Povídky z jedné kapsy / Povídky z druhé kapsy

Povídky z jedné kapsy / Povídky z druhé kapsy https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64297/bmid_povidky-z-jedne-kapsy-povidky-z-dru-DIQ-64297.jpg 4 1367 158

Sborník detektivních povídek "Povídky z jedné a z druhé kapsy patří mezi to nejlepší, co kdy bylo v tomto žánru napsáno. Odhalení zápletky je vždy podloženo dokonalou charakteristikou postav, jejich morálkou. Většina těchto povídek patří do zlatého fondu české literatury a jejich náměty jsou natolik originální, že byly mnohokrát znovu a znovu použity a přesto dokáží vždy překvapit a nadchnout.... celý text

Ninjer
10.03.2020 4 z 5

Právem oceňovaná sbírka (resp. sbírky) Karla Čapka. Čapkovi opravdu formát povídek jde. Jsou úderné a člověk se může tak akorát pokochat autorovým citem pro jazyk a schopností vyobrazit různé profese a typy lidí. Samozřejmě dnes to má i hodně nostalgickou hodnotu, protože se dnes žije a pracuje přeci jen jinak. Každopádně zde nejde jen o formu, obsah je totiž nadčasový a má co říct i dnešní společnosti. Některé povídky jsou milejší, jiné vtipnější, u některých může i trochu zamrazit. Všechny si ale drží svou vysokou kvalitu.

Vynikající počtení.

Osm čtivých vyprávění z deseti.

martineden
26.02.2020 5 z 5

Vynikající dílo. Takový Ukradený kaktus, Modrou chryzantému můžu číst stále dokola.

Džerkys
17.02.2020 5 z 5

Pěkně napsané krátké povídky...

allebra
16.02.2020 5 z 5

Velmi příjemné čtení, dokonale propracované postavy, plné obyčejné lidskosti. Ze všech povídek na mě dýchala atmosféra té doby a vtáhla mě do děje. Ráda se k Čapkovým povídkám zase vrátím.

Miladad
15.02.2020 4 z 5

Z druhé kapsy mě bavily víc. Oba díly jsou ale super Čapek odhaluje lidskou povahu v její pravé podobě často maloměšťácké a přízemní motivy jednání lidí.

B-artX
17.01.2020 5 z 5

Čapek s každým dílem ve mě něco nechá. Předá nějakou myšlenku či emoci, které se né a né zbavit. A stejně jako u mnohých dalších děl od tohoto autora, jsem nadšen. Karel Čapek je velikán, který se narodí jednou za dobu. Jeho styl psaní je naprosto perfektní. Lidské vyprávění postav mi sedlo a já se dokázal vždy vžít do povídky. U povídkových knih se často stává, že vám nějaké povídky nesednou: pomalé, nudné, bez nápadu. To zde není, ze všech povídek jsem byl rozpačitý jen u jedné, a to se zatím žádnému spisovateli nepovedlo.
Povídky z jedné a druhé kapsy jsou milé, originální a skvěle vyprávěné dílo, co stojí za přečtení.

Adelen
13.01.2020 5 z 5

Knihy od Karla Čapka nikdy nezklamou. Geniálně napsané, moc milé.

MilanCFC
10.01.2020 5 z 5

Velice čtivé, chytré, plné moudrosti a místy dost humorné, místy zase dost hluboké k zamyšlení, až záhadné a to vše na malém prostoru. A to se vůbec nevyjadřuji k jazyku. Tyto povídky se dají číst stále a stále dokola a pořád budete do knihy a příběhů ponořeni. Geniální počin.

hellena1523
30.12.2019 5 z 5

Je pravda, že Čapka miluju spíš pro jeho cit pro jazyk, než pro děj jeho povídek a hlavně chování postav - tolik lidskosti v jedné povídce, to je pro mne jako pohádka pro dospělé.

mia.com
30.12.2019 5 z 5

Sice jsem to louskala pár měsíců, protože mě povídky moc nebaví, netáhne mě to zpět ke čtení, ale Čapkův styl je skvělý. Krásně si hraje se slovy a hlavně s lidskými osobnostmi.

Kackap
27.12.2019 5 z 5

Od Čapka mám nejraději jeho povídky a z povídek ty Z jedné a druhé kapsy, asi si je budu muset pořídit do své knihovny. Obzvlášť Poslední soud a Případ s dítětem mi utkvěly v paměti.

ibáG
16.11.2019 5 z 5

Pro mě tak krásná knížka, kterou miluju už od základky. Pamatuju si, jak jsem ji četla na táboře a hrozně se mi to líbilo. Čapek je prostě Čapek. Tady asi není třeba nic dodavat. Ten vytříbený jazyk, náměty... A ty ilustrace Cyrila Boudy (vydání Československý spisovatel, 1978)! Dnes uz knihy s ilustracemi moc nevycházejí. Škoda. Vychází naopak příliš knížek a dost často nevalné kvality po obsahové stránce a taky jsou nyní moderní tzv. tlusté knihy, které mají roztažené řádkování a silné nažloutlé stránky. To aby měl zákazník pocit, že peníze nedává za malou knížku. To je jako když si koupíte velkou krabici sušenek a vevnitř je sáček, který sahá tak do poloviny té krabice.

Lac
14.11.2019 5 z 5

Netřeba komentář

terimila
03.11.2019 5 z 5

Tohle je Čapek v plné síle a v plným kouzle, tohle je Čapek, kterýho mám ráda a na kterýho nedám dopustit. Tohle uměl nejlíp. Nádherně v tom ladí styl vyprávění a samotné příběhy a postavy. Laskavý a jazykově překrásný vyprávění, kouzelný postavičky, nečekaný a úsměvný rozuzlení, do toho pěkné a zajímavé úvahy o lidech, společnosti, zločinu, spravedlnosti. A ve všem je jaksi cítit úcta, laskavost a láska k lidem a lidstvu, dokonce i k těm kriminálníkům. Tohle se dá číst pořád znova a znova, což taky dělám. Přemýšlím, jestli to náhodou není má vůbec nejčtenější knížka. :-)

Agatha84
25.08.2019 5 z 5

Povídky čtu již poněkolikáté a stále ze svého kouzla neztratily ani písmenko :-)

DoktorAntonio
01.08.2019 5 z 5

Kapesní povídky jsou klasika největší. Paráda.

Radka1911
10.07.2019 5 z 5

Sbírka krásných detektivních povídek. Krásné, nostalgické, příjemné čtení.

Filip555
05.05.2019 5 z 5

Tato kniha mě maximálně překvapila. U povídek jsem se ani trochu nenudil a ta krásná čeština... DOPORUČUJI!!!

hrdlickova_61
02.04.2019 5 z 5

To se čte, jen se to pije. A film režiséra Martina Friče z roku 1947 Čapkovy povídky je kapitola sama pro sebe. Někomu se může zdát kýčovitý, hlavně v závěru, ale podle mě by s ním byl Karel Čapek spokojený, jak jeho předlohu vystihuje.

KrysaHelena
29.03.2019 5 z 5

Krásná čeština a z 99% skvělé povídky.