Všechno je definitivní

Všechno je definitivní https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1129/bmid_vsechno-je-definitivni-15k-1129.png 4 935 106

Povídky a novely série

Napětí, okamžitá podmanivost a schopnost probouzet v nás strach jsou jen některými z atributů úžasně plodné představivosti možná nejlepšího vypravěče naší doby. Ať už píše o setkání s mrtvými či téměř mrtvými nebo o hrůzách, které na nás číhají v běžném životě, od odvykání cigaretám až po zahradní výprodeje, představuje se nám Stephen King ve všech čtrnácti temných povídkách této sbírky ve vrcholné formě. Všechno je definitivní, první sbírka povídek po Nightmares & Dreamscapes, obsahuje i Jízdu na střele, Kingovu originální e-knihu, která přilákala přes půl milionu online čtenářů a stala se nejznámější povídkou desetiletí. Jízda na střele, v této sbírce poprvé uveřejněná tiskem, vypráví příběh Alana Parkera, který se snaží dostat stopem do nemocnice, kde leží jeho matka, jenže nastoupí do auta ke špatnému řidiči. V povídce Oběd v Gotham Café promění nepříčetný vrchní schůzku rozhádaného páru v krvavý masakr. Ústřední postavou audio-povídky 1408, zde poprvé v knižní podobě, je úspěšný spisovatel, jehož specialitou jsou díla jako "Deset nocí na deseti strašidelných hřbitovech". Noc v pokoji 1408 hotelu Delfín sice přežije, ale je jisté, že o strašidlech už nikdy psát nebude...... celý text

Literatura světová , Horory , Povídky

Vydáno: , Beta-Dobrovský

Everything’s Eventual , 2002

Chipsonator
Chipsonator
14.10.2015 5 z 5

Fíháááá tady se mistr tedy vyřádil, 14 různorodých povídek, všechny dobré ba většina je naprosto úžasná! Tady jsou k některým mé zbytečné komentáře.

"Pitevní sál čtyři
Nojooooo, tak co čekáte když jste z Derry, to je diagnóza sama o sobě a není otázkou jestli ale kdy se vám v životě stane něco děsivého. Třeba to co Howardu Randolphu Cottrellovi, že vás živé dovezou na pitevní sál. 80%"

"Pán v černém obleku
Vsadím kecky a jednoho devatenácti palcového pstruha že Pán v černém obleku a Muž v černém jsou minimálně bratranci! 85%"

"Vše, co miluješ, ztratí se v dáli
"I kdyby tam někde byl, tak tady ne" 90%"

"Místnost smrti
Paráda. Přípomínalo mi to Orwella. Parádní atmosféra. A víte co je nejhorší? Já jim to žral, tu falešnou naději. 100%"

"Sestřičky z Elurie
Smutně krásné, jako celá Temná věž. 100%"

"L. T. a jeho teorie domácích zvířat
King opět zaválel! 90%"

"Silniční virus míří na sever
To je tak chlape, když jsi z Derry, to se pak nesmíš divit že si koupíš zabijácký vobraz. 85%"

"1408
Jednoznačně nejlepší povídka ze sbírky Všechno je definitivní. A rozhodně nejděsivější kterou jsem kdy četl. Kdybych si měl vybrat mezi Pokojem 1408 nebo 217, beru rozhodně pokoj 217. Ten je oproti 1408 rájem na zemi. 200%"

"Jízda na střele
Alanova volba. 90%"

"Čtvrťák pro štěstí
Přečteno jedním dechem (určitě tomu pomohlo i to že to má nějakých 9 stránek, jinak by mi ten jeden dech asi nevystačil) a opět parádní Kingovská práce. 85%"

Sorrow
Sorrow
13.10.2015 3 z 5

Pro mě soubor, který obsahuje jak povídky špatné (Vše, co miluješ, ztratí se v dáli; Smrt Jacka Hamiltona; L.T. a jeho teorie domácích zvířat; Místnost smrti), průměrné (Všechno je definitivní, Oběd v Gotham Café), dobré (Pitevní sál, Pán v černém obleku; Sestřičky z Elurie; Ten pocit...; Čtvrťák pro štěstí), tak perfektní (Silniční virus míří na sever; 1408)
Za naprosto dokonalou a silně vybočující v tomhle souboru považuju povídku Jízda na střele, ke které se stoprocentně budu vracet

MichelleKing
MichelleKing
14.09.2015 5 z 5

Vynikající kniha. Mr. KING nikdy nezklame. Nejlepší povídka POKOJ 1408 ! I filmové zpracování stojí za to!

