Aliance

Aliance https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182922/mid_povstalecka-trilogie-aliance-7aP-182922.jpg 4 3188 513

Na frakcích založená společnost, v níž Tris Priorová kdysi věřila, je v troskách – zničená násilím a mocenskými boji, zjizvená ztrátou a zradou. Když tedy dostane možnost prozkoumat venkovní svět, neváhá, je připravená. Třeba právě za plotem ona i Tobias naleznou společný lehčí život, svobodný od zbytečně komplikovaných lží, zamotaných vztahů a bolestných vzpomínek. Ale Trisina nová realita je mnohem alarmující než ta, co nechala za sebou. Staré objevy jsou rychle zbaveny své důležitosti. Výbušné nové pravdy mění srdce těch, které miluje. A Tris tak znovu musí bojovat, aby dokázala pochopit složitost lidské povahy – i své vlastní – zatímco čelí rozhodování o odvaze, oddanosti, obětavosti a lásce. Vyprávění ze dvou pohledů přivede sérii k silnému závěru a odhalí tajemství dystopického světa, jenž uchvátil miliony čtenářů.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Allegiant , 2014

rest
18.08.2019 3 z 5

Pro mě asi nejslabší díl z celé série. Ale ten konec mě dostal!

Mish-ka
05.08.2019 4 z 5

"Zamilovala jsem se do něho. Ale nezůstávám s ním jenom proto, jako by už pro mě nikdo jiný neexistoval. Zůstávám s ním proto, že jsem se tak sama rozhodla, že se o tom přesvědčuju každé ráno, když vstanu, když se spolu hádáme, když vedle sebe ležíme, když se jeden v druhém zklameme. Stále znovu si ho vybírám mezi všemi, a on mě."

Novak98
18.06.2019 4 z 5

Pro mne větší zážitek než Rezistence. Děj knihy byl zajímavý a konec mne zas tak zásadně nepřekvapil, Tris si hold koledovala a byla to jen otázka času. Ovšem i přes skutečnost, že je mi 21 let a jsem muž, se musím přiznat, že jsem u konce trošku pobrečel. No jo, jsem hold citlivka. :D Děj krásně utíkal, kniha mne velmi bavila. Pro mne je nyní tato trilogie jedna z nejoblíbenějších a určitě zaujme čestné místo v mé knihovně. Na filmy se rozhodně dívat nebudu, nechci si zničit svoji představivost tohoto světa.

Mamosvain
03.06.2019 4 z 5

I když dávám čtyři hvězdičky jak Alianci, tak Čtyřce, musím uznat, že tohle je o něco slabší. Ale to ve výsledku nevadilo tomu, že mne tohle zakončení silně nadchlo a byl jsem velmi smutný, když jsem si uvědomil, co se na konci knihy vlastně bude dít. A tomu rozhodně nepomohl ani fakt, že už žádné další díly nejsou (vyjma již výše zmíněné Čtyřky, samozřejmě). Ale co nadělám, jsem spokojený a to je to hlavní!

DannyLady
30.05.2019 2 z 5

Tak toto se mi stalo asi poprvé, ale knihu sem ani nedočetla. Asi už nespadám do cílové skupiny nebo nevím. Ale strašně sem se nudila až sem to vzdala, knihy prodala a kamarádka mi převyprávěla jak to dopadlo. Tím ale knihu nijak nehaním, své vášnivé čtenáře si jistě najde.

PhoebePollard
18.05.2019 2 z 5

Když jsem dočetla knihu, chtělo se mi umřít. Pak jsem viděla film a jsem zase v pohodě. Takže, pokud vás konec naplnil zoufalstvím stejně jako mě, zhlédnutí filmu je stoprocentně účinný lék. Nemáte zač.

Áža707
28.03.2019 4 z 5

Skvělý pokračování předchozích dvou knih. Je trochu neobvyklé zvyknout si na pohled dvou hlavních postav. Všechny tři díly čtu již podruhé, takže doopravdy doporučuji. Akorát mě trošičku zklamal konec - rozhodnutí Tris. Poslední kapitola podle Tobiase je velmi smutná. Jinak krásné čtení.

jirka3176
14.03.2019 4 z 5

Kniha byla poslední příběhovou části. Škoda toho konce, mohlo to dopadnout poněkud šťastněji.
4*/5*

KLHannah
13.03.2019 3 z 5

Stále se nemůžu rozhodnout jestli se mi poslední díl trilogie líbil nebo ne. Posledních pár stránek jsem měla dojem, že čtu knihu, která s předchozími dvěma díly ani nesouvisí. Občas jsem měla problém rozlišit, kdo je vlastně kdo, nějak se mi to slévalo. Nemám ráda americké konce a tenhle překvapivě americký opravdu nebyl, přesto jsem byla trošku zklamaná. Ale jo, asi to byl konec ze života. Jen prostě, přijde mi, že celý ten úžasný nápad s frakcemi vyzněl do prázdna...

