Povídky z jedné kapsy ekniha

Koupit

Soubor 24 filozoficky laděných povídek detektivního charakteru, zamyšlení nad otázkami práva a spravedlnosti, dobra a zla, zločinu a trestu. Několik z nich se dočkalo i filmového zpracování. Česká klasika ze Zlatého fondu SME.

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447441/big_povidky-z-jedne-kapsy-EkA-447441.jpeg 4.31103
Povídky, Literatura česká

Vydáno: (ekniha), Petit Press

Kniha Povídky z jedné kapsy

babystar

Úžasná knížka povídek. Dají se číst stále dokola, ale tentokrát jsem si je poslechla načtené našimi výbornými herci. Jsou to povídky plné moudra, jemného humoru a pochopení k lidským slabostem. Provází mne celým životem. Občas si vzpomenu na loupežného vraha Kuglera a jeho skleněnou kuličku a když napadne někdy sníh, tak se dívám, zda i v naší ulici se neobjeví záhadné stopy ve sněhu.

Vendy1993

krásné čtení a kolikrát velmi vtipné ;) na tuhle knížku do smrti nezapomenu protože jsem si jí vytáhla u maturity ;) díky bohu za to :D

Jaruš7

Audiokniha načtená hereckými elitami.
Není nad profesionální přednes interesantního děje, ve kterém se vždy najde něco moudra.
Časy dávno minulé, plné lidského hemžení ve vodách kalných - kriminálních, s fištróny co chtěli přechytračit svět.
Český poklad, fajnovost.

RADOST

Nostalgie dávných časů, které plynou jaksi pomaleji a přívětivěji. Pochopení i pro černá zákoutí lidské duše. Skvělé charakteristiky osob. Nenásilné poučení, špetka nadhledu a vtipu. To vše vyjádřeno nádhernou bohatou češtinou.
Povídky, ke kterým jsem se vrátila po padesáti letech a znovu oceňuji jejich lidskost a krásu.

kuky921

Perfektní povídky, krásné a kouzelné počteníčko ....

Ronnie68

Kniha rozhodně stojí za přečtení ... ale je pravda, že některé povídky mě bavily více a jiné trochu méně ... ale zas tak špatné čtení to rozhodně nebylo ...

harena

Čapkovy detektivní povídky jsou plné pochopení pro lidské slabosti a blbosti, plné laskavosti, jemného humoru a radosti ze života. Každý den jsem si ke kávičce přečetla tři až čtyři povídky a těšilo mě, že si je ještě po těch desítkách let pamatuji. Modrá chryzantéma, Zmizení herce Bendy, Ukradený spis a další jsou nezapomenutelné. Ke knížce se člověk může vracet celý život. Jestliže jste nečetli, určitě doporučuji.

Crimble

Vcelku příjemné čtení, ale od Čapka jsem čekal trochu víc. Pár povídek znamenitých, jinak malinko nuda.