Aliance

Na frakcích založená společnost, v níž Tris Priorová kdysi věřila, je v troskách – zničená násilím a mocenskými boji, zjizvená ztrátou a zradou. Když tedy dostane možnost prozkoumat venkovní svět, neváhá, je připravená. Třeba právě za plotem ona i Tobias naleznou společný lehčí život, svobodný od zbytečně komplikovaných lží, zamotaných vztahů a bolestných vzpomínek.

Ale Trisina nová realita je mnohem alarmující než ta, co nechala za sebou. Staré objevy jsou rychle zbaveny své důležitosti. Výbušné nové pravdy mění srdce těch, které miluje. A Tris tak znovu musí bojovat, aby dokázala pochopit složitost lidské povahy – i své vlastní – zatímco čelí rozhodování o odvaze, oddanosti, obětavosti a lásce.

Vyprávění ze dvou pohledů přivede sérii k silnému závěru a odhalí tajemství dystopického světa, jenž uchvátil miliony čtenářů. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/182922/povstalecka-trilogie-aliance-7aP-182922.jpg 3.82154

Povstalecká trilogie (3.)

Allegiant (2014)

Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

Tabby

Po dvou velmi dobře napsaných knih, přišlo pro mě velké zklamání.
Knížka mě nebavila a u hlavních hrdinů mi připadalo, že zhloupli a chtěli pokaždé něco dokazovat tomu druhému.
Na druhou stranu musím autorku pochválit za vymyšlení takovéto zápletky a sepsáním celého příběhu.

1Světluška2

Nejlepší díl celé série.

Veronika33

Kniha bola asi najzaujímavejšia zo všetkých častí, možno vďaka tomu, že som nevidela filmové spracovanie predtým, takže som nevedela čo mám čakať. Kniha ma bavila a jasné nejaké slabé miestečka sa tam nachádzajú, ale inak super.

MájaM.

Pokračování úžasné série...
Můj názor je pořád stejný a to takový,že první díl je prostě ze série nejlepší,ale každý má něco do sebe.
Nejvíc mě asi dostalo,když autorka nechala podstatnou postavu zemřít... Nevím,čeho chtěla docílit. Mě tím zaskočila a zanechala ve mě prázdnotu. Přesto knihu doporučuji,pokud jste začali číst sérii:)

Film je o něčem jiném. Na jednu stranu chápu,proč to neudělali identické podle knížky,hodně lidí by to asi zklamalo. No každopádně se těším na další díl filmu a to na druhou část Aliance!:)

Fanttastica

Kniha nebyla ani dobrá ani špatná. Tedy aspoň podle mě. Děj trochu předvídatelný...
A konec? Jsem asi typ, který chce u všeho happyend. ( Což přiznávám, že občas by bylo nemožné.)

juliamonte

Kniha ve mě zanechala prázdnotu..
Nevím,co si myslet o Trisině smrti. Snad jen to,že to byl zoufalý pokus autorky o záchranu jinak nezáživného děje poslední knihy.. Poslední díl neurazí, nezklame.. Smíšené pocity

Adéla825

Velmi mě zklamal film i kniha. Tak trochu jsem to nepochopila. Ve filmu vše dopadlo dobře a Tris nezemřela. Jenže v knize Tris zemřela. Nevím co si mám o tom myslet.

Kiwi24

Ach bože. Nemám slov. Nejlepší díl série. Zamilovala jsem si pohled ze strany Tris i Tobiase. Absolutně nejlepší...

Viky007

Za mě asi nejlepší díl z celé trilogie. Sice tam občas byly nějaké ty mouchy, ale konečně to mělo hlavu a patu. Hlavní hrdinové mi nelezli na nervy jako obvykle (no dobře, Tris možná trošičku jo), ale kupodivu se chovali docela normálně. Hodně se mi líbilo, že autorka psala kapitoly i z pohledu Tobiase, i když i já jsem měla problémy s častým přeskakováním - kdyby byly kapitoly delší, tak by to možná takový problém nebyl. Takhle jsem musela být pořád ve střehu, ze kterého pohledu vlastně čtu. Jestli to byl záměr, těžko říct.

