Povoláním likvidátorka

od:

Povoláním likvidátorka

Kniha z žánru historická fantasy se zabývá zvrácenou situací v císařství Arlien, kde šlechta dává jasně najevo svou pozici bez ohledu na obyčejné lidi. Kvůli vysoké kriminalitě, která je částečně císařstvím podporována, existují v zemi Nosiči smrti - nájemní vrazi, nejnižší stupeň, kterými ostatní pohrdají, neboť za svou práci berou peníze; zabijáci, druhý stupeň hierarchie; likvidátoři, nejvyšší a nejčestnější stupeň, zaměřeni na vymýcení sítě zločinců (v dnešní době by se použilo označení organizovaný zločin). Kniha parafrázuje situaci současného světa a přináší nový pohled na nejobávanější téma většiny lidí - smrt. Příběh se opírá o zapomínanou vlastnost člověka - čest a vnitřní odhodlání dostát přísaze nebo slibu, ať je cena jakákoli....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/318067/povolanim-likvidatorka-6BA-318067.jpg 3.25
Žánr:
Literatura česká, Duchovní literatura, Mytologie
Vydáno:, Nová Forma
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Sidonie
09.01.2017

Knížka je krátká, neztrácí tempo, dočíst se dá. Bohužel logika příběhu často pokulhává, žádnou postavu si neoblíbíte, a tak je vám osud hlavní hrdinky vlastně volný. Její motivaci nechápete, takže jsou vám volné i její cíle.

Je třeba brát ohled na to, že jde o prvotinu začínající autorky. Odvyprávět příběh umí, příště by to chtělo příběh lépe promyslet.


Autor a jeho další knihy

Šárka Uhrová

Šárka Uhrová
česká, 1992

Uživatelé mají knihu

v Přečtených5x