Povídky z jedné a druhé kapsy a další povídky (5 povídkových sbírek)

Povídky z jedné a druhé kapsy a další povídky (5 povídkových sbírek) https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/205762/bmid_povidky-z-jedne-a-druhe-kapsy-a-dal-bKI-205762.jpg 5 23 2

SOUBORNÝ SVAZEK PĚTI POVÍDKOVÝCH SBÍREK Karla Čapka, v nichž různým způsobem a v různém poměru mísí vlídně satirický humor a filosofické zamyšlení. OBSAHUJE: Povídky z jedné kapsy Boží muka Trapné povídky Apokryfy Povídky z druhé kapsy

Povídky , Literatura česká

Vydáno: , Omega

tittanie
tittanie
19.01.2024

Jedná se o vydaný slepenec skvělých povídek od Karla Čapka. Nechápu jenom, proč je vydavatelé museli vydat znova.
Kniha obsahuje Povídky z jedné a druhé kapsy, Apokryfy, Boží muka a Trapné povídky, jak je uvedeno výše, ale všechny ty povídky vyšly jako samostatné knihy, tak proč je slepit a vydat znova?
Povídky z jedné kapsy a Povídky z druhé kapsy se mi velice líbily. Boží muka, Apokryfy a Trapné povídky se mi líbily méně, ale myslím si, že si je přečtu ještě jednou až budu starší, budu je vidět jinak.

MilanCFC
MilanCFC
01.02.2021 5 z 5

Naprostá špica, co sbírka, to skvost. Výborné jsou také poměrně podceňované Trapné povídky, Čapek dokázal do tak malého prostoru nasekat tolik emocí a pocitů. Čtenář se zde zkrátka hluboce zamyslí, leccos si uvědomí a ještě se pobaví.

"Zatím komisař vyslýchal povozníkovu ženu; nevěděla nic, a přesto z lidového instinktu hleděla zapírat."

Část díla

všech 99 částí díla