Povolání: Žena

Povolání: Žena https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1375/povolani-zena-vydani-1375.jpg 4 49 6

Kniha Povolání: Žena obsahuje dva humoristické tituly známé americké fejetonistky Ermy Bombeckové: Jen počkej, až budeš mít vlastní děti a Mateřství, druhá nejstarší profese. První z nich zachycuje drobné, všední trampoty z rodinného života, při jejichž četbě zjistíte, že běžné trable s dospívajícími dětmi skutečně nemají hranic. V druhé knížce, která poprvé vyšla v roce 1983, Erma Bombecková zobrazuje řadu nejrůznějších ženských osudů - každý tak jiný, a přece tak stejný. Určitě se v některé z "nehrdinských hrdinek" poznáte i vy sama. Obě části knihy Povolání: žena spojuje sarkastický tón a ironický nadhled, jimiž se americké autorce daří v čtenářích vzbudit konejšivý pocit, že nejsou ve svém "utrpení" sami, a zároveň je i pobavit.... celý text

Literatura světová Humor Rodina
Vydáno: , Ikar (ČR)

Just wait till you have children of your own! Motherhood, the second oldest profession , 1991

az007
01.02.2021 5 z 5

Tuto autorku mám moc ráda, takže není, co dodat. Už se těším na další knihu od ní a je mi jasný, že stáhnout vedle rozhodně nemůžu. Od ní nelze číst něco špatného.

claudiavas89
08.08.2020 3 z 5

moja prva čítana kniha od autorky. Z prvej polovice knihy som bola nadšená a rýchlo som ju preluskala, ta druhá sa mi až tak nepáčila.

Tapeworm
27.11.2017 4 z 5

Mě se kniha líbila moc, sice je asi lepší, když má člověk s puberťáky zkušenost, ale aspoň vím, co mám čekat :)

knihomolka525
05.07.2016 5 z 5

mám 9 knih této spisovatelky mimo titulu Ať žije Erma - hodnotím tedy jako celek

smaille
02.07.2013 3 z 5

asi si přečtu znovu, až budu mít děti v pubertě :-) nečetla se mi dobře, musela jsem se přemáhat, abych nepřeskakovala

Neoxin
05.01.2012 3 z 5

Nemohu si pomoct, ale kniha mě neoslovila tak, jako jiná tvorba paní Bombeckové. Například u knihy Rodina: Sladká pouta, která škrtí jsem permanentně vyprskávala smíchy, ale u této knihy nikoli. Je také trochu jinak psaná, než ostatní knihy. Možná jsem příliš kritická, neboť se jedná o vtipnou a dojemnou knihu. Určitě se člověk u této knihy zasměje. Dávám ale nižší hodnocení kvůli tomu, že ji srovnávám s ostatní tvorbou.