Povídky na tělo

Povídky na tělo https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354278/mid_povidky-na-telo-4jJ-354278.jpg 3 110 38

Po několika románech a autobiograficky laděných prózách přichází Martina Formanová se souborem kratších povídek, které spojuje společné téma – partnerské a intimní vztahy v nejrozmanitějších podobách. S pochopením a humorným nadhledem líčí mnohdy bizarní situace a trapasy, v nichž se ocitáme v důsledku konfrontace našich snů, cílů a záměrů s realitou. Střetává se tu nejen ženský svět s mužským, ale i naše představy o sobě a o druhých se skutečným a často nahodilým chodem světa. Aktéři povídek jsou nejrůznějšího věku i společenského a profesního postavení. Čtenář se tak setkává např. s třináctiletou dívkou, v níž probouzející se sexualita vyvolává odpor i romantické snění; se všestranně úspěšným a neodolatelným mužem, kterého dostihne drobné selhání v mládí; s obyčejnými mileneckými a manželskými páry středního věku unavenými stereotypem; s mladou překladatelkou přivydělávající si nejstarším řemeslem světa; s padesátníkem, permanentně vystrašeným ze své ženy… Autorčiny momentky z milostného a sexuálního života živočišného druhu homo sapiens jsou chápavou a vtipnou četbou obohacující obě pohlaví.... celý text

Povídky , Literatura česká

Vydáno: , Prostor

Povídky na tělo , 2017

Doubravka1975
13.11.2023 3 z 5

Oddechové, krátké povídky, ale za mě nic moc

zdenaR
22.03.2023 1 z 5

Velké zklamání, nedokázala jsem v rámci audio doposlouchat. Natož pak číst :-(

viweb
07.10.2022 5 z 5

Za mě ano. Jednotlivé příběhy některé slabší jiné výborné. Čtivé, já jsem si odpočinula!

Pralinka1910
15.10.2020 1 z 5

Obálka knihy mi přijde ošklivá a to co je uvnitř, je typické čtení z dámských časopisu - neurazi, nenadchne a nějak se vyplní stránky. Myslím, ze povídky na teto úrovni vymysli bez problému každý maturant. A na straně 178 - dle komentáře níže - jsem se opravdu zasmala. Tímto oceňuji, ze někdo udržel pozornost až do samého konce:) já jsem skončila v půlce....

Crimble
08.03.2020 3 z 5

Audiokniha, kde každou povídku čte jiný hlas. Zajímavý nápad. Jinak takový standard Formanové. Někdy banální a nudné, někdy překvapivě výstižné a vtipné. Do auta dobrý!

čohynka
13.11.2019 4 z 5

Mě se knížka líbila, tak nějak mile pohladí po duši... Některé povídky byly sice kratší, než by si zasloužily.. Ale jako celek - u mě dobrý.. :)

vladka321
16.10.2019 1 z 5

Auuu, auu, au. A to doslova. Knihu jsem si půjčila s tím, že povídky budou tím nejlepším, co budu dávat v nemocnici při čekání. Poté jsem se však skoro cítila trapně, cože to vlastně čtu. Infantilní příběhy, toť asi vše, co bych k tomu napsala.
Pro odlehčení nejvíce jsem se asi zasmála na str. 178, kdy bylo zaměněno slovo třímající za dřímající - tak za tuto paradoxně chybu dávám jednu hvězdičku. A kdo chce pochopit, ať se tam prostě pročte :)

schillerter
03.10.2019 4 z 5

Mně se povídky líbily. Reálné příběhy, které se dobře čtou.

Dunkelhell
25.09.2019 odpad!

Jak tohle Prostor může vůbec vydávat? Viewegh je proti tomuhle "dílu" mistr. Klišé, fráze nic novýho, nuda. Napsal bych četba pro matky na mateřský, ale to bych urážel matky.

Anna27
22.08.2019 4 z 5

Zas jiný styl psaní, než jsem zvyklá, ale byl zajímavý, čtivý a bavilo mě to.

knihovna1
17.07.2019

Na knihu jsem se těšila, neboť mě nabudil rozhovor Martiny Formanové v rozhlase. Ale trochu mě zklamala. No spíš nepotěšila i trochu nudila. Škoda. Ale nemohu říct, že je kniha špatná. Ten rozhovor mě ovlivnil a zlákal. Jak píšete, je to tenká, moderní knížka, nenáročná, na dovolenou či do metra, vlaku.

Bulldog
27.06.2019 3 z 5

Docela příjemná oddechovka..

Aleh
11.03.2019 3 z 5

Povídky s příléhavým názvem Povídky na tělo se dobře čtou. Všechny je spojuje téma partnerských vztahů v nejrůznějších podobách. Jednotlivé příběhy spojují trapasy, do nichž se postavy jen tak náhodou a mimochodem díky svým vztahům dostanou. Martina Formanová je komentuje lehce, s úsměvem a patřičným nadhledem a vtipem.

Daisuke
12.02.2019 3 z 5

Čekal jsem méně, nakonec jsem byl docela příjemně překvapený. Lehkou rukou psané povídky z mezilidských vztahů, pobaví, neurazí a jdou jedním uchem dovnitř, druhým ven. Jen ty mužské postavy se mi zdály takové dvourozměrné...

kykyna42
23.12.2018 5 z 5

Pěkné a hlavně vtipné povídky ze života.

miuk
27.07.2018 3 z 5

Dalo se to zvládnout za jedno oddychové letní odpoledne.

Alma5
24.07.2018 3 z 5

Sada výsečí že životů více či méně nešťastných lidí převážně středního věku. Čtivé, ale pro mně příliš smutné a depresivní.

lidunka1
22.06.2018

Tak jste mi, milí hodnotitelé pomohli, knížku si nepůjčím.

AltaMari
16.06.2018 2 z 5

Neurazí, nenadchnou. Dobře by se vyjímaly v nějakém časopise pro ženy, na knížku jsou povídky slaboučké...

Dixinka
13.06.2018 2 z 5

Nakonec dožvejkáno, ale nic moc.