Co se týče konce, nic lepšího snad autorka vymyslet nemohla. Je mi jasné, že většina čtenářek, milující love story, bude nejspíš zklamaná. Ale mně to přišlo skvělé. Bylo to drsně reálné, bez zbytečného patosu a přeslazenosti. A i když se k trilogii pravděpodobně nevrátím, jsem ráda, že jsem vytrvala. Nakonec to bylo docela fajn.

Áňa 998

Předchozí dva díly paráda, tenhle byl ale naprosté zklamání.

martina.culik

Poslední díl mě nebavil tolik jako předchozí dva - asi za to může až moc informací. Autorka jakoby se v posledním díle snažila vše vysvětlit a toto vysvětlování je zde na úkor samotného příběhu.
Konec mě nechal s nevěřícným "Cože?!", ale když jsem to vstřebala, nedovedu si moc představit, že by to dopadlo jinak.

japan25

dobré ale podle mě až moc informací (nestačil jsem je vstřebávat). Ke konci mě hodně zklamala :-((

koala

Na celé trilogii oceňuji množství podnětů k zamyšlení nad rozmanitostí lidské povahy, od zbabělosti, sobectví, sklonů k násilí, mocichtivosti až po ušlechtilejší statečnost, nesobeckost, obětavost a soucitnost. Aatorka má můj obdiv, že dokázala něco takového vymyslet a na víc jak tisíci stranách udržet napětí. POZOR ZAPLETKA! Moc se mi líbil moment překvapení, když se ocitli mimo svůj svět a zjistili, že jsou vlastně experiment. Ztráty na životech mohly být nižší, ale takové už války či povstání bývají. Trisina nesmrtelnost, neomylnost a sebeobětavost už naopak zaváněla superhrdinstvim a po tom konci přímo volala. Jen jsem doufala v něco méně tragického, třeba že jeden z nich ztratí paměť....

andrea1970

Tato "Povstalecká trilogie" mě vážně nadchla. Nádherně ztvárněné obálky knih, ze začátku skvělý příběh. Ale tento třetí díl? Chce se mi řvát: "Děláte si ze mě .....?!" Třetí díl jsem louskala strašně dlouho. Některé pasáže už mě nebavily a totálně to celé pohřbil konec. Je pravda, že tohle jsem vážně nečekala, ale přišlo to tak nějak moc rychle. Čekala jsem ještě nějakou akci a najednou - BUM. Škoda. Ale co jsem vlastně čekala? Happyend? Asi jo... Každopádně tohle byl asi nejslabší díl z celé trilogie, na kterém mi vadilo také střídání pohledu Tris a Tobiase.

Kaytria

Z trilogie rozhodně nejslabší díl, nicméně stále mě knížka dost bavila. Velkým mínusem to je nepřeberné množství až někdy zbytečných postav a ten milostný děj. Vážně mi až chvilkama přišlo, jako by to Veronica nechala psát Danielle Steel. Nicméně zajímavý konec.

Náměsíčná26

Pozor Spoiler!! Tenhle díl mě totálně zklamal a rozhodně doteď nemůžu překousnout, že autorka nechala obětovat Triss. Nemyslím si to jen já !

VEJKA

Asi jako u každé série, postupem dílů to jde od desíti k pěti.. Ano, Divergencí jsem byla naprosto okouzlená, moc se mi líbila a velmi jsem se těšila, až si z knihovny vypůjčím Rezistenci, a bude tak pokračovat úžasný příběh Beatrice a Tobiase.. No jasně..Už u prvních kapitol druhého dílu jsem se pozastavovala a říkala si: Není to už trochu o ničem? Je. Teďka jsme však po překousnutí vcelku nudné Rezistence u třetího dílu, a já se divím, že jsem tuto knihu dočetla. Alianci jsem četla po malých kousíčkách asi měsíc, děj úplně o ničem, pořád se to motalo okolo toho, jak Tris Tobiasovi nedůvěřuje, on jí také ne..no prostě nic zajímavého.. Knihu však alespoň na tři hvězdičky vyhoupl u mně očekávaný konec. Zakončení jsem doslova zhltla, jen se mi doslova hnusil Tobias.. Co se to s ním sakra stalo? Vážně? Co to k sakru je? Ale přežili jsme, (až na vyjímky :D) a knize dávám tři hvězdičky. :D

jaja1989
07. dubnaodpad!