Gaby13
Gaby13
04.09.2015 4 z 5

Úžasné povídky. Přečetla jsem je jedním dechem. Stephen King je jeden z mých nejoblíbenějších autorů a nikdy mě nepřestane příjemně překvapovat :)

Zuziiik
Zuziiik
28.08.2015 4 z 5

První povídková kniha od Kinga, kterou jsem četla.........dodnes vzpomínám na operační sál, pokoj 1408 a brouky.........rozhodně si to musím přečíst ještě jednou........

Annie1999
Annie1999
24.08.2015 5 z 5

Provedla jsem to tak, že jsem z balíčku karet vytáhla všechny piky a jednoho žolíka. Od esa po krále = 1 - 13. Žolík =14. Pak jsem je zamíchala a rozdala. Pořadí karet určilo pořadí povídek, na základě jejich pozice v obsahu. Vzniklo tak cosi, co se dle mého hodnocení povídek podobalo výsledkům EKG zdravého člověka.

Sbírka obsahuje různé povídky - skvělé, dobré, fantastické, reálné - ale všechny do jedné jsou nadprůměrné. Možná ne nadprůměrné na Kinga, ale rozhodně vysoko nad normou jiných povídkových pisálků.

Pár mých názorů:

- Pitevní sál číslo čtyři, který je zde většinou uživatelů vynášený do nebes, má ode mě plusové body hlavně za podání písně "When the man loves a woman". Pěkná povídka, ale myslím, že se tu najdou lepší.

- Smrt Jacka Hamiltona - úžasná. Styl mi krapet připomíná Reda z Rity Hayworthové, jen méně melancholické, trochu akčnější a uštěpačnější. Říznější. A přiznám se, dojala mě.

- Vše, co miluješ, se ztratí v dáli - zvláštní, ale tak nějak sympatická. Řekla bych, že skutečná.

Na základě aritmetického průměru bych měla této knize čtyři hvězdičky, ale házím zasloužených pět. Protože je tak... Kingovská. A to je pravděpodobně jediný pocit, co popsat se dá jen těmi českými slovy.

anetka.repova
anetka.repova
15.08.2015 5 z 5

Wau, wau, wau, tak to jsem nečekala, že mě King natolik osloví, a to jsem se zapřísáhlá, že ho nebudu číst. Jinak jako ať nikdo z Vás nemá takové podobné myšlenky, protože je to skvělý autor, čtu zatím jeho povídky a musím říct, že ve mě dlouho po dočtení zůstanou. Fakt bomba. Mám nutkání přečíst si další a další povídky, jsem natolik natěšená na další a další povídky, prostě tyto povídky jsem hltala jednu po druhé. Některé mně zaujaly více jiné méně, ale nejde o to, že by byly nekvalitní, nebo se špatně četly. Asi mi to ten děj zrovna nesedl. Ale to se mi stalo jen u jedné povídky.

Jinak super, super, super. Kdybych mohla dát 1 000 000 hvězdiček tak bych neváhala a s radostí bych tomuto autorovi dala.

Doporučuji všem.

Tak neváhejte a utíkejte si je přečíst, nebudete litovat. :)

vendy.b.
vendy.b.
12.08.2015 3 z 5

Výborně napsané, ostatně jako vždy. Ale většina povídek se mi po dějové stránce příliš nelíbila. Povídky od Kinga očividně nejsou moc pro mě.

