Povídky jazzového věku

Sbírka Povídky jazzového věku obsahuje jedenáct fantaskních a parodických povídek, arabesek, črt a jednoaktovek, včetně proslaveného "Podivuhodného případu Benjamina Buttona", a představuje první souborné a úplné vydání Fitzgeraldovy druhé povídkové sbírky (Tales of the Jazz Age) z roku 1922. Pět povídek vychází v českém překladu vůbec poprvé....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95787/povidky-jazzoveho-veku-95787.jpg 449
Literatura světová, Povídky
Vydáno, Argo

Tales of the Jazz Age, 1922

Kniha Povídky jazzového věku

AlenaŠ1

Od tak opěvovaného autora čekala víc. Až na povídky Diamant velký jako Ritz a Sedliny štěstí jsem byla hodně unavená ze čtení. Vím, že u povídek se nejde moc rozepsat, ale takovou plytkost jsem nečekala. Na druhou stranu oceňuji slovní zásobu a tu nekonečnou a bláznivou fantazii.

Vera Silent
16.12.2019

Presne nevim, co jsem cekala, ale rozhodne jsem necekala tohle :D Hodne povidek bylo skutecne depresivnich a vetsinou se v nich umiralo, ovsem moje nejoblibenejsi (Kouzelnice, Sedliny a Maj) byly prave ty nejsmutnejsi. Vtipne povidky byly absurdni a to neni muj salek kavy. No, zkratka velice zvlastni pribehy. U Fitzgeralda sahnu priste opet po nejakem romanu.

kristeen
12.01.2017

Název ve mně vzbuzoval optimistické představy, které se v prvních povídkách potvrdily. Velbloudí zadek byl jednou z nejvtipnějších povídek, které jsem četla a tak jsem byla nakonec trochu zaskočená tím, že jazzový věk sebou nenese jen vtip a šprým, ale i témata vážná, ba smutná. I tak ale brilantně zpracovaná.

MayB2
13.07.2014

Mix povídek v různých stylech, rozhodně nenudí.

fruitbueno
22.04.2014

Dojmy smíšené, některé texty (Tulipán, Velbloudí zadek, Něco bílého dorůžova, Podivuhodný případ Benjamina Buttona, Londýnský Tarquinius, Sedliny štěstí) byly nadprůměrné, ty jiné mě spíše nudily. Nicméně můžu všem vřele doporučit pro styl, lehkost a nadhled vyprávění.

Lodja
03.03.2014

Moje nejoblíbenější povídková kniha z kouzelného a trošku moc idealizovaného jazzového období. Ať jsou to ryze smyšlené šílenosti jako Podivuhodný případ BB nebo Diamant velký jako Ritz, melancholicky smutná dílka jako Sedliny štěstí, povídky s překvapivým závěrem jako Ach, rusovlasá kouzelnice nebo příběhy z úplně jiného soudku, všechny rozhodně stojí za to a většina vás nenechá jen tak je být, mávnout rukou a hned zapomenout.

tondavon
28.12.2012

Ještě mě nikdy tak nedrásalo u srdce, jako když jsem dal této knize tříhvězdičkové hodnocení, ale objektivně musím uznat, že když opomenu povídky Podivuhodný případ Benjamina Buttona a Sedliny Štěstí, tak je zbytek povídek v této knize veskrze průměr, či dokonce podprůměr, ale to i tak u mě nemění nic na tom, že Fitzgeralda stále považuji za jednoho z nejlepších spisovatelů, jakého jsem kdy četl.

Útok na pekárnu
Útok na pekárnu