Bože, úplně nejhorší díl už 2. díl byl horší, ale tady byla nuda a musela jsem se do toho nutit.
Jednička byla bombová

MirijamFrankl

Aliance byla podle mne nejslabší částí série.Zaprvé mi přišlo,že děj se neustále babral v tom samém tématu,a tedy kdo je a kdo není divergentní.Začalo mě štvát i urážlivé,dětinské chování postav.
Na druhou stranu,styl si udržel nenáročnou úroveň(a díky za to,jinak bych nedokázala dočíst).Střídání úhlů pohledu sice nebyl zlý nápad,jenže jsem kromě koncovek minulého času nikdy nepoznala,kdo teď vypravuje.Někdy trvalo i půl kapitoly,než jsem zjistila:What the hell,to říká Tobias?
Přestože jsem věděla,co se stane na konci,dojalo mne to a málem jsem to obrečela.Epilog mi vyrazil dech.
Myslím,že zlatá střední cesta je pro tuto knihu to pravé hodnocení.

Market = )

So sad :-(. Jenom dvě * dávám proto, že pro mě knížky měly hodně intenzivní sestupnou tendenci. Divergence je podle mě vážně dobrá a dovedu si představit, že bych si jí někdy přečetla znovu, ale Rezistenci ne a Alianci už vůbec. Pro mě děj postrádal smysl, celé se to dost překombinovalo až do slátaniny (skalním příznivcům se omlouvám, ale na mě to vážně bylo moc) a bohužel mě čtení velkou část knížky moc nebavilo. Měla jsem si přečíst jen Divergenci a žít ve sladké nevědomosti, tohle trápení pro mě nemělo smysl :-). Ale pořád platí, že všechny hlavnější postavy z původní Neohroženosti jsem měla moc ráda a budu na ně ráda i do budoucna vzpomínat :-).

HDosoudilová

Celá natěšená jsem se pustila do třetího dílu, ale musím říct, že mě docela zklamal. Změna psané formy mi vůbec nevadila, ale děj jako takový jsem si představovala jinak. Některé situace se tam podle mě až zbytečně opakovaly. Jinak se mi kniha četla dobře a konec mě sice překvapil, ale dalo se to čekat.

katushah

Mně se líbil film Divergence, tak jsem si přečetla i knížky a hodně mně zklamaly. Je to psané v podobném duchu jako Stmívání. Takový pubertální jednodušší děj, nic extra chytrého nebo zajímavého. Dočetla jsem to s donucením, abych věděla, jak to dopadne, ale nezaujalo mně to.

PinkAlicorn

-OBSAHUJE SPOILER-
Hodně mi vadilo střídání pohledu mezi Tris a Tobiasem, často jsem si říkala, že se Tris chová divně a pak tam byl mužský rod a po stránce mi to došlo... Ale když odhlédnu od tohoto, nebyla knížka úplně špatná. Celkově ta myšlenka se mi líbila, zjištění, že jsme celé dvě předchozí knihy žili ve lži bylo trochu zdrcující, ale nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Trochu mě štvalo, že autorka nechala zbytečně umřít tolik postav, na konci pak dokonce Tris. Její smrt jsem obrečela a ještě víc pak Čtyřkovo truchlení, konec se mi ale i tak líbil. Knize strhávám jednu hvězdičku oproti předchozím dvěma dílům, protože si ji prostě nezaslouží. I tak ale jejího přečtení nelituju, mám tenhle žánr prostě ráda!

PeťkaW.

