Povídky z jedné kapsy

Povídky z jedné kapsy https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162/povidky-z-jedne-kapsy.jpg 4 1226 135

Sborník detektivních povídek z pera Karla Čapka patří ke skvostům české moderní prózy a právem náleží do zlatého fondu české literatury. Příběhy s kriminální zápletkou autor povýšil na studie člověčenství, které dokáží vždy překvapit a zaujmout. Náměty povídek jsou natolik originální, že byly mnohokrát použity pro filmové zpracování. Klasická díla Karla Čapka jsou ozdobou každé knihovny!... celý text

planet129
28.12.2017

Nebylo dobré rozhodnutí se do knihy začíst během čtecí krize. Po 2 týdnech jsem se proto rozhodla ji odložit. Některé povídky byly povedené, jiné se zabývaly blbostmi. Celkově byla kniha nudná a nezajímavá

hroneczek
31.10.2017 4 z 5

Opět jedna z mála knih povinné četby, která se mi moc líbila a přečtu si ji ráda znovu.

SmallLucia
12.09.2017 3 z 5

Povídky, které mě vždycky na konci dostaly. Čapek je prostě můj oblíbený autor.

daniela2975
31.07.2017 5 z 5

Tuhle knížku jsem četla kdysi dávno na základce a pořád jsem ji nemohla dostat z hlavy. Tak jsem si ji před nějakou dobou koupila na bazaru a mám z ní radost.

Beltrix
07.07.2017 5 z 5

Stejně jako v Povídkách malostranských Jan Neruda, tak i Karel Čapek v Povídkách z jedné kapsy dokázal skvěle postihnout typické české postavičky a figurky. Mistrovsky zvládl na pár stránkách čtenáře vtáhnout a pak zase naprosto přirozeně z povídky "propustit".

Apoška
24.06.2017

Nojo povinna cetba

Žurinka
24.05.2017 5 z 5

prostě PAN ČAPEK

KarinJotova
06.03.2017 4 z 5

Knížka se mi líbila (já osobně miluji detektivky). Přišlo mi zajímavé jak se v díle uvažuje nad postoji člověka ve vztahu ke skutečnosti. :-)

Setapouch
18.02.2017 5 z 5

Tohle bylo fajn, tohle bylo.. vážně moc fajn.
Osobně doporučuji kousek Rekord :)

miri.f
05.02.2017 4 z 5

Co na to říct? Původně jsem knihu vzala do ruky jen z toho důvodu, že se mi nechtělo číst literaturu faktu, které je nyní má knihovnička plná. Naopak, měla jsem chuť na nějaký příběh. Tím větší překvapení mě čekalo, když jsem se během několika předešlých hodin nedokázala od této knihy doslova odtrhnout. Vlastně mě to nepřekvapuje z hlediska velikosti autora. To spíš já tak nějak unikala všem knihám povinné četby, když jsem ještě chodila do školy. Dnes přemýšlím, zda se k nim skutečně postupně nedopracuji... V tomto případě 4* a budu doufat, že seženu i Povídky z druhé kapsy.

daja9361
02.02.2017 5 z 5

Pan Čapek to je geniální pán.

Lanisa1966
29.01.2017 4 z 5

Karel Čapek... Co k tomu dodat, milá klasika, která neublíží, ale ani nenadchne.

Blancheerka
26.01.2017 3 z 5

Kniha je soubor povídek většinou s detektivní a policejní tématikou. Spisovatel se dívá na věci mnohokrát s lehkým nadhledem a píše úsměvným stylem. Nejvíce se mi líbily povídky Poslední soud a Sbírka známek

sarka45
18.01.2017 5 z 5

Tuhle knihu jsem si vybrala do Čtenářské výzvy 2017, jako knihu oblíbenou mými rodiči. Můj tatínek si pana Čapka velice vážil a jeho dílo miloval. Nedivím se mu. Povídky jsou nádherné, veselé i smutné, z některých až mrazí, dýchá z nich nostalgie starých časů. Jsou psány bohatým krásným jazykem, kterým pan Čapek vládl zcela bravurně. Navíc byl mistr v odhalování lidských charakterů, které vždy vystihl a popsal neopakovatelným způsobem. Krásná kniha.

angloumene
14.01.2017 4 z 5

Čapkovi detektivní příběhy mám o něco raději, než jeho velká utopistická díla. Namísto předestírání katastrofických myšlenek se soustředí na vykreslení charakterů hlavních postav a tak jsou tyto povídky často výrazně méně ploché.
Navíc komu by se nelíbily obvykle veselé detektivní příběhy, tentokrát z našeho českého prostředí.

tatafa
07.01.2017 3 z 5

Poměrně čtivé povídky, které mne ovšem nijak nenadchly ani nezaujaly.

Anne Leyyd
25.12.2016 4 z 5

Čapkův styl je perfektní. Čtivý, okamžitě chytí a vtáhne do děje. U některých povídek mi přišlo až škoda, že skončily tak brzy, jiné jsem zase dost dobře nepochopila... Vím, že se ke knize jednou určitě vrátím a třeba se na ně budu dívat zase jinak :-)

MotorkaN
30.11.2016 4 z 5

Ke knize jsem se dostala díky povinné četbě a můžu jedině doporučit!
Skvělý byl vždy hlavně konec povídky.

RosaLucis
11.11.2016 5 z 5

Kniha byla neuvěřitelná! Napínavá, čtivá a chytrá. Čapek se dokáže pozastavit nad jinak obyčejnými věcmi a udělat z nich něco mimořádného.

ses3
09.11.2016 3 z 5

Povídky jsem přečetla kvůli čtenářské výzvě. Jsem ráda, že jsem od Čapka něco přečetla a nemohu říct, že by byly vyloženě špatné, ale že bych si knihu koupila nebo ji doporučila dál, to asi ne....