Aliance

Na frakcích založená společnost, v níž Tris Priorová kdysi věřila, je v troskách – zničená násilím a mocenskými boji, zjizvená ztrátou a zradou. Když tedy dostane možnost prozkoumat venkovní svět, neváhá, je připravená. Třeba právě za plotem ona i Tobias naleznou společný lehčí život, svobodný od zbytečně komplikovaných lží, zamotaných vztahů a bolestných vzpomínek. Ale Trisina nová realita je mnohem alarmující než ta, co nechala za sebou. Staré objevy jsou rychle zbaveny své důležitosti. Výbušné nové pravdy mění srdce těch, které miluje. A Tris tak znovu musí bojovat, aby dokázala pochopit složitost lidské povahy – i své vlastní – zatímco čelí rozhodování o odvaze, oddanosti, obětavosti a lásce. Vyprávění ze dvou pohledů přivede sérii k silnému závěru a odhalí tajemství dystopického světa, jenž uchvátil miliony čtenářů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/182922/povstalecka-trilogie-aliance-7aP-182922.jpg 3.72345

Povstalecká trilogie (3.)

Allegiant (2014)

Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

ronniejohns
27.12.2017

Vlastně si ani nepamatuju, jestli jsem celou knihu dočetla. Dělalo mi velký problém se do ní začíst. Prostředek okay, konec už mi zase dělal problémy. Nevím, proč se kniha ubírala zrovna tímto směrem, mně to tedy absolutně nesedlo. Přišlo mi, jako by sama autorka už nevěděla, co vymyslet, tak tam prostě naházela náhodné blbosti. Pro mě ohromné zklamání.

Mruskulka
26.12.2017

Film jsem neviděla, takže pro mě byla kniha překvapením :-) Vůbec jsem takový děj nečekala a už vůbec ne takový konec s Tris.

Abnička
24.12.2017

Knihy (budu hodnotit celou sérii) byly pěkně podané, s výborným nápadem. (Hned na prvních stránkách jsem se do knihy zamilovala.)

Divergence - Tuto knihu bych asi prohlásila za nejlepší z celé série. Mělo to děj, který se netáhl a hned jsem vklouzla do něj vklouzla.
Rezistence - To už bylo malinko horší. Ale stále kniha ode mě získala 5 hvězdiček. Nejvíce mě štvalo, jak furt řešili různá séra. Řekla bych, že to bylo někdy až nepodstatné a velice nezáživné.
Divergence - Tato závěrečná kniha byla také moc pěkná. Děj už byl zajímavější. (Ikdyž čekala jsem, že za městem bude něco “lepšího”), ale co už. Bohužel má to jedno velké ALE, díky kterému kniha ode mě získala 4 hvězdy. Patřím k fanouškům Tobiase a Tris a samozdřejmě ten konec mě rozbrečel. Jako opravdu? Když už si řekli, že budou žít “normání” život.

Na tuto sérii jsem dostala doporučení už loni. A nikdy jsem se k tomu nedokopala. Až tuhle jsem se dostala do knihovny, kde kniha stála přímo na proti mě a jelikož jsem neměla co číst byla jsem za ni ráda. (A vůbec toho nelituji.)
Moje první pocity po přečtení knihy jsou velice kladné a stále jsou. Rozhodně Vám knihy doporučuji!

Kačkaknihomol
17.12.2017

Po přečtení téhle knihy jsem si jako správné pubertální dítko řekla: "Panejo, tohle bylo úžasný!" Knihu jsem nehodnotila hned, ale když se k tomu teďka vracím, už mi to tak horký nepřipadá. Pohledy Tobiase a Tris se mi hrozně pletly a to vysvětlení mi přišlo kostrbatý. No a samozřejmě konec. Abych se přiznala, vůbec to se mnou nezacloumalo, i když jsem to nečekala. Přišlo mi, že to autorka nezamýšlela, že si na posledních stránkách pomyslila, že by z toho mohl být trhák, tak to tam prostě narvala, hlava nehlava. Nebo jsem prostě jen hrozný hnidopich, který na všem hledá chybu. Nejspíš to bude ta druhá možnost, ale já si prostě nemohla pomoct. :D

lara25
16.12.2017

Wooow....užasná sága. Hodně mne dojal a překvapil konec příběhu. Moc hezký příběh.

Peslik
14.12.2017

Já guma věděla předem jak toto dopadne a proto to asi nebyl takový šok. Čekala jsem, že život za plotem bude něco víc něž další opičárna :D , ale jinak jo, zas tak strašné to nebylo, a asi to tak mělo vše být. Mrknu na 1.díl a dál se k tomu nebudu již vracet. Beru to jako příjemnou změnu v mém čtecím maratonu.