Abych byla upřímná, čekala jsem od téhle série něco úplně jiného. První díl se tvářil spíše jako akční fantasy a já doufala, že se v podobném duchu ponesou i pokračování. Místo toho jsem dostala přehršel nepromyšleného a nepropracovaného sci-fi, což bylo poměrně nepříjemné překvapení. Knihy jsem dočetla vlastně jen z jediného důvodu - nesnáším rozečtené série. První díl byl dobrý, ale následující dva díly pozitivní dojem zabily. Nedoladěné, zmatkovité, nedotažené, nelogické... a kupa dalších a dalších "ne-". Za celou dobu jsem si nebyla schopná vytvořit k většině postav nějaký vztah a když už jsem si ho udělala, tak je autorka nechala naprosto zbytečně zemřít. Veronica Roth se měla držet rozjetého konceptu a zbytečně nezabředávat do utopických myšlenek a postapokaliptických teorií. Zklamal mě i závěr, i když byl dost předvídatelný. Jedno velké patetické gesto hlavní hrdinky totiž 3 celé knihy opravdu nezachrání a ještě patetičtější truchlení jejího přítele, také ne. Věřím, že si série o Tris najde hodně fanoušků, ale já se k ní rozhodně vracet nebudu a musím říct, že tohle je opět vzácná výjimka potvrzující pravidlo, a to sice v tom, že film je lepší než kniha.

Pavluskap

Celou trilogii jsem přečetla relativně rychle a z této poslední knihy mám rozpačité dojmy. Na jednu stranu se mi úplně nelíbilo, jak byla psaná z pohledu Tris i Tobiase, občas jsem se v tom ztrácela. Děj mi přišel celkem zajímavý, byla jsem zvědavá, co po předchozích dílech nás čeká. A konec mě dost rozesmutnil, asi jsem tajně doufala, že to dopadne jinak, i když se to vlastně dalo celkem očekávat, přesto mi ta kniha pořád leží v hlavě. Asi i díky tomu, že celé 3 díly je s tím člověk nějak spjatý a pak se stane toto. A také díky epilogu to co se stalo pořád viselo ve vzduchu, možná bych uvítala, kdyby byl ten úplný závěr trošku kratší. Ale celkový dojem je každopádně kladný.

AriaLissa

První dva díly jsem přečetla a líbily se mi. Bohužel mám takovej blbej zvyk, že se dívám na konec, takže tento díl jsem bohužel nezvládla dočíst... Proč to muselo dopadnout takhle? Vsadím se, že to tak dopadlo i ve filmu, který jsem neviděla a asi se na něj nikdy dívat nebudu.

dancadragneel

Tuto sérii jsem vždycky zbožňovala a tak není divu, že jsem po přečtení tohoto posledního dílu bulela jako malé dítě a chtěla knihu spálit. Neočekávaný konec mě rozhodně silně zasáhl a rozhodně doporučuji tuto sérii přečíst. Ten zážitek z toho čtení za to...

PS. Na film se vykaslete kniha je rozhodně lepší...

Lucifer.CK

Asi nejlepší díl z celé série. Trochu mi ale vadil popis smrti hlavní hrdinky, nezdál se moc uvěřitelný. Samotný epilog byl tak trochu podivný.
CK

Mishelle.01

Knížka byla občas už moc dlouhá, ale i tak se mi líbila :-). Čtyřka už mi moc nepřipomínal toho silného a sebevědomého kluka, jako v prvních dvou dílech. Z části chápu, že si chtěl dokázat, že i přesto, co se o sobě dověděl, za něco stojí, ale občas už to bylo moc... SPOILER: Nechápu, jak mohla Veronica Roth udělat na konci něco takového!! Samozřejmě se to vzhledem k Trisiným sebevražedným sklonům dalo čekat, ale myslím si, že na konci každé série knih by měl být správný happy end, ten tomu chyběl..

Janičta

POZOR DROBNÉ SPOILERY. No nic moc.... Začátek byl docela slibný, ale pak se to celé pokazilo. Tris měla jakoby tunelový vidění a Tobiase moc nepodpořila. Nechala ho v tom pěkně vykoupat a navrch se ukázalo, že ho ani pořádně nechápala. To, že jdou vlastně z jednoho boje do druhého mi pak přišlo zbytečně nastavováné. Ale asi chápu, co tím autorka chtěla ukázat. Konec byl překvapivý a smutný.