Povídky pana Kočkodana

Povídky pana Kočkodana https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60845/bmid_povidky-pana-kockodana-WQm-60845.png 4 19 4

Do svazku jsou shrnuty tři desítky humoristických povídek, vybraných z knih: – Povídky pana Kočkodana (1922), – Povídky izraelského vyznání (1926), – Bez místa (Pan Selichar se osvobodil) (1928). Autor v nich podává karikatury maloměšťáků a jejich osudů, vysmívá se byrokratismu, v humoristické zkratce zachycuje prostředí pražských židovských obchodníků.... celý text

mahdal
19.09.2018 2 z 5

Tak pan Poláček mi nesedl. Jeho styl vypravování je v dnešní době už jen pro "fajnšmekry" a pro ty, kteří se o literaturu hlouběji zajímají. I když se jedná o knihu, která se řadí mezi humoristické, tak se mi, bohužel, úsměv na tváři objevil jen zřídkakdy. Asi se doba, či dobový humor, posunul jinam. Avšak nezoufám! Kniha mi poskytla další střípek do mozaiky české literatury 20. století.

Mája01
12.01.2017 3 z 5

Ráda jsem si zase přečetla knihu psanou starou češtinou, prokládanou německými výrazy. Oddychové humorné krátké povídky pobaví, nebo minimálně neurazí. Nejvíce se mi líbila první a třetí část.

Littlewheat
12.01.2017 5 z 5

Chcete se odreagovat? Vypnout? Vypadnout ze stereotypy, ze shonu?
Přečtěte si.
Oddychová knížka, pohodové povídky. Veselé, kultivované, příjemné pohlazení po čtenářově duši.

maryzka
26.04.2012 2 z 5

jsou to povídky humoristickým zpusobem zpracovány jako Haškovi ale Poláček tam má takový kultivovaný humor. Hašek takový drsnější