Kocour z Montmartru

Kocour z Montmartru https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/187752/kocour-z-montmartru-187752.jpg 4 299 66

Druhá sbírka povídek o kočkách a jejich lidech z pera známé autorky detektivek Michaely Klevisové vypráví veselé i dojemné příběhy kočičích hrdinů, které se proplétají s těmi lidskými.

LisaEla
06.03.2018 2 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem se s chutí vrhla i na druhý, ale musím říct, že tento mě dost zklamal. První byl chytlavý, čtivý, pohodový, druhý mi přijde jako knížka, která vznikla pouze proto, že se první povedla. Některé povídky jsou dobré, ale podruhé bych knížku už nečetla.
PS: Detektivky této autorky jsou naprosto super!

Trina1
13.02.2018 5 z 5

O Michaele Klevisové jsem věděla jen to, že píše detektivky. Proto jsem byla velmi překvapená, co jsem si to v knihovně vlastně půjčila. Mile překvapená. Bylo to příjemné čtení, pohladilo na duši :-).
Nejvíc se mi líbily povídky Kočičí štěstí a Nejvyšší čas dostat rozum. Jsou velmi poučné :-)

dqenisa
18.01.2018 4 z 5

Knížka byla opět hezká, ale nepřišla mi tak čtivá jako předešlé knížky. Jinak povídky byli hezké, zajímavé a místy i poučné co se týká toho jak můžeme vnímat svět kolem nás.

Samira
03.12.2017 4 z 5

První kočičí povídková sbírka se povedla tak, že bylo jasné, že pokračování na sebe nenechá dlouho čekat. Jsem za něj velmi ráda, ale zůstanu věrná knize první .
Ta byla dokonale vyvážená, všechny příběhy a každá jednotlivá kočička jedinečná.
První polovina Kocoura z Montmartru se nese ve stejné kvalitě a duchu. Druhá je pak více věnována lidem. Zde jsem nebyla zdaleka tolik oslovena a musím říci, že povídkám v mých očích něco chybělo.
Je to však pravděpodobně jen mým individuálním pohledem a u třetí kočičí knihy bude znovu hledat to pomyslné okouzlení,
neboť za přečtení určitě stojí!

Prateri
01.12.2017 4 z 5

Nedávno do mého života vstoupila toulavá kočka.Sousedé na ní volali "táhni", jakmile se objevila na jejich dvorku, a tak jsme ji pojmenovali Táhni. Milá Táhni nás adoptovala. Byla krásná - zrzavobílá s černou velkou skvrnou na hlavě - úžasná kombinace a ten výraz v kočičí tvářičce, jen promluvit. Na toulky chodila stále, lidí se nebála a vždy se k nám vracela. Už je to pár týdnů, co se Táhni nevrátila. Pořád čekám.
Kniha Kocour z Montmartru mě potěšila. Jsou to milé povídky o hrdém tvorečkovi, který s námi sdílí domov.

Neami2
04.05.2017 4 z 5

Milé povídky o kočkách. Některé jsou slabší, některé jsou skvělé, ale tak už to v povídkových knížkách bývá. Každopádně jsem ráda, že jsem si ji přečetla, stejně jako u prvního dílu, a moc ráda bych si přečetla i poslední knihu.

ally74
19.03.2017 4 z 5

Hřejivé a milé kočičí příběhy a nejen kočičí.

raty
13.03.2017 4 z 5

Příjemně strávený čas s milými příběhy o kočkách a lidech.

harena
18.11.2016 4 z 5

Paní Klevisové se podařilo napsat velice milé, vlídné , něžné a některé i dojemné povídky. Moc příjemné čtení na sychravý listopadový den. Zkusím i některé její detektivky. Doporučuji, knížka potěší a po duši pohladí.

martina.bella
07.11.2016 5 z 5

Pustila jsem se do ní proto, že mě moc bavila autorčina povídková kniha Štěstí je zadarmo. A opět spokojenost! Povídkami se míhají číči (o čemž vypovídá už obálka), i když příběhy jsou hlavně o lidech. Měla by to být povinná četba pro lidi, kteří si plánují pořídit kočku a dosud žádnou neměli, jelikož z příběhů se mezi řádky o kočičí duši hodně dozvídáme.

unhappy69
03.08.2016 3 z 5

Chtěla jsem něco nenáročného na čtení a sáhla po téhle. A protože kočky mám ráda, tak jsem byla spokojená. Knížka se mi líbila a přečtu si i Čekání na kocoura.

Dimas
15.07.2016 4 z 5

Moc fajn knížka.

alnahu
22.05.2016 3 z 5

Příjemné ,čtení o kočkách a lidech.Kočičí povídky se mě docela líbily.

deynna
31.01.2016 4 z 5

Po téhle knize jsem sáhla víceméně náhodou, coby milovník koček, a nic moc jsem od ní neočekávala. O to milejším překvapením byla. Texty krátké, jednoduché, přečtené během chvilky, ale nejsou tak úplně jen o kočkách, vždycky je uvnitř něco víc a je to spíš o lidech než o zvířatech a není to vždy radostné. Některé povídky mě rozesmutnily, jiné dojaly, některé byly prostě milé. Ráda jsem Michaelu Klevisovou poznala a neméně ráda si přečtu i její první kočičí povídkovou knihu.

HDosoudilová
26.11.2015 3 z 5

Povídky z této knihy byly snad ještě lepší než z té první. Celé se to četlo dobře a lehce, povídky měly pointu. A určitě mi změnily pohled na samotné kočky.

Aneleh
22.11.2015 5 z 5

Od koček se máme co učit. To ví každý, kdo kočky chová a zná je. Jak moc nás ovlivňují a obohacují. Všechny příběhy o nich jsou krásné, ale nejvíc se mi líbilo "Kočičí štěstí", protože tam jsou přehledně v sedmi bodech vyjmenována všechna kočičí pravidla a vtipně podána psychoterapie od kočky Černé.

combatgirl
09.11.2015 5 z 5

Knížka se mi velmi líbila.Nemyslím si,že by byl první díl lepší,jak jsem četla v komentech,ale je to každého názor.Mě se líbili obě knihy,spíš posuzuji každou povídku zvlášť a každá měla své kouzlo.Jinak se přimlouvám u autorky o další pokračování:-)

lucie.8
15.10.2015 3 z 5

Příběhy z prvního dílu se mi zdály hlubší a čtivější. Ale rozhodně nelituji, že jsem přečetla i Kocoura z Montmartru.

kuky921
16.07.2015 5 z 5

Velmi něžné povídky, které pohledí po duši. Nečetla jsem první knihu, tak nemůžu srovnávat, ale určitě si jí opatřím.

RADOST
25.06.2015 3 z 5

Kočičí příběhy, v nichž se jejich lidští aktéři dozvídají mnohé o sobě samých.
Nepředčily však povídky z knihy Čekání na kocoura.