Povídky z jedné kapsy

Povídky z jedné kapsy https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71869/povidky-z-jedne-kapsy-71869.jpg 4 1229 135

Sborník detektivních povídek z pera Karla Čapka patří ke skvostům české moderní prózy a právem náleží do zlatého fondu české literatury. Příběhy s kriminální zápletkou autor povýšil na studie člověčenství, které dokáží vždy překvapit a zaujmout.

babystar
12.10.2021 5 z 5

Úžasná knížka povídek. Dají se číst stále dokola, ale tentokrát jsem si je poslechla načtené našimi výbornými herci. Jsou to povídky plné moudra, jemného humoru a pochopení k lidským slabostem. Provází mne celým životem. Občas si vzpomenu na loupežného vraha Kuglera a jeho skleněnou kuličku a když napadne někdy sníh, tak se dívám, zda i v naší ulici se neobjeví záhadné stopy ve sněhu.

Vendy1993
01.06.2021 4 z 5

krásné čtení a kolikrát velmi vtipné ;) na tuhle knížku do smrti nezapomenu protože jsem si jí vytáhla u maturity ;) díky bohu za to :D

Jaruš7
23.05.2021 5 z 5

Audiokniha načtená hereckými elitami.
Není nad profesionální přednes interesantního děje, ve kterém se vždy najde něco moudra.
Časy dávno minulé, plné lidského hemžení ve vodách kalných - kriminálních, s fištróny co chtěli přechytračit svět.
Český poklad, fajnovost.

RADOST
04.05.2021 4 z 5

Nostalgie dávných časů, které plynou jaksi pomaleji a přívětivěji. Pochopení i pro černá zákoutí lidské duše. Skvělé charakteristiky osob. Nenásilné poučení, špetka nadhledu a vtipu. To vše vyjádřeno nádhernou bohatou češtinou.
Povídky, ke kterým jsem se vrátila po padesáti letech a znovu oceňuji jejich lidskost a krásu.

kuky921
02.04.2021 5 z 5

Perfektní povídky, krásné a kouzelné počteníčko ....

Ronnie68
02.04.2021 3 z 5

Kniha rozhodně stojí za přečtení ... ale je pravda, že některé povídky mě bavily více a jiné trochu méně ... ale zas tak špatné čtení to rozhodně nebylo ...

harena
14.02.2021 5 z 5

Čapkovy detektivní povídky jsou plné pochopení pro lidské slabosti a blbosti, plné laskavosti, jemného humoru a radosti ze života. Každý den jsem si ke kávičce přečetla tři až čtyři povídky a těšilo mě, že si je ještě po těch desítkách let pamatuji. Modrá chryzantéma, Zmizení herce Bendy, Ukradený spis a další jsou nezapomenutelné. Ke knížce se člověk může vracet celý život. Jestliže jste nečetli, určitě doporučuji.

Crimble
05.02.2021 3 z 5

Vcelku příjemné čtení, ale od Čapka jsem čekal trochu víc. Pár povídek znamenitých, jinak malinko nuda.

palka452
11.01.2021 5 z 5

Geniální člověk

DancerAnnBooks
04.01.2021 odpad!

Tohle byla špatná volba čety k maturitě. Nic nudnějšího jsem asi nečetla. Četlo se mi to špatně, protože ta čeština, kterou pan Čapek psal, se nedá číst. Ze všech kapitol se mi líbily asi dvě, protože tam byl aspoň trochu zajímavé. Literatura pana Karla Čapka prostě není pro mě. Hodnotím 0/5.

PeterBahn
27.12.2020 5 z 5

Moc příjemné a čtení, zvláště když ležíte po operaci v nemocnici. Platí i o knize Povídky z druhé kapsy…:-)

rencovav
19.12.2020 5 z 5

Samozřejmě že jsem leckteré povídky už znala, ale stejně jsem si je ráda připomněla. Někdy mě trochu mátlo, jak se někde objevovaly stejné postavy napříč povídkami, ale vlastně spolu nic tak úplně nesouviselo. Ale to nevadí. Oceňuji, jak Čapek prostě bez nějakých cavyků vpluje do vyprávění, jak nechá příběh vyvrcholit a jak mu vždycky pak připíše ještě nějaký dozvuk, v němž se snad skrývá celá pointa a vlastně všechen ten vtip. Měla jsem pocit, že popsal snad všechny možné druhy lidské blbosti - která se za těch sto let vlastně vůbec nezměnila, možná jen trochu vygradovala. Samozřejmě Čapkův styl psaní a jeho nápady zasluhují uznání. A skutečnost, že jsou povídky jak zábavné, tak poučné, tak plné prostých i učených výroků a také se prostě hezky čtou. :-)

MilanCFC
08.12.2020 5 z 5

Velice čtivé, chytré a místy dost humorné, místy zase dost hluboké k zamyšlení, až záhadné a to vše na malém prostoru. Jak jsem napsal jinde - mně osobně by ty šlépěje taky nedaly spát :D Pan Janík je ale můj osobní vítěz. Skvělé.

ZaS
06.12.2020 4 z 5

Klasika, ke které se nedá nic říct. Příjemná uklidňující četba byť někdy logicky smutná.

Kontryhelka
02.12.2020 5 z 5

Povinná četba na střední škole. Dobré čtení, Čapek nezklamal.

Terezka05
07.11.2020 3 z 5

Ne všechny povídky byly napínavé a čtivé.

Cortegos
26.10.2020 4 z 5

Skvělé krátké detektivní povídky při relaxaci. Dobré i k poslechu. Čapek vedle tradiční detektivnosti do příběhů přidává i další rozměr - vtip, ironičnost, ale i další vážnější témata.

Ana72154
23.09.2020 3 z 5

Některé povídky mě celkem pobavili.

orson
05.09.2020 4 z 5

Skvělé povídky, dají se číst i v dnešní době.

IvanaM
26.07.2020 5 z 5

Soubor krátkých detektivních případů, které vás často budou nutit k zamyšlení nad životem. Psáno bohatým jazykem.
Za mne z povídek: Básník, Poslední soud, Případ Selvinův, Šlépěje… Čí jsou? Kam vedou?? Věčná záhada, na kterou se jistě ptal v životě každý :)
A také krásná povídka Zločin na poště, ta mě dostala!