Aliance

Aliance https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182922/mid_povstalecka-trilogie-aliance-7aP-182922.jpg 4 3190 513

Na frakcích založená společnost, v níž Tris Priorová kdysi věřila, je v troskách – zničená násilím a mocenskými boji, zjizvená ztrátou a zradou. Když tedy dostane možnost prozkoumat venkovní svět, neváhá, je připravená. Třeba právě za plotem ona i Tobias naleznou společný lehčí život, svobodný od zbytečně komplikovaných lží, zamotaných vztahů a bolestných vzpomínek. Ale Trisina nová realita je mnohem alarmující než ta, co nechala za sebou. Staré objevy jsou rychle zbaveny své důležitosti. Výbušné nové pravdy mění srdce těch, které miluje. A Tris tak znovu musí bojovat, aby dokázala pochopit složitost lidské povahy – i své vlastní – zatímco čelí rozhodování o odvaze, oddanosti, obětavosti a lásce. Vyprávění ze dvou pohledů přivede sérii k silnému závěru a odhalí tajemství dystopického světa, jenž uchvátil miliony čtenářů.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Allegiant , 2014

DracoMalfoy
06.04.2018 2 z 5

Začátek knihy byl hrozný, ale postupně se to zlepšilo a na ty 2.5 * se to vytáhlo. Konec mi někdo vyspojleroval, ale docela překvapil. Bohužel však zaokrouhlím dolů, hlavně kvůli neuvěřitelně nelogickému chování postav.

Iva B.
05.03.2018 1 z 5

Všechny knihy shrnu pod tento příspěvek! První se mi líbila, většinou tenhle typ nečtu, tak jsem byla mile překvapená. Druhý díl byl horší, strašně, ale strašně mě štvala hlavní hrdinka, to se nedalo a nejradši bych ji dala pěstí. Třetí kniha byla už utrpení, ale přečetla jsem to a ten konec, no vůbec...

katallinka
26.02.2018 4 z 5

Poslední díl mě příjemně překvapil, protože se kniha neřídila klasickým stereotypem. Nicméně mi připadalo, že se opakuje pořad stejný prvek, ale v rozdílném prostředí.

Jája92
27.01.2018 3 z 5

Třetí a zároveň nejslabší díl, jehož konec mě vysloveně naštval a měla jsem pocit, že celá série vznikla naprosto zbytečně.

pipa36
27.01.2018 1 z 5

I když jsem měla problémy se začíst do prvního dílu a po dočtení druhého dílu jsem byla přesvědčená, že do třetího dílu už nejdu, zkusila jsem to. Dostala jsem se k 38 straně a vzdávám to. Zmatené, blbě napsané, úplně jiné, než bylo na začátku (v prvním dílu). Vůbec mě nemrzí, že netuším, jak to vlastně dopadne, ani mě to nezajímá. Za mě nedoporučuji, existují výrazně lepší knihy.

heyitsronnie
27.12.2017 2 z 5

Vlastně si ani nepamatuju, jestli jsem celou knihu dočetla. Dělalo mi velký problém se do ní začíst. Prostředek okay, konec už mi zase dělal problémy. Nevím, proč se kniha ubírala zrovna tímto směrem, mně to tedy absolutně nesedlo. Přišlo mi, jako by sama autorka už nevěděla, co vymyslet, tak tam prostě naházela náhodné blbosti. Pro mě ohromné zklamání.

Mruskulka
26.12.2017 5 z 5

Film jsem neviděla, takže pro mě byla kniha překvapením :-) Vůbec jsem takový děj nečekala a už vůbec ne takový konec s Tris.

Abnička
24.12.2017 4 z 5

Knihy (budu hodnotit celou sérii) byly pěkně podané, s výborným nápadem. (Hned na prvních stránkách jsem se do knihy zamilovala.)

Divergence - Tuto knihu bych asi prohlásila za nejlepší z celé série. Mělo to děj, který se netáhl a hned jsem vklouzla do něj vklouzla.
Rezistence - To už bylo malinko horší. Ale stále kniha ode mě získala 5 hvězdiček. Nejvíce mě štvalo, jak furt řešili různá séra. Řekla bych, že to bylo někdy až nepodstatné a velice nezáživné.
Divergence - Tato závěrečná kniha byla také moc pěkná. Děj už byl zajímavější. (Ikdyž čekala jsem, že za městem bude něco “lepšího”), ale co už. Bohužel má to jedno velké ALE, díky kterému kniha ode mě získala 4 hvězdy. Patřím k fanouškům Tobiase a Tris a samozdřejmě ten konec mě rozbrečel. Jako opravdu? Když už si řekli, že budou žít “normání” život.

