Povídky otce Browna

G. K. Chesterton, jeden z nejplodnějších a nejúspěšnějších anglických spisovatelů první poloviny 20. století obohatil detektivní žánr ve svých povídkách o charakteristickou postavu nenápadného katolického kněze Browna, jehož zdravý rozum a železná logika doplněná intuicí a důvěrnou znalostí lidské duše řeší nejrůznější zločiny a tajemné události. Populární seriál detektivních povídek autor uveřejňoval od roku 1910 až do své smrti v roce 1936 a celkem jich napsal čtyřicet osm....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/80_/80968/povidky-otce-browna.jpg 4.137

Otec Brown

The Father Brown Stories (1961)

Literatura světová, Detektivky, Povídky
Vydáno:, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Kniha Povídky otce Browna

edith79
18.10.2018

Autor píše zvláštním, šroubovaným stylem a po pravdě mě některé povídky nudily. Asi jsem čekala něco jako Agathu, leč nestalo se. Času stráveného u této knížky ale rozhodně nelituju.

emma24
25.07.2017

Chesterton není spisovatelem pro širší veřejnost a mnoho knih jsem od něj nečetla. Má specifický způsob psaní, který mně vyhovuje a nejedenkrát jsem se přistihla, že se usmívám pod vousy :-) Zfilmování seriálu Otec Brown je tudíž třeba brát shovívavě, ale kdo ho zná z knihy, tak je to velkým plusem.

Shardlake
11.06.2017

Otec Brown k řešení dochází na základě shromáždění všech důležitých okolností k případu a po promyšlení detailů a tímto mi připomínal postavu Hercula Poirota. Hodnotím dvěma a půl hvězdami.

akinomV
03.06.2017

Ačkoliv mám tento styl detektivek ráda (bez brutality a hektolitrů prolité krve), tak nějak to bylo i pro mě nudné. Dost jsem bojovala abych to dočetla.

honyczek
22.09.2016

Povídky, které zaujmou svou jednoduchostí, zároveň zapeklitostí příběhu, která má úplně jiné vysvětlení. Díky otci Brownovi člověk nahlíží na život lidí jiným pohledem než obvykle. Rád knihu doporučím dalším a někdy si to rád pro oddych přečtu znovu.

R.E.M.
21.02.2015

Detektivky s netradičním "detektivem", který pro odhalování zločinu nepoužívá sílu, vědu, ale svůj mozek. Není to typ detektivek, který by mě nějak zvlášť bavil.

Ikkju
03.05.2013

Chesterton mi přijde jako jeden z mála lidí, kteří dokážou věci otočit o 180 stupňů opačně než je vidí všichni ostatní, a vy jste najednou přesvědčeni, že správný náhled je ten jeho...

Jirka73
05.08.2011

Brilantní povídky z časů, kdy se ještě psaly originální detektivky a kdy se počítalo se čtenářem jako s inteligentní osobou. Tato útlá knížka je mistrovským dílem plným záhad a samozřejmě humoru. Chesterton je prostě Chesterton...

WEIL
28.06.2011

Nejsou to povídky podle mého gusta, ale drobné radostné počteníčko jsem si tu a tam našel.