SleepyAllDay
05.03.2019 3 z 5

Nejlepší díl celé série. Ale... Ten konec, to jako vážně?!

1bublina
30.12.2018 3 z 5

Obsahuje SPOILER: Třetí díl se mi líbil nejméně. Děj už nebyl tak napínavý. Hodně mě štvalo, jak se Tris ke Čtyřkovi chová, jak ho odstrkuje. Naštvalo mě i to, co Čtyřka potom udělá za kiks... a úplně nejvíc mě naštval ten konec. Prostě mám ráda hapyy endy.

ivič
02.09.2018

Ještě horší než první dva díly v polovině jsem to přestala číst, ale zkusím tomu dát ještě jednu šanci i přesto, že se dost bojím ještě většího zklamání.

Mianney
29.08.2018 3 z 5

Musím říct, že mě tento díl trochu zklamal. Už dvojka šla trochu z kopce, ale tato kniha dle mého pohřbila potenciál, který série měla...

lumiyeu
13.08.2018 5 z 5

Vsechny tri knihy cele serie mely neco do sebe a vsechny me bavily. Obcas mel clovek sice pocit, ze cte uz tolikrat ohrany pribeh, ze by knizku nejradsi odlozil. Vzdycky jsem se pres tyto cast dostala a docetla do uplneho konce cele serie. Konec jako takovy me velice zklamal. Spousta snahy a vlastne pro nic. Ale kdyz vsechny stripky skladacky pridate k sobe je v tomto pribehu jista sila a neco co Vas nuti premyslet. Za me super pribeh s trochu depresivnim koncem a misty az moc obycejnym pribehem, ale jako celek naprosta spokojenost a precteno vlastne jednim dechem.

bareva
13.08.2018 3 z 5

Chtěla jsem znát konec trilogie a teď už ho znám. :) Tento dí byl pro mě méně zajímavý než první.

juni
06.07.2018 5 z 5

Takový konec jsem nečekala a obrečela ho... Po příběhu Tris a Tobiase se mi bude stýskat. Celá série se mi líbila, i když druhý díl se mi tolik nelíbil. Už se chystám na novou sérii od Rothový Čáry života.

Ajda300
12.05.2018 5 z 5

To je ten nejhorší konec v knižním světě.
Co je to za pitomost?!
Mám příšernej vztek

Julinka679
06.05.2018 4 z 5

SPOILER!
Upřímně řeknu, že jsem takový konec tak trochu čekala. Ale i když jsem ho "čekala" tak mě dostal :-( Tris jsem si jako hlavní hrdinku oblíbila (i když mě v druhém dílu spíše štvala). Líbilo se mi jakým člověkem se díky Tobiasovi stala a jakým člověkem se on stal díky ní... Ráda jsem si četla o jejích radostech, starostech ale i odpuštěních, které musela učinit a i těch, které si musela zasloužit... Ráda jsem četla její příběh, od začátku až do konce (který jsem samozřejmě obrečela).

Opravdu hodně povedená série, která mě vlastně překvapovala každým dílem... Už se těším na Čtyřku ale zároveň nechci aby to skončilo... Ještě si to nepřipouštím ale už se budeme muset rozejít... Náš vlak dojel... Už není síť do které bychom spadli... Není mrakodrap z kterého bychom skočili... Není frakce do které bychom patřili... A už není Tris, kterou bysme následovali...

Tris by si to takhle přála! :-)

nai.ivka
29.04.2018 3 z 5

Slušné, celá trilogie ujde.

Natally356
20.04.2018 4 z 5

!SPOILER!

U této knížky si řeknete: Prooooč? Panebože, copak nejde udělat šťastný konec? Popravdě docela mě konec dostal a brečela jsem, protože jsem si Tris za poslední 2 díly oblíbila a neunesla jsem to, co se jí stalo.

Ale i tak se mi knížka líbila, jen vytýkám ten konec.