Na tuto sérii jsem dostala doporučení už loni. A nikdy jsem se k tomu nedokopala. Až tuhle jsem se dostala do knihovny, kde kniha stála přímo na proti mě a jelikož jsem neměla co číst byla jsem za ni ráda. (A vůbec toho nelituji.)
Moje první pocity po přečtení knihy jsou velice kladné a stále jsou. Rozhodně Vám knihy doporučuji!

Kačkaknihomol
17.12.2017 3 z 5

Po přečtení téhle knihy jsem si jako správné pubertální dítko řekla: "Panejo, tohle bylo úžasný!" Knihu jsem nehodnotila hned, ale když se k tomu teďka vracím, už mi to tak horký nepřipadá. Pohledy Tobiase a Tris se mi hrozně pletly a to vysvětlení mi přišlo kostrbatý. No a samozřejmě konec. Abych se přiznala, vůbec to se mnou nezacloumalo, i když jsem to nečekala. Přišlo mi, že to autorka nezamýšlela, že si na posledních stránkách pomyslila, že by z toho mohl být trhák, tak to tam prostě narvala, hlava nehlava. Nebo jsem prostě jen hrozný hnidopich, který na všem hledá chybu. Nejspíš to bude ta druhá možnost, ale já si prostě nemohla pomoct. :D

lara25
16.12.2017 5 z 5

Wooow....užasná sága. Hodně mne dojal a překvapil konec příběhu. Moc hezký příběh.

Peslik
14.12.2017 3 z 5

Já guma věděla předem jak toto dopadne a proto to asi nebyl takový šok. Čekala jsem, že život za plotem bude něco víc něž další opičárna :D , ale jinak jo, zas tak strašné to nebylo, a asi to tak mělo vše být. Mrknu na 1.díl a dál se k tomu nebudu již vracet. Beru to jako příjemnou změnu v mém čtecím maratonu.

Rada: nečtěte komentáře před knihou a nenechte se odradit lidmi, kteří tuto knihu haní. Každému sedí něco jiného.

Ivulka90
07.12.2017 3 z 5

Po přečtení celé trilogie se nemůžu ubránit srovnání s Hunger games - ty jsou, alespoň podle mého názoru, mnohem lepší, dotaženější do konce. Byla jsem zvědavá, jak bude vypadat filmové zpracování. Neměla jsem to dělat, vcelku dobrý dojem z knížky byl tou "slaďárnou", kterou z ní udělali filmaři, dost narušen.
Podtrženo a sečteno - není to špatná oddechovka, ale už se k těmto knihám asi nevrátím.

komin347
23.11.2017 4 z 5

Nejslabší díl z celé trilogie, v první polovině knihy jsem pořád čekala kdy se tam konečně začne něco zajímavého dít, neuvěřitelně se to vleklo na to, že to měl být úplný konec, naštěstí druhá polovina už se četla sama a na konci jsem si říkala že to autorka nemyslí vážně, ale po rozležení v hlavě jsem ráda že to skončilo jak to skončilo. Takže 4 hvězdy za druhou polovinu a konec a bohužel stěží 2 hvězdy za první půlku.

Lie
20.11.2017 2 z 5

První díl nebyl špatný, i když mě moc nezaujal, jelikož tento žánr považuji, až na pár vyjímek, řekněme za podřadný, s druhým to bylo horší a třetí jsem dočetla pouze proto, že jsem trčela v Itálii a nic jiného nebylo. Ale jsem ráda že jsem to dočetla, jelikož ten konec je asi tak jediné, čím u mě kniha zabodovala. Triss jsem v prvním díle měla docela ráda, ale pak se to jen zhoršovalo. Ve trojce jsem ji už vážně chtěla zabít. Naštěstí se však chvilku před koncem opět zjevila ta stará Triss a to co se stalo pak pro mě všechno vylepšilo. Ale heslo konec dobrý, všechno dobré tu tedy zase neplatí.

Bekerče
18.11.2017 3 z 5

No... jak to říct... trochu zklamání!

WASLEY
01.11.2017 5 z 5

Až na ten konec

hroneczek
30.10.2017 1 z 5

První díl - super bomba; druhý díl - nic moc, místy se vlekl; třetí díl - velké zklamání, hrůza, vlekl se celý. Musela jsem se nutit ho přečíst až do konce.

Richelle
14.10.2017

Tento díl mi přišel velice zvláštní. Já nevím, jak to vidí ostatní, ale čekala jsem od velkého konce něco trochu jiného. Popravdě bych radši četla jiný konec, než zrovna takový.

Claire
13.10.2017

Asi nesnesu čtení něčeho co vím, že není možné.. asi by si měla autorka nastudovat trošku genetiky a ne jenom plácat dohromady to co jí jentak napadne - nedává to smysl a štve mě, že někdo vypouští takový bludy (samozřejmě tam je taky něco pravdivého, ale rozhodně to že je někdo hodný neznamená, že za to může jeden gen....)

Rika007
05.10.2017 3 z 5

Asi nejslabší. Co to bylo sakra za konec?