Aliance

Aliance https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182922/mid_povstalecka-trilogie-aliance-7aP-182922.jpg 4 3188 513

Na frakcích založená společnost, v níž Tris Priorová kdysi věřila, je v troskách – zničená násilím a mocenskými boji, zjizvená ztrátou a zradou. Když tedy dostane možnost prozkoumat venkovní svět, neváhá, je připravená. Třeba právě za plotem ona i Tobias naleznou společný lehčí život, svobodný od zbytečně komplikovaných lží, zamotaných vztahů a bolestných vzpomínek. Ale Trisina nová realita je mnohem alarmující než ta, co nechala za sebou. Staré objevy jsou rychle zbaveny své důležitosti. Výbušné nové pravdy mění srdce těch, které miluje. A Tris tak znovu musí bojovat, aby dokázala pochopit složitost lidské povahy – i své vlastní – zatímco čelí rozhodování o odvaze, oddanosti, obětavosti a lásce. Vyprávění ze dvou pohledů přivede sérii k silnému závěru a odhalí tajemství dystopického světa, jenž uchvátil miliony čtenářů.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Allegiant , 2014

Nelasp
01.10.2017 4 z 5

Ten konec musel být??? V tomto díle mi vadily neutuchající hádky Tris se Čtyřkou, což dost omezilo děj samotný. Jinak je kniha poměrně čtivá a ústřední téma je velice aktuální.

Ďumbierka
15.09.2017 2 z 5

Pre mňa najslabší diel zo série a knihu som nečítala ani hneď po Rezistencii. Niekto super mi povedal spoiler :D a ja som sa proste stopla. Tento rok na začiatku som však bola chorá a bez hlasu a rozhodla som sa ju prečítať.
Každopádne ma teší, že som dočítala všetky tri knihy a už každý má svoj názor :).
Mne sa páčili 1 a 2 viacej :)

petra-š
10.09.2017 3 z 5

To, jak tato kniha skončí jsem se omylem dočetla. Ale ani to mi nezabránilo snad posledních sto stran knížky probulet. Přijde mi, že střed knihy se trošičku táhl a Tris s Tobiasem nedělali nic jiného, než se hádali, ale na konci vzalo úplně jinej obrat a jsem aji vcelku ráda, jak celá knížka dopadla, ikdyž to nebyl žádnej happyend, alespoň to neskončilo jako každá knížka s hrdinama, kteří měli už dávno umřít , ale čirou náhodou jsou pořád naživu.

archandelka
19.08.2017 3 z 5

Strašně mě to nebavilo, i když se tam objevovaly super myšlenky, ale je to podle mě překombinované. Ale závěr naopak hodnotím velmi kladně.

Macawi
15.08.2017 3 z 5

Obdivuji odvahu autorky k napsání TOHO konce. Jinak by podle mého názoru místo trilogie stačila jedna delší knížka.

Ewerine
30.07.2017 3 z 5

Knihu jsem dočítala už jen "z povinnosti" a dlouho mi trvalo než jsem se k tomu dokopala. Nakonec to nebylo tak špatné, ale moc nevím co si o tom myslet...mělo to v sobě zajímavé části co mě zaujaly ale ten zbytek mě dost zklamal. Ke knize a s celkové sérii se s největší pravděpodobností už nikdy vracet nebudu (možná k prvnímu dílu, který mě opravdu bavil). Kniha za mě - 2,5 hvězdy.

Storm5007
28.07.2017 1 z 5

Katastrofa, nemohu najít jiné slovo, které by vystihovalo tuto knihu. První a druhý díl jsem přečetla během jednoho týdne, naprosto mi toto téma a zpracování vzalo dech. Aliance byla zatím jediná kniha s nesčetně přečtených knih, kterou jsem nedočetla a po měsíci trápení jsem přeskočila 120 stránek a přečetla si konec, abych ji mohla doslova zahodit do knihovny. Kniha je o ničem. Hrdinové si dle mého názoru vůbec neudrželi své charaktery a připadalo mi, že je to úplně o jiných lidech. Přišlo mi, že se autorka vypsala v prvních dvou dílech a teď už se v tom plácala a na nic pořádného nepřišla jen se nějak dostat k celkem dobře napsanému konci příběhu. Mám od ní ještě další dvě knihy a rozhodně je nezavrhuji, už vím že psát umí. Takže jí dám určitě ještě šanci. :oD

Tabby
21.07.2017 2 z 5

Po dvou velmi dobře napsaných knih, přišlo pro mě velké zklamání.
Knížka mě nebavila a u hlavních hrdinů mi připadalo, že zhloupli a chtěli pokaždé něco dokazovat tomu druhému.
Na druhou stranu musím autorku pochválit za vymyšlení takovéto zápletky a sepsáním celého příběhu.

1Světluška2
11.07.2017 5 z 5

Nejlepší díl celé série.

Veronika33
04.07.2017 4 z 5

Kniha bola asi najzaujímavejšia zo všetkých častí, možno vďaka tomu, že som nevidela filmové spracovanie predtým, takže som nevedela čo mám čakať. Kniha ma bavila a jasné nejaké slabé miestečka sa tam nachádzajú, ale inak super.

