplně špatný. Škoda, příběh měl potenciál a určitě to šlo udělat trochu lépe. Ale tak pro někoho to ztráta času na přečtení nebude.

Kacennnka
04.11.2019 3 z 5

Prostě napíšete boží první díl a pak ten příběh pomalu splachujete do záchodu. Nemám ráda koncept experimentů, protože to hrozně zjednoduší vývoj věcí a pak si autor může dělat co chce, bez logiky původního světa. Autorka má plusové body za události, na které ne každý autor má koule.

EnaryFeniel
26.10.2019 4 z 5

V této knize mi nejprve trochu vadil styl psaní. Ze dvou nazíracích hledisek.. Tris a Tobias a jelikož jsem byla zvyklá na vyprávění hlavní hrdinky, tak jsem si občas řekla.. proč o sobě mluví v mužském rodě? Jo aha to je zase jeho část.. :) Nu, má to svůj důvod. S většinou souhlasím, že tento díl byl nejslabší, ale když už jste začali číst, určitě dočtěte. :) ( Ještě zpětně dodávám že autorka nejspíše při soustředění na co nejdojemnější konec, opomněla vysvětlit to výrazné.. ,,proč právě ona'' nebo já si tam toho nikde nevšimla.. :) )

Szekynka
02.10.2019 2 z 5

Tak já nevím, jsem trochu v rozpacích. Opět potenciál jako blázen ale pojmuto tak zvláštně, že byl závěr zklamání. Nerozumím tomu, jak může být taková myšlenka takhle divně ukončen. Kniha i nápad si zasloužili mnohem víc. Podle mě nedotažené, přeplácané a prostě škoda.