Rada: nečtěte komentáře před knihou a nenechte se odradit lidmi, kteří tuto knihu haní. Každému sedí něco jiného.

Ivulka90
07.12.2017

Po přečtení celé trilogie se nemůžu ubránit srovnání s Hunger games - ty jsou, alespoň podle mého názoru, mnohem lepší, dotaženější do konce. Byla jsem zvědavá, jak bude vypadat filmové zpracování. Neměla jsem to dělat, vcelku dobrý dojem z knížky byl tou "slaďárnou", kterou z ní udělali filmaři, dost narušen.
Podtrženo a sečteno - není to špatná oddechovka, ale už se k těmto knihám asi nevrátím.

komin347
23.11.2017

Nejslabší díl z celé trilogie, v první polovině knihy jsem pořád čekala kdy se tam konečně začne něco zajímavého dít, neuvěřitelně se to vleklo na to, že to měl být úplný konec, naštěstí druhá polovina už se četla sama a na konci jsem si říkala že to autorka nemyslí vážně, ale po rozležení v hlavě jsem ráda že to skončilo jak to skončilo. Takže 4 hvězdy za druhou polovinu a konec a bohužel stěží 2 hvězdy za první půlku.

Lie
20.11.2017

První díl nebyl špatný, i když mě moc nezaujal, jelikož tento žánr považuji, až na pár vyjímek, řekněme za podřadný, s druhým to bylo horší a třetí jsem dočetla pouze proto, že jsem trčela v Itálii a nic jiného nebylo. Ale jsem ráda že jsem to dočetla, jelikož ten konec je asi tak jediné, čím u mě kniha zabodovala. Triss jsem v prvním díle měla docela ráda, ale pak se to jen zhoršovalo. Ve trojce jsem ji už vážně chtěla zabít. Naštěstí se však chvilku před koncem opět zjevila ta stará Triss a to co se stalo pak pro mě všechno vylepšilo. Ale heslo konec dobrý, všechno dobré tu tedy zase neplatí.

Bekerče
18.11.2017

No... jak to říct... trochu zklamání!

WASLEY
01.11.2017

Až na ten konec

hroneczek
30.10.2017

První díl - super bomba; druhý díl - nic moc, místy se vlekl; třetí díl - velké zklamání, hrůza, vlekl se celý. Musela jsem se nutit ho přečíst až do konce.

Richelle
14.10.2017

Tento díl mi přišel velice zvláštní. Já nevím, jak to vidí ostatní, ale čekala jsem od velkého konce něco trochu jiného. Popravdě bych radši četla jiný konec, než zrovna takový.

Claire
13.10.2017

Asi nesnesu čtení něčeho co vím, že není možné.. asi by si měla autorka nastudovat trošku genetiky a ne jenom plácat dohromady to co jí jentak napadne - nedává to smysl a štve mě, že někdo vypouští takový bludy (samozřejmě tam je taky něco pravdivého, ale rozhodně to že je někdo hodný neznamená, že za to může jeden gen....)

Rika007
05.10.2017

Asi nejslabší. Co to bylo sakra za konec?

Nelasp
01.10.2017

Ten konec musel být??? V tomto díle mi vadily neutuchající hádky Tris se Čtyřkou, což dost omezilo děj samotný. Jinak je kniha poměrně čtivá a ústřední téma je velice aktuální.

NikolIris
15.09.2017

Pre mňa najslabší diel zo série a knihu som nečítala ani hneď po Rezistencii. Niekto super mi povedal spoiler :D a ja som sa proste stopla. Tento rok na začiatku som však bola chorá a bez hlasu a rozhodla som sa ju prečítať.
Každopádne ma teší, že som dočítala všetky tri knihy a už každý má svoj názor :).
Mne sa páčili 1 a 2 viacej :)

petra-š
10.09.2017

To, jak tato kniha skončí jsem se omylem dočetla. Ale ani to mi nezabránilo snad posledních sto stran knížky probulet. Přijde mi, že střed knihy se trošičku táhl a Tris s Tobiasem nedělali nic jiného, než se hádali, ale na konci vzalo úplně jinej obrat a jsem aji vcelku ráda, jak celá knížka dopadla, ikdyž to nebyl žádnej happyend, alespoň to neskončilo jako každá knížka s hrdinama, kteří měli už dávno umřít , ale čirou náhodou jsou pořád naživu.

