Povídky z jedné kapsy

Povídky z jedné kapsy https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71869/povidky-z-jedne-kapsy-71869.jpg 4 1229 135

Sborník detektivních povídek z pera Karla Čapka patří ke skvostům české moderní prózy a právem náleží do zlatého fondu české literatury. Příběhy s kriminální zápletkou autor povýšil na studie člověčenství, které dokáží vždy překvapit a zaujmout.

Sněžková
11.02.2015 5 z 5

Knížka povídek, kde vás do jedné všechny překvapí a na druhou stranu si říkáte, že je vlastně všechny dobře znáte. Asi nejmilejší mi přišla Modrá chryzantéma, nejvíc mě ale sebrala poslední - Zločin na poště.

Dudu
01.02.2015 5 z 5

Štrádoval jsem si to jednou navečer po hlavní silnici domů. Byl jsem v dobré náladě, posilněn trochou toho dobrého červeného moku, který se dělá kvašením hroznů, a vzpomínal na pěkné příběhy. A zrovna když jsem odbočil na lehce zasněženou cestu vedoucí k naším vrátkům a uviděl stopy ve sněhu, vzpomněl jsem si na tu krásnou POVÍDKU a říkal jsem si, zda bych byl stejně všímavý mizících se šlépějí, jako knižní, tuším že z restaurace jdoucí hrdina. A zda bych tento nepochopitelný jev řešil podobným způsobem, či bych prostě pouze zakroutil hlavou a řekl bych si jen: "To se ale dějí na světě věci...".

Matt Baker
04.01.2015 4 z 5

Neměl jsem problém knihu přečíst během chvilky, jen opravdu minimum povídek mi nesedlo.

pkweb.eu
02.12.2014 3 z 5

Příjemná oddychovka.

wooloong
22.11.2014 5 z 5

Tak jak to bylo s těmi Šlépějemi? Co se stalo s tím, kdo je vytvořil? Tahle pomíjivá a přesto věčná záhada, kterou nakonec zasypal čerstvý třpytivý sníh, mě trápí už spoustu let.

Koňadra
03.11.2014 5 z 5

Krásne, milé, ľudsky prijímané i to neľudské ... detektívne príbehy, ktoré nie sú detektívkami.

bondula
29.09.2014 5 z 5

Čapek nepotrebuje na dobrý kriminálny príbeh stovky strán. Na malom priestore dokáže rozohrať úžasne zamotaný dej. A to je iba jedna rovina týchto jeho mikropoviedok. Každá z nich má i hlbší rozmer , stále sa dotýkajúci kriminálneho prostredia - úvahy o vine a spravodlivom treste, pomsta, zodpovednosť pred sebou samým a pred zákonom, atď. Ďalším úchvatným dielikom, ktorý prispieva k skladačke celkovému dojmu z poviedok je kolorit postáv a postavičiek, vskutku čapkovských. Jedinečné charaktery, ktoré i keď ich stretnete len na pár stránkach, v pamäti Vám utkvejú. A že nie všetky príbehy sú vysvetlené, alebo dorozprávané dokonca? No a? Ako dobrý vyšetrovateľ, i čitateľ si musí vedieť čo to domyslieť. A naučiť sa žiť s vedomím, že existujú veci, ktoré sa nikdy nedozvie...

pajaskooo
21.04.2014 4 z 5

Moje nejoblíbenější - Modrá chryzantéma :)

Kmotr99
03.04.2014 4 z 5

Samozřejmě se liší povídka od povídky, ale většina z nich je opravdu špičková a Čapek dokázal na tak omezeném prostoru několika stran obsáhnout vše, včetně trefného a vtipného vyprávění a neméně trefné a vtipné pointy. Dá se k tomu stále vracet.

Denisa_a
31.03.2014 3 z 5

Povinná četba a také moje vylosovaná otázka na maturitu, takže tuto zajímavou knihu si budu pamatovat velice dlouho :-)

JakubKP
14.03.2014 5 z 5

Úžasné povídky, plné ne jen detektivních případů ale i vyšších věcí. Myslím, že každý si najde své!

mpb1913
22.01.2014 4 z 5

Příjemné jednoduché oddechové.

Stamby
09.01.2014 4 z 5

Předem bych se Vám pane Čapku chtěl omluvit, že jsem dal této kapse čtyři hvězdy. Moc rád bych toto dílo ohodnotil lépe, leč druhá kapsa byla o kousíček lepší a dát jí šest hvězd je prostě nemožno :(

Tyto povídky se čtou velice lehce, pro dobrou chvilku a zkrátka pro radost z překvapení nad krásným příběhem.

smnpka
27.12.2013 4 z 5

Super. Pro mně asi i lepší než dvojka.

mauvais-ange
29.11.2013 5 z 5

Tyto povídky se mi velmi líbily, jsou dobře napsané, většina případů se vyřeší obyčejným selským rozumem a nechybí v nich ani humor a ponaučení.

Elhzar
21.10.2013 4 z 5

Ačkoli jsou povídky ze soudního a kriminalistického prostředí, působí až roztomile.

růža
20.08.2013

Velmi příjemné čtení. Člověk se nejen pobaví , ale také zamyslí.

tatruszka
27.06.2013 4 z 5

Četla jsem pár vybraných povídek kvůli maturitě, ale u všech jsem zasmála a dost mě pobavily. Pan Čapek uměl psát s vytříbeným vkusem a to se moc cení.

_sjuu_
27.05.2013 5 z 5

moc mě to bavilo :))

M.M
20.05.2013 5 z 5

Zajimavé, čtivé, vtipné povídky. Rozhodně doporučuji :)