Čekání na kocoura

Čekání na kocoura https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129668/bmid_cekani-na-kocoura-mbc-129668.png 4 609 187

Alice složitě hledá cestu k dospívající dceři, Delfína už nechce být dál single, Théo těžce nese stěhování z venkova do města, malý David se musí smířit s rozvodem rodičů... Jedno mají všichni hrdinové společné: lásku ke kočkám. Čtrnáct křehkých příběhů o vztazích lidí, kterým autorka přezdívá „kočkaři“, vám vykouzlí úsměv na rtech a zároveň vás i dojme.... celý text

Povídky , Literatura česká

Vydáno: , Motto

Mermaida
02.01.2023 3 z 5

Taková milá kočičí jednohubka. Celkem líbilo.

mil
02.01.2023 4 z 5

Nemám ráda povídkové knihy, ale příběhy o nelehkých osudech lidí a koček se mi velmi líbily. Miluji dobré konce.

Kaja1
30.12.2022 5 z 5

Takové milé pohlazení na konec roku.

Lenuška69
13.12.2022 5 z 5

Knížka je velmi čtivá a u některých povídek mi bylo líto, že nejsou delší. Soužití lidí a koček a vůbec ovlivnění života kočkami je zde opravdu pěkné popsané a myslím, že kniha je čtivá a oddechová nejen pro milovníky koček! Miluju kočky a vše o kočkách!

kraslicanka
07.12.2022 5 z 5

Jako milovnice koček byla tahle knížka jako pohlazení na duši.

Pentlička
19.10.2022 5 z 5

Čtení, které zahřeje u srdce. První kniha od této autorky a přečtu si další její knihy, protože mi její myšlenky přijdou hodně blízké.

katerina3502
01.10.2022 5 z 5

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě a jako kočičí člověk jsem za to velmi ráda. Povídky jsou krásné a některé z nich velmi dojemné. Nejvíce se mi líbila povídka Čekání na kocoura, protože v dnešním uspěchaném světě by jsme opravdu měli občas zvolnit. Ale i ostatní povídky byly super a příjemný večerní relax před spaním.

Atara16
24.08.2022 5 z 5

Moc hezká knížka o kočkách.

wooloong
16.08.2022 5 z 5

Jako milovník koček nemůžu dát méně než pět hvězd. Knížka psaná s láskou a porozuměním o kočkách a jejich lidech.

Jordanka9
06.08.2022 5 z 5

Jsem absolutni " nekočkař" , ale těch 15 příběhů o kočkách a jejich lidech se mi opravdu líbilo a některé mě chytily za srdce , u jiných jsem se s chutí zasmála.
Asi nejvíce mě oslovila povídka "Svět podle Matesa" ...I diky Matesovi ( kocour vypravěčky) si uvědomuju, že penize , majetek, věk nebo třeba úspěch mají jenom takovou hodnotu, jakou jim prisoudím ..A tim i odpovídám Lenle, která je zvědavá na názor nekočkaře.
Michaela Klevisová prostě umí
psát a to zřejmě nejen detektivky.
Vlastně jsem si šla do knihovny půjčit další pokračování s inspektorem Bergmanem, knihu neměli, tak alespoň něco jiného od autorky a prosím- milé překvapení !!!

Felidae
31.07.2022 4 z 5

Jsem kočkař, tak se mi knížka nemůže nelíbit.

Janca001
29.07.2022 5 z 5

Tuto knihu jsem objevila díky čtenářské výzvě a jsem za to moc ráda. Miluju kočky a číst o nich je pro mě srdeční záležitost. Je to vážně hezké čtení. Každá povídka má něco do sebe. Můžu jen doporučit.

Eicherik
15.07.2022 5 z 5

Jedna z knih, ke kterým by měl knihkupec rovnou přibalit balíček papírových kapesníčků. Povídky byly vcelku vyrovnané a Mikeš na obálce má nádhernej kukuč.

Lenla
09.07.2022 5 z 5

Pro milovníky koček moc pěkná kniha. Přečte se za jedno odpoledne. Já byla nadšená z každé povídky a i pár slz ukáplo. Kočky jsou úžasná stvoření a tyhle příběhy mi to jen potvrdily. Ale zajímal by mě názor na knihu od nekočkařů, jestli i je by to pevné spojení člověka s kočkou takhle dojalo.

Květi62
30.06.2022 4 z 5

Příjemné čtení na pohodu. Čtení o kočkách a lidech. Lidech, kteří když najdou svůj vztah ke kočkám, najdou i sami sebe. A já jsem v knize našla známou pravdu, že "kočka je zrcadlem svého člověka: pokud je klidný a vyrovnaný, chová se tak i ona. A čím víc svobody jí dáte, tím oddaněji k vám přilne".

jasnyj
27.06.2022 5 z 5

Přestože je to i o kočkách, nejsou tam vždy ústředním bodem. Michaela Klevisová bravurně vyjádřila svůj talent pro nádherné vyprávění příběhů. A nenásilné upozornění na některé nemoci společnosti (Svět podle Matesa). Je to skvělé a velmi příjemné povídání ze života. Díky.

karoli77
19.05.2022 5 z 5

Tohle je tak krásná a milá kniha, kterou nedokážu odložit a čtu jí všude. Autorčiny detektivky miluju, proto jsem v knihovně skočila i po téhle knize a jsem vážně okouzlená. Že Michaela Klevisová umí svým psaním naprosto dokonale přiblížit okolí a místa, o kterých píše, to jsem věděla. Že dokáže perfektně vystihnout charaktery postav, to o ní také vím. Ale že dokáže psát tak poutavé povídky, ze kterých mi bude tak strašně mile a příjemně, to jsem nečekala. Tahle knížka je skvělá. O obyčejných věcech, situacích, místech, o kočkách a jejich lidech. A právě proto je úžasná, s jistotou hezkého čtení vám jí vřele doporučuji...

Jara.v
18.05.2022 4 z 5

Kniha byla taková milá jednohubka. Některé příběhy mě hodně bavily, ale jiné zase vůbec. Ale jako velká milovnice koček hodnotím knihu za celkem povedenou.

Radka1911
02.05.2022 5 z 5

Další krásná sbírka povídek o kočkách a jejich lidech.

LeserDe
25.04.2022 5 z 5

Nedojala jsem se, ale přesto knihu hodnotím plným počtem, protože mě velmi bavila.