MájaM.
03.07.2017 4 z 5

Pokračování úžasné série...
Můj názor je pořád stejný a to takový,že první díl je prostě ze série nejlepší,ale každý má něco do sebe.
Nejvíc mě asi dostalo,když autorka nechala podstatnou postavu zemřít... Nevím,čeho chtěla docílit. Mě tím zaskočila a zanechala ve mě prázdnotu. Přesto knihu doporučuji,pokud jste začali číst sérii:)

Film je o něčem jiném. Na jednu stranu chápu,proč to neudělali identické podle knížky,hodně lidí by to asi zklamalo. No každopádně se těším na další díl filmu a to na druhou část Aliance!:)

Fanttastica
27.06.2017 4 z 5

Kniha nebyla ani dobrá ani špatná. Tedy aspoň podle mě. Děj trochu předvídatelný...
A konec? Jsem asi typ, který chce u všeho happyend. ( Což přiznávám, že občas by bylo nemožné.)

juliamonte
26.06.2017 4 z 5

Kniha ve mě zanechala prázdnotu..
Nevím,co si myslet o Trisině smrti. Snad jen to,že to byl zoufalý pokus autorky o záchranu jinak nezáživného děje poslední knihy.. Poslední díl neurazí, nezklame.. Smíšené pocity

Kiwi24
15.06.2017 5 z 5

Ach bože. Nemám slov. Nejlepší díl série. Zamilovala jsem si pohled ze strany Tris i Tobiase. Absolutně nejlepší...

Viky007
12.06.2017 4 z 5

Za mě asi nejlepší díl z celé trilogie. Sice tam občas byly nějaké ty mouchy, ale konečně to mělo hlavu a patu. Hlavní hrdinové mi nelezli na nervy jako obvykle (no dobře, Tris možná trošičku jo), ale kupodivu se chovali docela normálně. Hodně se mi líbilo, že autorka psala kapitoly i z pohledu Tobiase, i když i já jsem měla problémy s častým přeskakováním - kdyby byly kapitoly delší, tak by to možná takový problém nebyl. Takhle jsem musela být pořád ve střehu, ze kterého pohledu vlastně čtu. Jestli to byl záměr, těžko říct.

Co se týče konce, nic lepšího snad autorka vymyslet nemohla. Je mi jasné, že většina čtenářek, milující love story, bude nejspíš zklamaná. Ale mně to přišlo skvělé. Bylo to drsně reálné, bez zbytečného patosu a přeslazenosti. A i když se k trilogii pravděpodobně nevrátím, jsem ráda, že jsem vytrvala. Nakonec to bylo docela fajn.

Áňa 998
10.06.2017 2 z 5

Předchozí dva díly paráda, tenhle byl ale naprosté zklamání.

martina.culik
29.05.2017 4 z 5

Poslední díl mě nebavil tolik jako předchozí dva - asi za to může až moc informací. Autorka jakoby se v posledním díle snažila vše vysvětlit a toto vysvětlování je zde na úkor samotného příběhu.
Konec mě nechal s nevěřícným "Cože?!", ale když jsem to vstřebala, nedovedu si moc představit, že by to dopadlo jinak.

japan25
09.05.2017 4 z 5

dobré ale podle mě až moc informací (nestačil jsem je vstřebávat). Ke konci mě hodně zklamala :-((

koala
05.05.2017 5 z 5

Na celé trilogii oceňuji množství podnětů k zamyšlení nad rozmanitostí lidské povahy, od zbabělosti, sobectví, sklonů k násilí, mocichtivosti až po ušlechtilejší statečnost, nesobeckost, obětavost a soucitnost. Aatorka má můj obdiv, že dokázala něco takového vymyslet a na víc jak tisíci stranách udržet napětí. POZOR ZAPLETKA! Moc se mi líbil moment překvapení, když se ocitli mimo svůj svět a zjistili, že jsou vlastně experiment. Ztráty na životech mohly být nižší, ale takové už války či povstání bývají. Trisina nesmrtelnost, neomylnost a sebeobětavost už naopak zaváněla superhrdinstvim a po tom konci přímo volala. Jen jsem doufala v něco méně tragického, třeba že jeden z nich ztratí paměť....

andrea1970
04.05.2017 4 z 5

Tato "Povstalecká trilogie" mě vážně nadchla. Nádherně ztvárněné obálky knih, ze začátku skvělý příběh. Ale tento třetí díl? Chce se mi řvát: "Děláte si ze mě .....?!" Třetí díl jsem louskala strašně dlouho. Některé pasáže už mě nebavily a totálně to celé pohřbil konec. Je pravda, že tohle jsem vážně nečekala, ale přišlo to tak nějak moc rychle. Čekala jsem ještě nějakou akci a najednou - BUM. Škoda. Ale co jsem vlastně čekala? Happyend? Asi jo... Každopádně tohle byl asi nejslabší díl z celé trilogie, na kterém mi vadilo také střídání pohledu Tris a Tobiase.