Elis2
03.09.2017

Dopředu jsem věděla, jak to skončí, protože mi to někdo řekl. Autorka za to sice nemůže, ale já si kvůli tomu závěr vůbec nevychutnala.
Poslední díl mě bavil nejméně z celé série. Nechtělo se mi jej ani dočíst. Jistě je to kniha nabitá spoustou zajímavých a hlubokomyslných myšlenek, ale já jsem je nepochopila. Celkově se mi kniha nelíbila.
Ovšem sto lidí, sto chutí. Jsem si jistá, že se najdou lidé, kteří umí číst ,,mezi řádky" a uvídí v této knize něco víc.

archandelka
19.08.2017

Strašně mě to nebavilo, i když se tam objevovaly super myšlenky, ale je to podle mě překombinované. Ale závěr naopak hodnotím velmi kladně.

Macawi
15.08.2017

Obdivuji odvahu autorky k napsání TOHO konce. Jinak by podle mého názoru místo trilogie stačila jedna delší knížka.

Ewerine
30.07.2017

Knihu jsem dočítala už jen "z povinnosti" a dlouho mi trvalo než jsem se k tomu dokopala. Nakonec to nebylo tak špatné, ale moc nevím co si o tom myslet...mělo to v sobě zajímavé části co mě zaujaly ale ten zbytek mě dost zklamal. Ke knize a s celkové sérii se s největší pravděpodobností už nikdy vracet nebudu (možná k prvnímu dílu, který mě opravdu bavil). Kniha za mě - 2,5 hvězdy.

Luucie
29.07.2017

Nejlepší díl celé série. Ale... Ten konec, to jako vážně?!

Storm5007
28.07.2017

Katastrofa, nemohu najít jiné slovo, které by vystihovalo tuto knihu. První a druhý díl jsem přečetla během jednoho týdne, naprosto mi toto téma a zpracování vzalo dech. Aliance byla zatím jediná kniha s nesčetně přečtených knih, kterou jsem nedočetla a po měsíci trápení jsem přeskočila 120 stránek a přečetla si konec, abych ji mohla doslova zahodit do knihovny. Kniha je o ničem. Hrdinové si dle mého názoru vůbec neudrželi své charaktery a připadalo mi, že je to úplně o jiných lidech. Přišlo mi, že se autorka vypsala v prvních dvou dílech a teď už se v tom plácala a na nic pořádného nepřišla jen se nějak dostat k celkem dobře napsanému konci příběhu. Mám od ní ještě další dvě knihy a rozhodně je nezavrhuji, už vím že psát umí. Takže jí dám určitě ještě šanci. :oD

Tabby
21.07.2017

Po dvou velmi dobře napsaných knih, přišlo pro mě velké zklamání.
Knížka mě nebavila a u hlavních hrdinů mi připadalo, že zhloupli a chtěli pokaždé něco dokazovat tomu druhému.
Na druhou stranu musím autorku pochválit za vymyšlení takovéto zápletky a sepsáním celého příběhu.

1Světluška2
11.07.2017

Nejlepší díl celé série.

Veronika33
04.07.2017

Kniha bola asi najzaujímavejšia zo všetkých častí, možno vďaka tomu, že som nevidela filmové spracovanie predtým, takže som nevedela čo mám čakať. Kniha ma bavila a jasné nejaké slabé miestečka sa tam nachádzajú, ale inak super.

MájaM.
03.07.2017

Pokračování úžasné série...
Můj názor je pořád stejný a to takový,že první díl je prostě ze série nejlepší,ale každý má něco do sebe.
Nejvíc mě asi dostalo,když autorka nechala podstatnou postavu zemřít... Nevím,čeho chtěla docílit. Mě tím zaskočila a zanechala ve mě prázdnotu. Přesto knihu doporučuji,pokud jste začali číst sérii:)

Film je o něčem jiném. Na jednu stranu chápu,proč to neudělali identické podle knížky,hodně lidí by to asi zklamalo. No každopádně se těším na další díl filmu a to na druhou část Aliance!:)

Fanttastica
27.06.2017

Kniha nebyla ani dobrá ani špatná. Tedy aspoň podle mě. Děj trochu předvídatelný...
A konec? Jsem asi typ, který chce u všeho happyend. ( Což přiznávám, že občas by bylo nemožné.)

juliamonte
26.06.2017

Kniha ve mě zanechala prázdnotu..
Nevím,co si myslet o Trisině smrti. Snad jen to,že to byl zoufalý pokus autorky o záchranu jinak nezáživného děje poslední knihy.. Poslední díl neurazí, nezklame.. Smíšené pocity