Ven_D
Ven_D
17.07.2015 4 z 5

Kniha povídek mistra svého oboru, která si rozhodně zaslouží nezůstat nepovšimnuta. Každá část má něco specifického a nejdou všechny postavit do jedné lajny, abych řekla: „Ano, to je to nejlepší, co se dalo vybrat.“ Není. Jsou tu slabší kousky vedle dokonalých skvostů. Něco nudilo, něco nadchnulo a něco vyděsilo tak, že jsem nemohla usnout nebo mi to vrtalo hlavou ještě dva dny po dočtení. A to je přesně „Král“, kterého mám ráda, protože jeho dílo utkví v paměti.

jiri1678
jiri1678
14.06.2015 3 z 5

Sbírka povídek, která trošku potěší, ale neurazí. Hodnotil bych ji půl na půl
Povídky které se mi moc líbily:
Všechno je definitivní = asi nejlepší z celé knihy
Silniční virus míří na sever = Líbí se mi nápad
Pán v černém obleku = Jak zrealizovat představu ďábla
Oběd v Gotham Café = Jak se vypořádat s rozvodem
L. T. a jeho teorie domácích zvířat = Od zvířat k masovému vrahovi
1408= Kdo viděl film, netřeba připomínat
Jízda na střele = Hezky zfilmována....

Greene
Greene
11.06.2015 5 z 5

Výborná povídková antologie. Knihu jsem přečetl rychle. Až na jeden nebo dva příběhy se mi všechny líbily, nejvíce však Oběd v Gotham Café a 1408, při čtení těchto dvou se mi ježily vlasy :)

Obuvník
Obuvník
05.06.2015 4 z 5

Více či méně povedené povídky, které jsou poměrně různorodé, na což kniha v mých očích mírně doplácí. Každý si zde najde svůj šálek kávy. Milovníkům "turka" však asi nebude chutnat ta instantní a naopak.
Pořád je to však SK (čti Super Kniha).
U mě vede Jízda na střele, jelikož jsem mamánek a Stephen mě rozplakal, darebák jeden.

rasputin
rasputin
04.06.2015 5 z 5

Neměl jsem rád povídky.

Lidudu
Lidudu
19.05.2015 4 z 5

Občas mívám po dočtení knížek od tohohle chlapa pocit, že má schopnost vidět lidem do hlavy, vyhrabat tam jejich největší strachy, aby je pak se sadistickým potěšením použil ve svých knížkách. Za povídku Pitevní sál číslo 4 ho asi trochu nenávidím, protože můj strach z toho, že se probudím v rakvi (nebo hůř v kremační peci), posunul na vyšší level a já mám k tomu všemu teď navíc hrůzu z toho, že budu svědkem svojí vlastní pitvy.

Terva
Terva
29.04.2015 4 z 5

Ucelený soubor nadprůměrných povídek mistra Kinga. Nejlepší je 1408, Jízda na střele a Sestřičky z Elurie. Jo, dobrá z těch čtrnácti povídek je asi nejhorší Místnost smrti, ale i tak je nadprůměrná.

zylla
zylla
08.04.2015 5 z 5

Knihu jsem zhtla v podstatě během jednoho dne, kdy nešla elektřina. Bylo to jako mlsat bonboniéru, každá povídka má jinou příchuť. Navíc mě hrozně bavili jeho úvody k povídkám, takové krásné obaly těch bonbónů... jo řekla bych, že je to luxusní kingovská bonboniéra :-)

MM_Master
MM_Master
01.04.2015 5 z 5

II. diel: Teória L.T. o domácich miláčikoch; Cestný vírus smeruje na sever; Obed v Gotham Café; Ten pocit, ktorý sa dá opísať len po francúzsky; 1408; Jazda na Strele; Štvrťdolár pre ščastie.

kiki11
kiki11
20.03.2015 4 z 5

Některé povídky se mi líbily víc, některé méně, ale jako celek je kniha velmi pěkně napsaná a úžasně čtivá tak, jak už to u Kinga bývá. Nejvíce se mi líbily povídky Pitevní sál čtyři, Jízda na střele a Sestřičky z Elurie.

Nunee
Nunee
21.02.2015 4 z 5

Povídky mám spíš jako oddechovku mezi dvěmi silnými knihami, ale tohle bylo zajímavé čtení.... Měnící se obrazy mě obzvlášť děsí :-)

pajatp
pajatp
01.02.2015 3 z 5

některé povídky byly lepší jiné horší... celkově takový průměr.. Kinga miluju, ale povídky asi nejsou moc pro mě...